reklama

Hypotéky

Nejnovější příspěvky k tématu

Konec hypoteční pohádky: Úvěry na bydlení prudce zdražily a zájem o ně rapidně klesá

18. srpna 2021 06:36

Červencový objem sjednaných hypoték přesáhl 35 miliard korun, což je o pětinu méně než v červnu. Za rychlým ochladnutím hypotečního trhu stojí prudký nárůst úrokových sazeb i fakt, že předchozí měsíce byly co do množství půjčených peněz rekordní. Úvěry na bydlení budou zdražovat i nadále a průměrná úroková sazba do konce roku přesáhne tři procenta.

KOMENTÁŘ: Kolik bytů máš, tolikrát tě zdaníme. Piráti a ČSSD brojí proti střední třídě

24. června 2021 12:31

Když Václav Klaus nedávno zmínil, že Piráti jsou novodobí komunisté, mnoho lidí nad jeho výrokem zvedalo obočí. Jenže z temných vod Pirátského fóra se opět vynořila myšlenka na brutální zdanění nemovitostí. Krátce nato svůj program do voleb zveřejnili sociální demokraté. Výsledkem je frontální útok na střední třídu.

Konec laciných hypoték. Česká národní banka zdvojnásobila svou základní úrokovou sazbu

23. června 2021 14:32

Většina členů bankovní rady České národní banky na svém středečním měnověpolitickém zasedání hlasovala pro zvýšení dvoutýdenní repo sazby z dosavadních 0,25 na 0,5 procenta. Naplnila se tak očekávání analytiků. Centrální bankéři zřejmě reagovali na inflaci, která řadu měsíců setrvává na samé horní hranici cílového pásma České národní banky.

Konec zdražování a levných hypoték? Centrální bankéři nejspíše zvednou úrokové sazby

21. června 2021 06:00

Inflace už několik měsíců prakticky neklesá. Ceny v Česku rostou nejrychleji za devět let a už to začíná vadit i České národní bance. Z posledních vyjádření jejího guvernéra a dalších členů bankovní rady vyplývá, že ve středu téměř jistě dojde ke zvýšení úrokových sazeb. Jak se to projeví na peněženkách Čechů a dostupnosti hypoték?

Hlavní zprávy

ON-LINE: Klaus navštívil Zemana. Přijde mi osamocený, nemoc ho oslabila, říká
Miloš Zeman

ON-LINE: Klaus navštívil Zemana. Přijde mi osamocený, nemoc ho oslabila, říká

  • Aktualizováno
  • Prezident Miloš Zeman je v nemocnici už téměř dva týdny. Jeho kancelář svolala na čtvrteční 15. hodinu tiskový brífink. Na tom představila video, na kterém je hlava státu v nemocnici. Při předchozích vyjádřeních kancléř Vratislav Mynář ani Zemanova manželka Ivana zdravotní stav prezidenta nekomentovali. Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) tvrdí, že podle zprávy, kterou dostal od Ústřední vojenské nemocnice, není Zeman schopen vykonávat svou funkci.

    reklama

    Hypotéky

    Informace o hypotékách a úvěrech. Úroky, podmínky, refinancování, ručení, financování koupě či stavby nemovitosti, rizika, podmínky.