Hypotéky

Nejnovější příspěvky k tématu

Pravidla pro hypotéky se zpřísní, dotknou se i refinancování. Jak si s tím poradit?

28. března 2022 06:27

Pandemie koronaviru je u konce. Alespoň podle centrálních bankéřů. Česká národní banka totiž od dubna zpřísní pravidla pro poskytování hypoték, která po propuknutí epidemie rychle uvolnila. Cílem bylo podpořit hypoteční trh, kterému tváří v tvář obrovské nejistotě hrozilo zaseknutí. Po necelých dvou letech se situace vrací do normálu, kterému jsme však prakticky odvykli. Jak návrat přísnějších pravidel ovlivní dostupnost úvěrů na bydlení?

Jak na výhodnější hypotéku? Tlačte na banku, oslovte konkurenci či finanční poradce

21. února 2022 05:29

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů rostou nejrychleji za několik dekád. Není vyloučeno, že letos překonají rekord z roku 2008, kdy se blížily šestiprocentní úrovni. To je pohroma pro domácnosti, které o hypotéku žádají nově nebo kterým letos končí fixace úrokové sazby. Jak se nenechat zahnat do kouta a říci si o lepší podmínky?

Hypoteční sazby na desetiletém maximu a bude hůř. Někde už překročily pět procent

16. února 2022 06:36

Hypoteční úvěry v lednu dramaticky zdražily. Průměrná úroková sazba vyskočila skoro o půl procentního bodu a je na desetiletém maximu. Zájem o půjčky na bydlení kvůli tomu klesl o 30 procent. Aktuální nabídkové sazby u některých bank již překročily pětiprocentní hranici. Lidé v očekávání dalšího zdražování hypoték zkracují délku fixace úrokové sazby.

Hypotéky stále zdražují. S brzkým poklesem úrokových sazeb nepočítejme, varuje ekonom

11. února 2022 16:04

O době fixace úrokové sazby u hypotečního úvěru by se lidé měli intenzivně bavit se svou bankou. Úroky totiž nyní rostou, a tak se může zdát, že je lepší fixovat na více let. Zvolit tu správnou dobu je však velmi složité. „Je to investiční sázka. Nesázel bych na to, že na konci letošního nebo začátku příštího roku začnou sazby klesat,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS ekonom Dominik Stroukal.

Hypotéky rekordně zdražují. Kvůli inflaci jsou stále relativně výhodné, míní experti

20. ledna 2022 07:10

Průměrná úroková sazba hypoték v prosinci stoupla z listopadových 2,7 na 2,99 procenta, vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindex. Jde o nejvyšší nárůst od roku 2003. Zároveň si Češi za loňský rok půjčili rekordní objem peněz na bydlení. Jak je to možné? Tento jev se snažili vysvětlit analytici v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Hypotéky v Česku rekordně zdražují, lidé zaplatí o tisíce navíc. Ekonom řekl, kdy zlevní

12. prosince 2021 12:57

Průměrná sazba hypoték v Česku stoupla v listopadu na 3,75 procenta, a to z říjnové hodnoty 3,1 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziměsíční zdražení hypoték v historii, jak vyplývá ze statistik společnosti Golem Finance. „Hypotéky zdražují nejrychleji v historii, nejdražší budou příští rok,“ podotýká ekonom Lukáš Kovanda a radí, kdy bude její sjednání nejvýhodnější

Hlavní zprávy

ON-LINE: Tři měsíce hrůzy. V Mariupolu během války zemřelo již nejméně 22 tisíc civilistů
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Tři měsíce hrůzy. V Mariupolu během války zemřelo již nejméně 22 tisíc civilistů

Invaze na Ukrajinu trvá už tři měsíce. Zelenskyj chce jednat přímo s Putinem, který ale musí pochopit realitu. Slovenský premiér Heger se obává o budoucnost Slovenska v případě, že by Ukrajina prohrála. Moskva umožní odplout ukrajinským lodím s potravinami, tvrdí ruská diplomacie. Má to ale podmínky. Kuleba žádá USA o co nejrychlejší dodávky raketometů. V Mariupolu od začátku války zemřelo nejméně 22 tisíc civilistů, uvedl poradce starosty.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
17:32

Putin vyzval ruskou vládu, aby od června zvýšila důchody o deset procent

17:15

Putin poprvé navštívil ruské vojáky raněné v bojích na Ukrajině

16:57

Moskva podle své diplomacie chystá balík sankcí proti anglosaským médiím v Rusku

16:38

Vláda prodloužila nouzový stav do konce června. K čemu slouží?

Hypotéky

Informace o hypotékách a úvěrech. Úroky, podmínky, refinancování, ručení, financování koupě či stavby nemovitosti, rizika, podmínky.