Reality a hypotéky

Nejnovější příspěvky k tématu

Hypotéky jsou šeredně drahé a nyní bych si ji nebral, řekl Kovanda. Odhadl, kdy opět zlevní
Svět financí s Trinity Bank

Hypotéky jsou šeredně drahé a nyní bych si ji nebral, řekl Kovanda. Odhadl, kdy opět zlevní

V tuto chvíli bych si hypotéku nebral, jelikož jsou šeredně drahé. V novém pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Lukáš Kovanda. On osobně by prý raději počkal do roku 2025, kdy se očekává pokles úrokových sazeb. Zároveň ale dodal, že se máme připravit na to, že ceny nemovitostí i v budoucnu zřejmě porostou.

Přijdou Rusové o budovy v Praze? Pracujeme na tom, říká muž, který nechal strhnout Koněva

Rusko je teroristický stát a neměl by mít tři desítky budov na území Prahy. Myslí si to poslanec TOP 09 a někdejší starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. S právníky chce projít příslušné staré smlouvy, které podepsal tehdejší Sovětský svaz s Československem. Podle něj nebyly dohody uzavřeny v rovné pozici. Majetek chce proto od ruské strany získat pomocí soudů či speciálně připraveného zákona.

Hypotéky do dvou let zlevní na polovinu, očekává Kovanda. Dostupnější bydlení má ale háček

Hypotéky na českém trhu během následujících dvou let zlevní na zhruba polovinu. Ve vysílání CNN Prima NEWS to odhadl ekonom Lukáš Kovanda s tím, že očekávané postupné snižování sazeb značně ovlivní dostupnost bydlení. Zároveň však ve Zprávách PLUS upozornil, že s poklesem úroků u hypotečních úvěrů půjde ruku v ruce zvýšená poptávka po nemovitostech, jež způsobí i nárůst cen bytů.

Za dříve splacenou hypotéku statisícové pokuty. Je to nemravné, rozčilují se ekonomové

Vláda Petra Fialy (ODS) velmi ztížila postavení lidí s hypotékami a zvýhodní bankovní sektor. Klienti, kteří budou chtít předčasně splatit hypotéku v době fixace, budou totiž muset zaplatit pokutu. Někteří ekonomové nad návrhem v této době kroutí hlavou a považují ho za nešťastný. Hovoří dokonce o nemravnosti takové předlohy. Naopak bývalý guvernér centrální banky Miroslav Singer změnu vítá.

Novinky o developerských projektech i moderních trendech bydlení a hypotékách. Jaké problémy mohou nastat, pokud bydlíte ve vlastním nebo v nájmu? Přečtěte si, jak se budou vyvíjet ceny nemovitostí a jak bydlení ovlivňuje politika a zákony.