USA

Nejnovější příspěvky k tématu

Stávka v Hollywoodu končí. Studia s odbory uzavřela dohodu, na herce se nevztahuje
Zahraničí

Stávka v Hollywoodu končí. Studia s odbory uzavřela dohodu, na herce se nevztahuje

 • Aktualizováno
 • Odborový svaz scenáristů WGA oznámil konec své téměř pětiměsíční stávky, členové jeho představenstva schválili před pár dny dosaženou dohodu s hollywoodskými studii. Informovala o tom v noci na středu agentura AP. Herci, kteří se ke scenáristům přidali, podle ní nadále stávkují a jednání nejsou zatím na obzoru, ale mezi některými z nich zavládl optimismus.

  Trump se při budování realitního impéria dopouštěl podvodu. Soud rozhodl o exprezidentovi USA
  Donald Trump

  Trump se při budování realitního impéria dopouštěl podvodu. Soud rozhodl o exprezidentovi USA

  Bývalý americký prezident Donald Trump se při budování svého realitního impéria léta dopouštěl podvodu, rozhodl v úterý soud v New Yorku. Informovala o tom agentura AP, podle níž soudce vynesl verdikt v občanskoprávní žalobě, kterou podala newyorská generální prokurátorka Letitia Jamesová. Trump a jeho společnost podle soudu podváděli mimo jiné banky či pojišťovny tím, že masivně nadhodnocovali svůj majetek a zveličovali jeho čistou hodnotu v dokumentech používaných při uzavírání obchodů a zajišťování financování.

  USA ženou k soudu Amazon. Tvrdí, že firma zneužívá svou pozici a nutí platit za zboží více

  Americká Federální obchodní komise (FTC) v úterý podala dlouho očekávanou antimonopolní žalobu na americký internetový obchod Amazon. Tvrdí, že firma zneužívá svou dominantní pozici na trhu k vlastnímu prospěchu a nutí spotřebitele platit za zboží vyšší ceny, informovala agentura Reuters. FTC rovněž požádala soud o zvážení, zda by neměl firmu Amazon přinutit k prodeji některých aktivit, aby tak zastavil negativní dopady na spotřebitele. Akcie Amazonu v úterý ztrácejí přes čtyři procenta.

  Kdyby USA chtěly, Ukrajina válku vyhraje hned, tvrdí český expert. Vysvětlil i váhání spojenců

  Kdyby Američané chtěli, mohli by Ukrajině posílat daleko masivnější dodávky zbraní, a zajistit tak její vítězství ve válce do tří měsíců, prohlásil vojenský publicista Jiří Vojáček na CNN Prima NEWS. Západní spojenci stále mají značné zásoby materiálu, které by napadené zemi mohli poskytnout, někteří z nich však nechtějí zpřetrhat vazby s Ruskem nadobro, domnívá se Vojáček.

  Bizarní okolnosti zmizelé stíhačky F-35. Muž volal, že mu na dvorku přistál katapultovaný pilot

  Případ nejmodernější americké stíhačky F-35, která se ztratila u Pentagonu, má pokračování. Trosky našla armáda až s pomocí civilistů. Na internetu se nyní objevil i záznam z tísňové linky, na kterém se majitel domu snaží operátorce vysvětlit, že mu na dvorku přistál katapultovaný pilot. Zmatené ženě trvá určitou chvíli, než se v celé situaci zorientuje. Okolnosti pádu letadla jsou věcí vyšetřování americké armády.

  Otřesný útok. Muž v USA vtrhl do domu sousedů, malému chlapci rozbil lebku baseballovou holí

  Hrozivý útok na malého chlapce řeší policisté v Texasu. Teprve šestiletý Jeremy z Austinu musel být hospitalizován poté, co ho baseballovou pálkou zmlátil soused. Píše o tom web USA Today News. Mezi zraněnými je podle amerických médií i matka pachatele, která se ho údajně pokoušela zastavit. Motiv útočníka detektivové nespecifikovali. Sled událostí policistům popsala násilníkova žena.

  Spojené státy americké leží v Severní Americe. Jsou složeny z padesáti států a federálního distriktu Washington, D.C. a pod jejich suverenitu patří i Portoriko, Americké Panenské ostrovy, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa a menší odlehlé ostrovy. Po Rusku a Kanadě jsou USA třetí největší zemí na světě a s více než 332 miliony obyvatel jsou třetí nejlidnatější zemí planety (po Číně a Indii). Hlavním městem je Washington, prezidentem je Joe Biden.