USA

Nejnovější příspěvky k tématu

Masakr žen a dětí nebyl omyl. Reportérka rozkrývá okolnosti kauzy, která šokovala USA
USA

Masakr žen a dětí nebyl omyl. Reportérka rozkrývá okolnosti kauzy, která šokovala USA

Členové drogového kartelu zavraždili v roce 2019 kousek od hranice USA a Mexika devět lidí v autech. Oběťmi byly ženy a děti, příslušníci mormonské komunity. Kartel si údajně spletl cíl. Zločin pobouřil celé Spojené státy i tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Investigativní reportérka Sally Dentonová teď představila myšlenku, že zločin nebyl tak docela náhodný, protože mormoni měli vazby na gangy.

V Chicagu vraždil úspěšný rapper. O střelbě snil už ve svých videích

5. července 2022 11:19

Měla to být slavnostní událost, která se ovšem zvrhla v tragédii a boj o holý život. Pochod ke Dni nezávislosti na předměstí Chicaga Highland Park narušil střelec, který zavraždil šest lidí a desítky dalších zranil. Policie ho po několika hodinách zadržela a nyní už je známa jeho identita. Má jít o Bobbyho Crima III., který má poměrně úspěšnou hudební kariéru, vystupuje coby rapper a má tisíce fanoušků. Z jeho klipů a videí je ovšem patrné, že o rozpoutání masakru zřejmě přemýšlel už delší dobu. To potvrdila i policie Highland Park na předměstí Chicaga, podle které si podezřelý zbraň koupil legálně. Motiv střelby ale stále není jasný.

Velká záhada směřuje k rozlousknutí. Jak to bylo se slavným útěkem z Alcatrazu?

4. července 2022 15:22

Nejslavnější věznice světa Alcatraz zůstává jediným „žalářem“, ze kterého se nikomu nepodařilo uniknout. Tato pověst však může být brzy pošlapána. Více než tři desítky mužů se pokusily prchnout a pět jich zůstalo nezvěstných. Existuje šance, že dva z nich – bratři John a Clarence Anglinové – přežili a zplodili potomky v Brazílii.

Znásilněné 10leté dívce úřady zakázaly jít na potrat. To je šílené, běsní prokurátor

3. července 2022 13:17

Po rozhodnutí amerického nejvyššího soudu bylo zrušeno právo na potrat v celých Spojených státech do 24. týdne těhotenství. Jednotlivé státy tak o pravidlech interrupce rozhodují samy. V Ohiu se tak do svízelné situace dostala desetiletá dívka, která byla znásilněna. Tamní úřady jí po kontroverzní změně zákonů potrat zakázaly. Dívka podstoupí lékařský zákrok v jiném státě.

Rusové hlásí průlom na frontě: Dobyli jsme celou Luhanskou oblast, tvrdí

3. července 2022 09:36
Aktualizováno

Ruské a separatistické ozbrojené síly plně ovládly ukrajinský Lysyčansk, přestože Kyjev ještě v sobotu odmítal zprávy, že je město obklíčeno. Moskva tak nyní získala kontrolu nad celou Luhanskou oblastí, oznámilo ruské ministerstvo obrany. Americký Institut pro výzkum války (ISW) už dříve informoval, že se Ukrajinci z města stáhli.

Matka to s veganstvím přehnala. Krmila dítě jen zeleninou a ovocem, půjde sedět za vraždu

3. července 2022 08:33

Jak tragicky může skončit životní přesvědčení? Osmatřicetiletá Sheila O'Learyová z Floridy byla shledána vinou z vraždy prvního stupně a zneužívání dětí takřka tři roky poté, co zemřel její teprve 18měsíční synek Ezra. Coby zapřisáhlá veganka ho totiž od narození krmila jen syrovým ovocem a syrovou zeleninou a dítěti při nedostatečné výživě selhaly orgány.

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?

Subvarianty omikronu nastartovaly další vlnu nákaz nejen v Česku, ale také v oblíbených turistických destinacích. Prudký nárůst pozitivních případů se dotkl například Itálie či Řecka, v Portugalsku je zase počet pozitivit na ústupu. V některých zemích stále platí koronavirová opatření, jako je povinnost nosit respirátory v hromadné dopravě či nutnost předkládat doklad o prodělaném očkování či negativní test. Kde by si měli čeští turisté dávat pozor? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled covidové situace ve vybraných zemích.

Kyji kosti roztloukali, aby se obrátily v popel. Z popisu upálení Husa mrazí i po staletích
Historie

Kyji kosti roztloukali, aby se obrátily v popel. Z popisu upálení Husa mrazí i po staletích

Ani dva vozy dříví nestačily, aby se mistr Jan Hus 6. července 1415 proměnil v popel. Přesně tak popisují Husovo upálení v Kostnici doboví svědci. I 607 let po vykonání rozsudku nad českým „kacířem“ jsou historické kroniky mrazivým čtením. Když totiž shořelo nachystané klestí, seno a polena, na místě hranice se znovu objevilo Husovo tělo. Byť ohořelé a pokroucené, stále se opíralo uvázané řetězem o sloup.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:03

Obyvatelé zničeného Mariupolu, který okupuje ruská armáda, dostávají pouze pět litrů pitné vody týdně, tvrdí televize Nexta

23:09

Jak se nabíjí americké salvové raketomety HIMARS?

22:35

Ukrajina podala přihlášku do Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj

22:12

Rozhodnutí armády o omezení pohybu osob v branném věku padlo bez mého vědomí, řekl Zelenskyj a žádá vysvětlení

USA

Zpravodajství ze Spojených států amerických. Aktuální zprávy, politika, ekonomika.

Spojené státy americké leží v Severní Americe. Jsou složeny z padesáti států a federálního distriktu Washington, D.C. a pod jejich suverenitu patří i Portoriko, Americké Panenské ostrovy, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa a menší odlehlé ostrovy. Mezi padesát států USA se řadí Alabama, Aljaška, Arizona, Arkansas, Kalifornie, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Havaj, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nové Mexiko, New York, Severní Karolína, Severní Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pensylvánie, Rhode Island, Jižní Karolína, Jižní Dakota, Tennessee, Texas, Utah, Vermont, Virginie, Západní Virginie, Wisconsin a Wyoming. USA sousedí s Kanadou a Mexikem. Po Rusku a Kanadě jsou třetí největší zemí na světě a s více než 332 miliony obyvatel jsou třetí nejlidnatější zemí planety (po Číně a Indii). Hlavním městem je Washington, prezidentem je Joe Biden.