reklama

USA

Nejnovější příspěvky k tématu

Ve výprodeji koupil kresbu za pár stovek. Šlo o mistrovské dílo za miliardu

26. listopadu 2021 08:57

Velmi šťastnou ruku měl před pěti lety Američan, který při prodeji pozůstalosti koupil za 30 dolarů (700 Kč) kresbu, která měla být moderní kopií díla renesančního umělce Albrechta Dürera. Kunsthistorici ale nakonec prokázali, že se jedná o originál, jehož cena by se v aukci mohla vyšplhat až na 50 milionů dolarů (více než miliardu korun). Napsal o tom list The Times.

Muzikály přišly o jednoho z největších géniů. Zemřel spoluautor West Side Story

26. listopadu 2021 00:25

Americkou hudební scénu zasáhla smutná zpráva. V 91 letech zemřel legendární textař a skladatel Stephen Sondheim. První velký úspěch zaznamenal již ve 27 letech, kdy napsal texty k písním pro broadwayský muzikál West Side Story. Podílel se i na řadě dalších slavných děl, jako jsou Sweeney Todd nebo Into the Woods. Svým přispěním změnil muzikálový svět.

Summit antivaxerů: Odpůrci očkování kázali o ivermektinu, odjeli nakažení covidem

26. listopadu 2021 00:12

Sedm amerických lékařů, kteří brojí proti očkování, se nakazilo koronavirem. Paradoxem ovšem je, že virus nejspíše chytili na akci, kterou média označují jako „summit antivaxerů“. Na setkání, kde bylo téměř tisíc lidí, právě tito lékaři vystupovali proti vakcínám a místo toho vychvalovali účinnost ivermektinu, přípravku proti parazitům.

Běloši pronásledovali černocha, pak ho zastřelili. Vinen je i muž, který vraždu natáčel

25. listopadu 2021 08:12

Porota soudu v americkém státě Georgie ve středu uznala tři bílé muže vinnými z vraždy 25letého černocha Ahmauda Arberyho. Porotci k verdiktu nad Gregem McMichaelem, jeho synem Travisem McMichaelem a sousedem Williamem Bryanem dospěli po zhruba desetihodinovém rozhodování. Trojici hrozí doživotní vězení, poznamenala agentura AP. Muži obvinění odmítli a tvrdí, že jednali v sebeobraně.

Hlavní zprávy

reklama

USA

Zpravodajství ze Spojených států amerických. Aktuální zprávy, politika, ekonomika.

Spojené státy americké leží v Severní Americe. Jsou složeny z padesáti států a federálního distriktu Washington, D.C. a pod jejich suverenitu patří i Portoriko, Americké Panenské ostrovy, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa a menší odlehlé ostrovy. Mezi padesát států USA se řadí Alabama, Aljaška, Arizona, Arkansas, Kalifornie, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Havaj, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nové Mexiko, New York, Severní Karolína, Severní Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pensylvánie, Rhode Island, Jižní Karolína, Jižní Dakota, Tennessee, Texas, Utah, Vermont, Virginie, Západní Virginie, Wisconsin a Wyoming. USA sousedí s Kanadou a Mexikem. Po Rusku a Kanadě jsou třetí největší zemí na světě a s více než 332 miliony obyvatel jsou třetí nejlidnatější zemí planety (po Číně a Indii). Hlavním městem je Washington, prezidentem je Joe Biden.