USA

Nejnovější příspěvky k tématu

Unikátní nález u Filipín. Experti našli vrak slavné americké ponorky z dob války

Ve vodách Jihočínského moře nedaleko Filipín objevili experti vrak jedné z nejslavnějších ponorek amerického námořnictva, uvedla CNN. Podmořské plavidlo USS Harder zmizelo z radarů 24. srpna 1944 během jedné z námořních bitev druhé světové války. V hlubinách tehdy našlo smrt všech 79 členů posádky. Úřady ve Spojených státech ve spolupráci s podmořskými archeology dlouhodobě pátrají po ztracených amerických ponorkách.

Vaše Rusko hrálo s Bělorusy na rybníku. Konečné se hokejový útok na Fialu vrátil jako bumerang

Zatímco drtivá většina českých politiků ve čtvrtek oslavila postup českých hokejistů do semifinále, aniž by útočila na své konkurenty, šéfka KSČM Kateřina Konečná si neodpustila podivný rýpanec do premiéra Petra Fialy (ODS). Satirická koláž, kterou europoslankyně zveřejnila, měla naznačovat, že Fiala během zápasu fandil hokejistům USA. Uživatelé na síti X Konečnou podrobili ostré kritice. „Vaši Rusové na MS vůbec nehrají, mají stopku,“ vzkázal jeden z komentujících.

Děsivá předpověď: Počasí se zbláznilo, přijde jeden hurikán za druhým. Může za to koktejl jevů

Americký Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) přišel se svou dosud nejhorší květnovou předpovědí pro sezonu hurikánů v Atlantiku, která zpravidla trvá od června do listopadu. Předpověděl, že nad vodami mezi Afrikou a Střední Amerikou vznikne sedmnáct až pětadvacet pojmenovaných bouří, zatímco průměrný počet je čtrnáct, informovala ve čtvrtek agentura AP. Riziko ničivých bouří posiluje rekordně vysoká teplota vod v Atlantiku a počínající meteorologický jev La Niña.

KOMENTÁŘ: Ano, Češi mají na zlato. Vynulování amerického brankostroje to jen dokazuje

Osudný čtvrtfinálový zápas je vždycky velký nervák. Každý rok totiž rozhoduje o tom, jestli se na hokejové mistrovství světa bude nahlížet jako na úspěšné, či neúspěšné. Obzvlášť letos by byla obrovská škoda, kdyby český výběr v duelu s USA padl. Nikdo přece nechtěl, aby sehraný tým napěchovaný hvězdami NHL a s úžasnými fanoušky v domácím prostředí skončil tak brzy. Díky bohu, že postup do semifinále vyšel. A co je nejlepší zprávou – svěřenci kouče Radima Rulíka opravdu mají na zlato. Američané, kteří za 60 minut nedokázali ani jednou překonat českou zeď, by mohli vyprávět.

Spojené státy americké leží v Severní Americe. Jsou složeny z padesáti států a federálního distriktu Washington, D.C. a pod jejich suverenitu patří i Portoriko, Americké Panenské ostrovy, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa a menší odlehlé ostrovy. Po Rusku a Kanadě jsou USA třetí největší zemí na světě a s více než 332 miliony obyvatel jsou třetí nejlidnatější zemí planety (po Číně a Indii). Hlavním městem je Washington, prezidentem je Joe Biden.