Ukrajina

Nejnovější příspěvky k tématu

ON-LINE: Zelenskyj podepsal zákon umožňující zabavovat majetky přívrženců invaze
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Zelenskyj podepsal zákon umožňující zabavovat majetky přívrženců invaze

Válka podle Ukrajiny přešla do dlouhodobé fáze. Podle Ukrajinců ruská armáda také soustředí své síly u Severodoněcku. Počet obětí v Kyjevské oblasti se od začátku invaze blíží 1 300, informovaly tamní úřady. Ukrajinský parlament schválil zákon, který označuje Rusko za teroristický stát. Prezident Zelenskyj podepsal zákon umožňující zabavovat majetky přívrženců invaze.

Ukrajinské vědkyně v Česku řeší bioodpady i dopady covidu, říká profesor Konvalinka

22. května 2022 22:45

Do České republiky od začátku ruské agrese na Ukrajině přišlo již více než 300 tisíc utečenců a řada z nich již dostala příležitost si v Česku nalézt zajímavou práci. Například ukrajinské vědkyně se zapojily do řady výzkumných projektů především v oboru vodohospodářství či v energetice. O podpoře 14 milionů korun na zapojení ukrajinských vědců, kterou nabídla Technologická agentura ČR, se pro CNN Prima NEWS rozhovořil její předseda Petr Konvalinka.

KOMENTÁŘ: Ukrajinská vlajka na MS v hokeji vadí. Se sovětskou problémy nikdy nebyly

22. května 2022 19:34

Dvojí metr na hokejových šampionátech? Letos pořadatelé mistrovství světa ve Finsku sebrali českým fanouškům vystavenou ukrajinskou vlajku. „Vidět mohou být jen vlajky zemí, které hrají na turnaji,“ zdůvodnili organizátoři nepochopitelný krok. Když ale ruští fanoušci na předešlých šampionátech podporovali sbornou za doprovodu vlajek se srpem a kladivem, „okradeni“ nebyli.

Chuť pomáhat uprchlíkům Čechy neopouští. Nejsme ale nafukovací, říká sociolog

22. května 2022 17:43

Opouští českou společnost zájem pomáhat ukrajinským uprchlíkům? Podle exkluzivního průzkumu agentury STEM/MARK pro CNN Prima NEWS chce 23 % Čechů, aby se utečenci začali na Ukrajinu vracet. Podle sociologa Jana Buriance mají Češi stále chuť lidem ohroženým boji na Ukrajině pomáhat. Zároveň si však jsou vědomi skutečnosti, že Česko není nafukovací.

Ani neumějí ukrajinsky. Cesty romských uprchlíků organizují klany, tvrdí Netolický

22. května 2022 13:48

Skupiny a klany na západě Ukrajiny motivují matky, aby s dětmi přijely do Česka, vyřídily si pomoc a zase odjely. V Partii na CNN Prima NEWS to prohlásil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) s odkazem na informace od předsedy oblastní rady Zakarpatí Volodymyra Čubirka. S pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se neshodl na dalším postupu ohledně přerozdělování uprchlíků do méně vytížených regionů.

Русские солдаты изнасиловали девятимесячную девочку свечкой, заявила украинский омбудсмен

22. května 2022 11:41

По словам уполномоченной по правам человека Украины Людмилы Денисовой, на телефоны доверия в Харьковской области поступают десятки сообщений об изнасилованиях. Она заявляет, что российские солдаты, помимо прочего изнасиловали свечкой девятимесячную девочку.

České zbraně v akci. Ukrajinci na Donbasu využívají salvové raketomety

22. května 2022 08:15

Na Donbasu pokračuje ruská ofenziva. Ukrajinci okupanty zadržují i dělostřelectvem československé výroby. Do Kyjeva zavítal polský prezident Andrzej Duda. Během své návštěvy vystoupil v ukrajinském parlamentu. Počet obětí v Kyjevské oblasti se od začátku invaze blíží 1300, informovaly ukrajinské úřady. Ukrajinský parlament schválil zákon, který označuje Rusko za teroristický stát.

Hlavní zprávy

Biden: Čína si hraje s ohněm. Při obraně Tchaj-wanu jsme připraveni použít vojenskou sílu
USA

Biden: Čína si hraje s ohněm. Při obraně Tchaj-wanu jsme připraveni použít vojenskou sílu

Spojené státy by byly ochotny vojensky zasáhnout v případě útoku na ostrov Tchaj-wan, který si Čína nárokuje jako součást svého území. Na tiskové konferenci v Tokiu to uvedl americký prezident Joe Biden. Agentura AP hovoří o jednom z nejsilnějších vyjádření podpory Tchaj-wanu z posledních desetiletí. Peking podle očekávání Bidenova slova ostře kritizoval a zdůraznil, že americký prezident nemá „podceňovat jeho odhodlání“.

ON-LINE: Zelenskyj podepsal zákon o sankcích. Umožní zabavit majetek ruským přívržencům
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Zelenskyj podepsal zákon o sankcích. Umožní zabavit majetek ruským přívržencům

Válka podle Ukrajiny přešla do dlouhodobé fáze. Podle Ukrajinců ruská armáda také soustředí své síly u Severodoněcku. Počet obětí v Kyjevské oblasti se od začátku invaze blíží 1 300, informovaly tamní úřady. Ukrajinský parlament schválil zákon, který označuje Rusko za teroristický stát. Prezident Zelenskyj dále podepsal zákon umožňující zabavovat majetky přívrženců invaze.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
11:19

WHO od začátku ruské invaze zaznamenala 248 útoků na ukrajinské zdravotnictví

11:01

V neděli vydala ČR Ukrajincům 520 speciálních víz, méně než před týdnem

10:46

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny zveřejnil pravidelnou statistiku o ruských ztrátách

10:30

Zelenskyj podepsal zákon umožňující zabavovat majetky přívrženců invaze

Ukrajina leží ve východní Evropě. Sousedí s Ruskem, Rumunskem, Moldavskem, Maďarskem, Slovenskem, Polskem a Běloruskem. Hlavním městem je Kyjev. V noci z 23. na 24. února 2022 na Ukrajinu zaútočilo Rusko.