Lifestyle

Nejnovější příspěvky k tématu

Gaming

Pirátská superhra konečně připlula. Skull and Bones se pro vývojáře stalo prokletím

Jedenáct let vývoje a sedm odkladů. Přesto akční videohra o pirátech Skull and Bones neztroskotala. Naopak je konečně na světě a hráči s nadšením mohou vyplout na otevřené moře. Ambiciózní a očekávaný titul přináší tematiku, po které je mezi fanoušky videoher obrovská poptávka. Jenže francouzský vydavatel Ubisoft si během vývoje házel klacky pod nohy a horko těžko bude přesvědčovat hráče, že vytvořil kvalitní titul.

Věda a technologie

Průlom v generování videí. Umělá inteligence od OpenAI vytvoří klip z textu i obrázku

Americká společnost OpenAI znovu potvrdila, že je skutečným lídrem v oblasti umělé inteligence. Vedle textového generátoru ChatGPT spouští videogenerátor Sora. Novinka v portfoliu společnosti Sama Altmana je schopná vytvořit realistické video na základě textového zadání. Dále Sora zvládne vytvořit video z jednoho obrázku nebo doplnit a rozšířit již existující klip.

Originální bistro s izraelským falafelem. Herečka a masér ze Slovenska nadchli Moravu

Martina je vystudovaná muzikálová herečka a lektorka tance a Slavo je vystudovaný masér. Oba pochází z východního Slovenska. Roky spolupráce a silného přátelství se Shlomem, Izraelcem žijícím v Londýně, vyústilo v touhu otevřít podobný typ podniku i u nás. Nejslavnější falafel londýnského Portobello marketu přinesli na brněnskou gastro scénu. Shlomo sympatické dvojici s velkou důvěrou svěřil tajný recept na pravý izraelský falafel, který během 24leté kariéry zatím nikomu neprozradil. Dostali tak jedinečnou šanci pokračovat v jeho šlépějích a přinést tak slavný portobellský falafel do ulic Brna. Jako jediní pokračují v jeho tradici, jsou další generací londýnského Falafel Kingu, a to jim dává jedinečnou příležitost sdílet se zákazníky intenzivní chutě a vůně, které falafel přináší. Za každou kuličkou falafelu a lžičkou humusu se skrývá obrovská vášeň a láska, se kterou jídlo připravují. Nemohli proto ujít pozornosti společnosti MAKRO ČR a stali se vyvolenými projektu NADĚJE ČESKÉ GASTRO SCÉNY.

Jednoruký bůh. Český hendikepovaný streamer dohrál sedm nejtěžších videoher na světě

Téměř měsíc a půl a celkem 407 hodin. Tolik času trvalo českému streamerovi s přezdívkou Patrikturi dohrát sedm nejtěžších her světa. Žánr souls her se vyznačuje až krutou náročností. Streamer Patrik Turánský dokončil celkem sedm slavných titulů od japonského studia FromSoftware a ani jednou v nich nezemřel. Už tak obdivuhodný výkon posílá na zcela jinou úroveň jeho hendikep: od narození nemá levou ruku. Videohry tak ovládá pouze pravou horní končetinou.

Stanou se po umělé inteligenci dalším hitem humanoidi? Zájem o ně mají Musk i Microsoft

Nástroje generativní umělé inteligence dokážou chrlit stále lepší a lepší obsah. S rozvojem AI a šílenstvím investic do této technologie se na scénu vrací dávný sen inženýrů: humanoidi. Do vývoje robotů vypadajících jako lidé investuje Elon Musk, v plánu to má i Microsoft. Kdy se svět dočká prvních funkčních kusů a skutečně se máme obávat, že humanoidi nahradí lidské pracovníky?

Ukrajinská herní superstar odmítá hrát s Rusy: Měl by to pochopit každý krajan, říká

Řadí se mezi nejlepší světové hráče počítačové střílečky Counter-Strike. Třikrát ovládl anketu o nejlepšího hráče planety a je také vítězem nejslavnějšího turnaje světa, Majoru. Od loňského října se ale Ukrajinec Oleksandr Kostyliev, známý jako s1mple, zápasů v oblíbené počítačové hře z osobních důvodů neúčastní. Nyní však potvrdil, že se jeho odpočinek chýlí ke konci a v dubnu se opět vrátí na herní servery. Otázkou stále zůstává, kde najde angažmá. Návrat ke svým dávným parťákům rezolutně odmítá.

Řecký parlament schválil manželství pro všechny. Pro náhradní mateřství jim dal stopku

Řecký parlament schválil ve čtvrtek zákon, který umožní stejnopohlavním párům uzavírat v této zemi manželství. Zákon navrhla vláda konzervativního premiéra Kyriakose Mitsotakise a podpořili ho i zástupci levicové opozice. Nová úprava mimo jiné rozšíří rodičovská práva partnerů. Stejnopohlavní páry však nebudou moci využít ani po schválení nové normy náhradní mateřství, píše deník Kathimerini.

Falcon konečně odstartoval. Modul Nova-C míří k Měsíci, pokusí se o první soukromé přistání

Přistávací modul Nova-C společnosti Intuitive Machines na raketě Falcon 9 odstartoval ve čtvrtek z floridského mysu Canaveral. Plavidlo míří k Měsíci, kde se v rámci mise IM-1 pokusí o první soukromé přistání vůbec. V případě úspěchu také Intuitive Machines přispěje k americkému novodobému dobývání Měsíce, kde Nova-C přistane jako první americký modul od roku 1972.

Facebook a Instagram chtějí označovat obrázky generované AI. Podvodná videa ale nezastaví

Je to podvrh, nebo skutečná fotka? Na takovou otázku by technologická společnost Meta ráda našla odpověď. Provozovatel sociálních sítí Facebook, Instagram nebo Threads začne označovat obrázky vytvořené pomocí umělé inteligence. Zároveň věří, že ji v identifikaci takového obsahu pomůžou i uživatelé. Mnohem vyšší riziko zneužití ale představují falešná videa, na ně je americká firma krátká.

Vařte po světě a vraťte se, ať gastro jede! Divoká holka v šumavském bistru nabízí mušle i šneky

Divoká holka ze Šumavy, která milovala dobré jídlo a pití tak silně, až jí to dovedlo k vlastnímu podniku, kde si může plnit své sny. Tak o sobě mluví Jitka Sauvage, která provozuje rodinné bistro uprostřed šumavských lesů, u rybníka, s jedinečnou atmosférou a mega poctivou kuchyní. Představte si kemp ze sedmdesátých let s několika chatkami a prostorem na postavení stanu. A to vše zasazené do přírody u rybníka nedaleko hradu Kašperk. Čekáte v nabídce místního kiosku maximálně smažený sýr a klobásu. A v nabídce Divokýho Bistra najdete mezinárodní, asijskou a francouzskou kuchyni. I to je jeden z důvodů, proč se sympatická kuchařka stala jednou z vyvolených v projektu společnosti MAKRO ČR – NADĚJE ČESKÉ GASTRO SCÉNY.

Nechtějí mechaniku, kdo platí, ten vítězí. V Česku vzniká nový simulátor tanků Panzerkampf

Česko je tanková velmoc. Alespoň to platí ve videoherním světě. V Praze se už roky pracuje na nejpopulárnějším tankovém simulátoru světa World of Tanks. Letos mu přijde nová konkurence, titul Panzerkampf. Pracují na něm tuzemští vývojáři ze studia Krieg Games, kteří mají dlouholeté zkušenosti s vývojem mobilních her. Na svou novinku vybírají peníze v crowdfundingové sbírce, v níž se blíží k milionové částce. Znovu se ukázalo, že čeští hráči jsou štědří a neváhají podpořit vývojáře.

Rubrika Lifestyle na našem webu se zaměřuje na životní styl a způsob života. Píšeme o všem, co vás zajímá, o tom, s čím se potkáváte v každodenním životě. Najdete zde články o módě, cestování, bydlení, zdraví, wellness, přečtete si o celebritách i významných vědeckých objevech a historii.