Lifestyle

Nejnovější příspěvky k tématu

Před čtyřiceti lety se představil Fiat Uno. Z auta roku 1984 byl tuzexový hit
Auto

Před čtyřiceti lety se představil Fiat Uno. Z auta roku 1984 byl tuzexový hit

V lednu 1983 měl v Kennedyho vesmírném centru na Floridě premiéru světoznámý italský hatchback Fiat Uno. Dílo designera Giorgetta Giugiara proslulo kromě typicky hranatého vzhledu geniálním využitím obestavěného prostoru, progresivními motory FIRE i divokou verzí Turbo. Módním hitem se Uno stalo i v Československu, v Brazílii se vyrábělo až do roku 2014.

Vstup zakázán, do hodiny můžete přijít o život. Nejsmrtonosnější ostrov světa hlídá armáda

19. ledna 2023 12:44

Zakázaný ostrov. Tak se dá označit území nedaleko brazilského pobřeží, na které se nesmíte vypravit – hrozila by vám totiž téměř okamžitá smrt. Tisíce hadů se na Ilha da Queimada Grande plazí jeden přes druhého a na ostrov pravidelně přijíždí jen brazilské námořnictvo, které kontroluje místní maják.

Plachetka, Scholl nebo Šašková připomenou na Hradě výročí unikátní pražské korunovace

15. ledna 2023 10:06

Sólista Metropolitní opery Adam Plachetka spolu se světově proslulým kontratenoristou Andreasem Schollem připomenou třísté výročí pražské korunovace. Na slavnostním koncertě, který vzniká za podpory Českého královského institutu, a bude se konat ve Španělském sále Pražského hradu 8. února, vystoupí také oceňovaná operní pěvkyně Dagmar Šašková a další špičky světové operní scény. V obnovené české premiéře představí gratulační operu císařského dvorního vicekapelníka Antonia Caldary Harmonie planet.

Víme, jak se obléct na zimní radovánky a zůstat v suchu i v teple. A se slevou

13. ledna 2023 11:00

Ne pro každého je zima obdobím, kdy se tráví většina času doma a šetří se silami. Stále více lidí se od podnikání výletů a výprav nenechá odradit, ani když teploty padají k nule. A proč by taky ano, když pokrok zařídil, že stále můžeme být v teple, suchu a pohodlí. Se správným vybavením se tak dá takřka kdykoli vyrazit na túru do hor, sednout na kolo či prostě popadnout sáňky a vydat se na nejbližší kopec.

Zase nemáte co na sebe? Buďte šik a šetřete čas i peníze s kapsulovým šatníkem

13. ledna 2023 10:40

Kdo by nechtěl vypadat dobře?! Mít šatník, který je trendy a přitom člověku sedí, jako by byl šitý na míru, chce většina z nás. Ženy, muži, ale i děti nebo senioři. Těm, kteří tápou anebo jim k dokonalé garderobě stále krůček chybí, přinášíme jeden ze základních tipů - kapsulový šatník. Vysvětlíme, co tenhle pojem znamená i jak pomáhá šetřit peněženku, místo ve skříni a v neposlední řadě i životní prostředí nebo zdraví dětí v rozvojových zemích.

Rolls-Royce hlásí rekordní prodeje, krizi navzdory. Průměrně zákazník utratil 12 milionů

11. ledna 2023 18:38

Krize spojená se zdražováním zjevně v plné síle nedoléhá na nejmovitější vrstvy obyvatelstva, a to ani v Česku. Důkazem je rekordní počet nových majitelů luxusních britských automobilů Rolls-Royce. Loni si je koupilo 6 021 lidí, průměrná cena byla v přepočtu 12 milionů korun. Tahounem prodejů se stalo mamutí SUV Cullinan, které si nejlépe z modelů značky vedlo také v Česku. Kvůli vyšší poptávce musí automobilka dokonce navyšovat počet zaměstnanců.

Rubrika Lifestyle na našem webu se zaměřuje na životní styl a způsob života. Píšeme o všem, co vás zajímá, o tom, s čím se potkáváte v každodenním životě. Najdete zde články o módě, cestování, bydlení, zdraví, wellness, přečtete si o celebritách i významných vědeckých objevech a historii.