reklama

Kryptoměny

Nejnovější příspěvky k tématu

Vulkanické peníze. Salvador přijal bitcoin za zákonné platidlo, těžit ho chce pomocí sopek
Kryptoměny

Vulkanické peníze. Salvador přijal bitcoin za zákonné platidlo, těžit ho chce pomocí sopek

Středoamerický stát Salvador, kde žije kolem 6,5 milionu lidí, je první zemí světa, ve kterém se nejznámější kryptoměna bitcoin stala zákonným platidlem. Návrh prezidenta Nayiba Bukeleho schválil parlament. Informovala o tom agentura Reuters. Prezident později napsal na Twitter, že jeho země zkoumá možnosti těžit bitcoin s využitím obnovitelné energie ze salvadorských sopek.

Další příspěvky k tématu

Bitcoin se prudce propadá, za měsíc ztratil polovinu hodnoty. Výprodej je v plném proudu

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se ve středu propadla pod 31 000 dolarů (646 000 Kč) a za poslední den se snížila zhruba o 30 procent. Jde o největší jednodenní propad za více než rok, uvedla agentura Reuters. Výprodej zrychlil v odpoledních hodinách, kdy se prudce snižovala i cena dalších kryptoměn, včetně druhé nejrozšířenější, kterou je ethereum. Bitcoin tak od svého maxima blízko 65 000 USD, kde byl minulý měsíc, ztratil už více než 50 procent hodnoty.

S PlatonCoinem do světa

Kryptoměny neznají hranice, tak proč byste se měli nechat omezit hranicemi vy? Navázání spolupráce společnosti Platon Finance s prestižní kryptoburzou Emirex znamená, že teď můžete obchodovat s PlatonCoiny a dalšími kryptoměnami pohodlně i v oblasti Středního východu.

Světové i české celebrity kupují jpg soubory za miliony. Přitom je může mít každý

Internet zachvátil nový fenomén digitálního umění zvaný NFT (non-fungible token, v překladu nezastoupitelný token), což je technologie navázaná na svět kryptoměn, díky které mohou lidé kupovat a prodávat umění, jež existuje jen a pouze v digitálním prostoru. Světové i české celebrity jsou za takové výtvory ochotné utratit miliony, v počítači je ale může mít úplně kdokoliv.

ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství
OH 2021

Živě
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. Tenistka Karolína Plíšková přesvědčivě porazila svou francouzskou soupeřku Alizé Cornetovou. Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková s přehledem porazily tchajwanské soupeřky a rovněž míří do druhého kola. V neděli se ještě představí bronzová medailistka z Ria 2016 Petra Kvitová, jediný český zástupce v mužské dvouhře Tomáš Macháč a pár Plíšková, Vondroušová.

reklama

Kryptoměny

Zprávy o bitcoinu a dalších kryptoměnách. Jak kryptoměny fungují, jakou mají hodnotu, jaké jsou nejlepší, kde je koupit, kde jimi platit, kriminalita, burzy.