Kryptoměny

Nejnovější příspěvky k tématu

Když je svoboda důležitější než cenovka. Krypta odhalí největší výhodu bitcoinu
Kryptoměny

Když je svoboda důležitější než cenovka. Krypta odhalí největší výhodu bitcoinu

Investiční tažení za akciemi nebo dluhopisy obyčejně motivuje touha po kvalitním zhodnocení úspor. Pro část investorů do bitcoinu ale není cena aktiva vždy to nejdůležitější. Hlavní je pro takové lidi možnost svobodně nakládat s penězi. O spojení bitcoinu a svobody se v nové epizodě Krypty rozpovídal Václav Holler, zakladatel společnosti Cryfin. Pořad můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Kryptoměnový kolaps, o kterém se budou točit filmy. Pád burzy FTX se řídil z „bytu vášně“

17. listopadu 2022 06:19

Parta deseti přátel navzájem propletených milostnými vztahy. A luxusní střešní byt na Bahamách. Zní to jako scénář plytké reality show? Ve skutečnosti takhle začal reálný příběh, který skončil bankrotem jedné z největších kryptoměnových burz FTX. Její šéf Sam Bankman-Fried rozehrál kontroverzní finanční tažení, o kterém se budou bezesporu točit filmy.

Populární kryptoměnová burza FTX kolabuje. Bitcoin padá, investoři se bojí paniky

10. listopadu 2022 17:15

Letos již dost ochromený kryptoměnový trh se znovu otřásá v základech, kdysi populární burza FTX se totiž řítí směrem k bankrotu. Společnost pozastavila výběry a údajně dluží klientům osm miliard dolarů (196 miliard korun). Kolabující firmu měla převzít konkurenční burza Binance, z převodu ale sešlo. Kryptoměnový trh tak zachvátila panika.

Nový nástroj Velkého bratra? Česko pokukuje po digitálních měnách centrálních bank

10. listopadu 2022 14:50

Další díl pořadu Krypta se věnuje kontroverznímu tématu CBDC – pod touto zkratkou se skrývá spojení digitální měny centrálních bank. Jedná se o snahu vlád po celém světě vytvořit novou – čistě digitalizovanou – vrstvu finančního systému. O rizicích tohoto projektu v Kryptě mluvil Václav Holler, zakladatel společnosti Cryfin. Pořad Krypta můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Kryptoměny a metaverse. Krypta pátrá, v jaké virtuální realitě budeme všichni žít

3. listopadu 2022 14:50

Další díl pořadu Krypta se zaobírá fenoménem metaverse – konceptem virtuálního prostoru, kde se budou lidé bavit, komunikovat a učit se podobně jako ve skutečném světě. A kde se bude dost možná platit kryptoměnami. O metaversu se v Kryptě rozpovídal expert na VR David Mařák. Pořad Krypta můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Kryptoměny ve světě sportu i hudby. Rytmus v Kryptě představil unikátní zážitkové NFT

27. října 2022 14:50

Kryptoměnový vesmír se nadále rozpíná a nové technologické fenomény už pronikají i do světa sportu nebo hudby. Právě o tomto neočekávaném spojení bude řeč v dalším díle pořadu Krypta, kde se jako host objevil Patrik Vrbovský (Rytmus), který představil unikátní NFT. Pořad Krypta můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Zprávy o bitcoinu a dalších kryptoměnách. Jak kryptoměny fungují, jakou mají hodnotu, kde je koupit, kde jimi platit a jak je uchovat? To vše najdete ve speciální sekci věnované kryptoměnám. Sledujte také náš pořad Krypto Magazín, kde se dozvíte novinky z aktuálního dění ohledně digitálních měn.