CNN Prima News Počasí
obrázek na pozadí obrázek na pozadí

Teplota

Nejnovější příspěvky k tématu

Studená fronta utne koncem týdne slunečné počasí. Léto se ještě vrátí, slibují meteorologové
Počasí

Studená fronta utne koncem týdne slunečné počasí. Léto se ještě vrátí, slibují meteorologové

Teplo a slunečné počasí nás neopustí ani v následujících dnech. Nejteplejším dnem tohoto týdne by se měl stát čtvrtek, kdy by rtuť teploměru mohla atakovat až 28 °C. Poté, co území Česka přejde v závěru týdne studená fronta a přinese s sebou oblačnost, déšť či přeháňky, propadnou se i teploty. Meteorologové slibují, že to bude jen malá přestávka, v dalším týdnu by se mělo slunečné počasí opět vrátit.

RADAR: Na Česko se ženou silné bouřky s kroupami. Podívejte se, kdy udeří u vás

Aktualizováno

Českem v pondělí večer mohou přejít silné bouřky doprovázené nárazy větru a menšími kroupami. Přívalové srážky mohou rozvodnit menší toky. Varování platí pro pás od Šumavy přes střední Čechy a Prahu po Jizerské hory, největší dopady meteorologové předpokládají v jižních Čechách. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V dalších dnech nás čeká počasí jako na houpačce. Střídat by se měly slunečné dny s oblačností, deštěm a ochlazením.

RADAR: Prosluněné dny vystřídá ochlazení a déšť. Podívejte se, kde udeří bouřky

Začátkem příštího týdne přijde ochlazení. Zatímco v neděli a pondělí se teploty přiblíží třicítkám, průměrná maxima v úterý se budou pohybovat okolo 22 °C. Ochlazovat se pak s výjimkou teplejšího čtvrtka bude i nadále. Jasnou oblohu z konce víkendu nahradí první pracovní den postupně se zvyšující oblačnost, místy s přeháňkami a bouřkami. V úterý již přijde déšť na většinu území. Situaci nejen ve svém kraji sledujte prostřednictvím radaru v tomto článku.

Prudké bouře řádily na Moravě: Velká voda ničila sklepy a garáže, silnice zaplavilo bahno

Hasiči na Moravě a ve Slezsku hlásí rozsáhlé škody způsobené silnými dešti ze středečního odpoledne a noci. Voda se dostala do některých rodinných domů, sklepů a garáží a poškodila také pozemní komunikace. Hasiči v tamních krajích vyjížděli k desítkám případů. V Moravskoslezském kraji bude zřejmě pokračovat odčerpávání vody i ve čtvrtek, uvedl mluvčí Jakub Kozák.

Po ochlazení vyletí teploty v Česku zpět k třicítkám. Hrozí přeháňky a ranní mlhy

Teplotní výkyv z poloviny týdne nevydrží dlouho. Denní maxima se budou pohybovat lehce nad 20 °C pouze do víkendu, pak se teploty opět vyhoupnou téměř ke třicítkám, v neděli naměříme i 29 °C. Obloha bude převážně polojasná, mohou se však objevit i ojedinělé přeháňky a ranní mlhy. Měli bychom se připravit i na chladné noci, teploty se totiž propadnou až k 5 °C.

Smrtící záplavy v Libyi: Města smetly přívaly vody, mrtvých může být až deset tisíc

Aktualizováno

Tisíce mrtvých a pohřešovaných, zlikvidovanou infrastrukturu a miliardové škody za sebou zanechala bouře Daniel, která udeřila v neděli na Libyi. Bouře způsobila rozsáhlé záplavy, které už mají přes tři tisíce potvrzených obětí, a předpokládá se, že počet mrtvých dosáhne deseti tisíc, uvedl v úterý ministr zdravotnictví libyjské vlády národní stability, působící na východě země, informoval o tom list The Guardian. Tamější úřady vyhlásily na východě země stav mimořádné nouze, píše web Tageschau.de.

Léto nekončí, nadprůměrné teploty vydrží do konce měsíce. Utne je prudké ochlazení v říjnu

Nadprůměrně teplé počasí nás neopustí ještě několik týdnů. Vysoké teploty by podle dlouhodobé předpovědi meteorologů měly vydržet až do konce září. Ochlazení přijde začátkem října, kdy budou teploty oproti posledním desetiletím naopak podprůměrné. Dočasný výkyv se očekává i tento týden ve čtvrtek, kdy se teploty z dosavadních „třicítek“ propadnou ke zhruba 20 °C. Objeví se i srážky a ojedinělé bouřky.