Věda a technologie

Nejnovější příspěvky k tématu

Ukrajinská tragédie na vlastní kůži. V unikátním filmu se vám oběti války dívají přímo do očí
Ukrajina

Ukrajinská tragédie na vlastní kůži. V unikátním filmu se vám oběti války dívají přímo do očí

Sutiny. Prach. Ohořelé zdi. A mezi tím vším je nehybně stojící mladá Ukrajinka, která se vám mlčky dívá přímo do očí. Uhnout není kam – jste zavření v brýlích virtuální reality a cítíte, jak z vás oběť ruské invaze nespustila ani na sekundu oči. V ruinách domu jste jen vy, ona a tíživý pocit z toho, jaké utrpení přinesla válka na Ukrajině. V unikátním česko-ukrajinském dokumentárním filmu Fresh Memories: The Look se prakticky každý stane očitým svědkem lidských tragédií, které odstartovaly loni v únoru.

PŘEHLEDNĚ: Jak si nenechat ukrást údaje k platební kartě? Pozor na veřejné wifi sítě
Věda a technologie

PŘEHLEDNĚ: Jak si nenechat ukrást údaje k platební kartě? Pozor na veřejné wifi sítě

Internetové podvody a hackerské útoky rostou na síle, a během letních prázdnin tomu nebude jinak. Kyberzločinci nejčastěji cílí na technicky méně zdatné a příliš důvěřivé osoby, využívají i veřejných wifi sítí, aby se dostali k citlivým údajům k platební kartě. Jak se jim bránit, na co si dát pozor a které formy ochrany jsou nejspolehlivější? Redakce CNN Prima NEWS se zeptala několika expertů na kyberbezpečnost a platební prostředí.

Fotovoltaika za korunu? Brněnská firma MOBIS mění pravidla hry

31. května 2023 12:00

Fotovoltaika se vzhledem k růstu cen energií během posledního roku dostala do hledáčku mnoha Čechů. Nárůst poptávky ale výrazně ovlivnil dobu dodání a především uvedení fotovoltaických elektráren do provozu. Není výjimkou, když na jejich spuštění noví majitelé čekají i rok po zaplacení. S novým přístupem přišla společnost MOBIS, která při uzavření smlouvy od zákazníků inkasuje pouhou korunu. Zálohu za materiál zaplatí až v den instalace.

Výlet za miliardu skončil úspěchem. Z ISS se na Zemi vrátila posádka soukromé vesmírné mise

31. května 2023 07:41

Na Zemi se po devíti dnech ve vesmíru bezpečně vrátila čtyřčlenná posádka soukromé mise Axiom Mission 2 (Ax-2), napsala agentura AP. Astronauti se vypravili k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), od které se odpojili v úterý odpoledne. Po dalších 12 hodinách se pak ve středu brzy ráno (SELČ) snesli na padácích do vod Mexického zálivu u pobřeží Floridy.

Buchty, pivko a Míša David. V CNN Prima Gaming si představíme „simulátor českého vidláka“

30. května 2023 20:58

Život v malé severočeské vísce není žádný med. Dvojnásob to platí pro teenagery, kterým se nepovede maturita a utíkají před hněvem svých rodičů. Tak zní zápletka poněkud svérázné tuzemské hry The Last Holiday, které propůjčil svůj hlas i herec Petr Rychlý. Více si o netradičním titulu řekneme v pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.

Česko má nejméně žen v IT oboru z celé Evropské unie. Na vině jsou i předsudky

28. května 2023 08:28

Technologie jsou nedílnou součástí pokroku a moderního světa. Zatím mu dominují muži, ale čím dál častěji do tohoto neustále se rozvíjejícího oboru pronikají také ženy. A ten se tak pro ně stává skvělou studijní i pracovní příležitostí se slibnými vyhlídkami do budoucna. A právě prosazení žen ve světě technologií má podpořit projekt Women in Tech, za nímž stojí společnost Huawei.

Google stáhl z nabídky otrokářskou hru. Nabízí málo možností mučení, napsal jeden z uživatelů

27. května 2023 10:24

Americká internetová společnost Google stáhla z nabídky herní aplikaci nazvanou Simulátor otroctví, jejímž prostřednictvím si mohli lidé hrát na obchodníky s otroky, dokonce je i mučit. Informoval o tom server BBC. Google hru v portugalském jazyce stáhl, když se rozhořela v Brazílii široká kritika kvůli rasistickým urážkám brazilského fotbalisty Vinícia Júniora, který hraje ve španělském klubu Real Madrid.

Poznejte blíže svět Sheldona Coopera na seznamte se s převratnými vědeckými objevy. Objevy, které rozšiřují naše poznání i mění náš každodenní život. Jakou novou technologii nám věda v budoucnu umožní používat?