Nehody

Nejnovější příspěvky k tématu

Při požáru po havárii na D10 zemřel řidič auta. Provoz stál přes sedm hodin

Dálnice D10 u Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku byla ve směru do Prahy kvůli čtvrteční tragické nehodě, při níž zemřel jeden člověk, uzavřena přes sedm hodin. Provoz bez omezení byl obnoven v pátek krátce před 4:30, potvrdilo Národní dopravní informační centrum. Na komunikaci došlo ve večerních hodinách k čelnímu střetu nákladního auta s osobním. Řidič osobního vozu, který jel zřejmě v protisměru, náraz a následný požár nepřežil.

Těžká havárie policistů u Frýdku-Místku. Jejich auto uhořelo, zranili se tři lidé

Civilní automobil policie havaroval v úterý kolem poledne při pronásledování ujíždějícího motocyklu nedaleko Paskova na Frýdecko-Místecku. Po nárazu auto zcela shořelo. Tři lidé, z toho dva policisté, utrpěli zranění. O nehodě informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. Policisté motocykl pronásledovali, protože mu chyběla registrační značka.

Stromy jsou v tom „nevinně“. Za nehody může rychlá jízda a nevěnování se řízení, ukázal průzkum

Na celkovém počtu nehod nemají až tak velký podíl, jejich následky jsou často fatální. Nehod, ve kterých figuroval strom, se mezi lety 2010 a 2021 stalo asi 43 tisíc.To sice představuje jen nepatrný zlomek z celkového počtu nehod, kterých bylo přes 1,1 milionu, ale poměr zranění nebo úmrtí je však přesně opačný. A vedle riskantní jízdy je na vině těchto nehod i poddimenzovanost vytížených cest II. a III. třídy. Nejen to vyplývá z analýzy Portálu nehod.

Tři mrtví Češi a jeden Slovák v Kyrgyzstánu. Tragédii na horách zapříčinil pád laviny

Aktualizováno

Tři lyžaři z Česka v pondělí zahynuli při pádu laviny na severovýchodě Kyrgyzstánu. Původní informace agentur o čtyřech zesnulých upřesnilo tuzemské ministerstvo zahraničních věcí. AFP a TASS s odvoláním na úřady středoasijské země uvedly, že v celkem 23členné lyžařské skupině byli také Slováci. Ministerstvo zahraničí našich východních sousedů následně potvrdilo, že neštěstí nepřežil také jeden slovenský občan.

Aktuální zpravodajství o dopravních nehodách v České republice i zahraničí. Sledujeme silnice, dálnice, železnice, vodu i vzduch. Máte pro nás námět? Pište na Facebook CNN Prima nebo na cnnonline@iprima.cz.