Nehody

Nejnovější příspěvky k tématu

Smrtelných nehod na přejezdech přibývá. Expert popsal paradox spojující část viníků
Doprava

Smrtelných nehod na přejezdech přibývá. Expert popsal paradox spojující část viníků

Drážní inspekce řešila v loňském roce 166 mimořádných událostí na přejezdech. Zemřelo při nich 37 lidí, o osm více než v roce 2021. „Poslední tři roky zaznamenáváme vzrůstající tendenci počtu těchto událostí, vracíme se tak zpátky na čísla předcovidové doby,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Za téměř všechny z nich jsou odpovědní šoféři, kteří vjedou na přejezd ve chvíli, kdy nemají. Podle experta to jsou přitom často lidé, kteří daný přejezd dobře znají.

Vážná nehoda u Chrudimi: Srazila se čtyři auta. Sedm lidí bylo zraněno, zasahoval vrtulník

28. ledna 2023 10:09
Aktualizováno

Při srážce čtyř osobních aut u Libáně na Chrudimsku na silnici I/37 se v sobotu ráno zranilo sedm lidí. Silnice, která je hlavním tahem z Pardubic na Vysočinu, byla v místě nehody uzavřená asi šest hodin. Plný provoz se na silnici vrátil před 14:00, řekla mluvčí policie Dita Holečková. Osobní auta uzavřený úsek objížděla přes okolní obce.

Tragédie v Polsku: Při výbuchu plynu zemřely dvě ženy, jejich těla byla v troskách domu

27. ledna 2023 16:21

Polští hasiči našli těla dvou žen, matky a dcery, v troskách domu v Katovicích, kde v pátek ráno vybuchl plyn. Hasiči půlhodinu po poledni nalezli tělo starší ženy, po třetí hodině odpolední pak informovali o nalezení druhé oběti, uvedla na svém webu zpravodajská televize TVN 24. Výbuch zranil několik dalších lidí, kteří jsou nyní v péči lékařů, dodala.

Děsivé okolnosti nehody v Ostravě: Mrtvé děti z auta vytáhl jejich otec. Jde o přejezd smrti

24. ledna 2023 10:34

Zamýšlený výlet k řece se pro otce s dětmi změnil v tragédii. Auto s posádkou smetl v sobotu na železničním přejezdu v Ostravě-Třebovicích vlak. Nehoda si vyžádala život dvouleté holčičky a jejího o deset let staršího bratra. Jejich otec se štěstím vyvázl jen s lehkými zraněními. Lidé nyní k místu nehody nosí květiny a plyšáky.

Soud potrestal řidiče autobusu z Bosny. Na Lounsku nedal přednost a zavinil smrt mladíka

23. ledna 2023 12:51

Podmínečný trest v délce osmnácti měsíců si vyslechl řidič autobusu původem z Bosny a Hercegoviny, který způsobil na Lounsku v Ústeckém kraji smrtelnou dopravní nehodu. Zároveň obdržel dočasný zákaz řízení. Nad svým činem projevil lítost a částečnou vinu přijal. Podle vedení firmy, pro kterou pracoval, byl nespolehlivým zaměstnancem a autobus několikrát poškodil. Muž se těmto obviněním brání.

Smrtelná nehoda na Lounsku. Srážku auta a autobusu nepřežil jeden člověk, další jsou zraněni

22. ledna 2023 16:31

V Ústeckém kraji došlo k další smrtelné nehodě. U Rané na Lounsku při srážce osobního auta a autobusu zemřel člověk a jedna osoba se těžce zranila. Další tři lidi převezla sanitka na vyšetření do nemocnice. Uvedl to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Policie v místě nehody odklání dopravu přes Břvany a Lenešice.

Aktuální zpravodajství o dopravních nehodách v České republice i zahraničí. Sledujeme silnice, dálnice, železnice, vodu i vzduch. Máte pro nás námět? Pište na Facebook CNN Prima nebo na cnnonline@iprima.cz.