reklama

Evropská unie

Nejnovější příspěvky k tématu

Europoslanec Kolaja: Putin využívá energetické krize Evropy. Ve prospěch jeho plynovodů
360°

Europoslanec Kolaja: Putin využívá energetické krize Evropy. Ve prospěch jeho plynovodů

Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že se energetickou krizi v Evropě snaží využít ruský prezident Vladimir Putin. Slibem dodání více plynu prý chce vytvořit tlak na využití ruského plynovodu Nord Stream 2. Kolajův kolega Alexandr Vondra (ODS) má za to, že současnou situaci by mohlo zlepšit odložení plánovaného konce jaderných elektráren v Německu.

Má EU platit hraniční bariéry proti migrantům? Požaduje to dvanáct zemí včetně Česka

8. října 2021 13:21

Polsko, Litva a deset dalších zemí východního křídla Evropské unie včetně Česka požadují, aby evropský blok usnadnil stavbu hraničních bariér bránících ve vstupu migrantům. Dopis Evropské komisi adresovaly před pátečním jednáním unijních ministrů vnitra v reakci na nápor běženců, které k polským a litevským hranicím nechal převážet běloruský autoritářský vládce Alexandr Lukašenko. EU by podle výzvy podepsané ministry vnitra měla financovat stavbu bariér ze společného rozpočtu.

Analytici: Snížení DPH u energií je nesmysl, EU to nedovolí. Babiš jen loví hlasy

7. října 2021 13:08

Vláda nemůže jen tak zrušit daň z přidané hodnoty (DPH) na energie, Česku by v tom případě hrozil postih Evropské unie, tvrdí analytici. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu večer v předvolební debatě v České televizi řekl, že současná vláda je po volbách připravena dočasně zrušit DPH u energií, aby zabránila dopadu zvyšování cen elektřiny na domácnosti. Podle analytiků to ale není kvůli unijní legislativě dost dobře možné.

Komunistka Vostrá o Green Dealu: I když jsme v EU, nemusíme přijímat každou pitomost

6. října 2021 22:34

I když jsme součástí Evropské unie, nemusíme přijímat kdejakou pitomost, pustila se do vlády komunistka Miloslava Vostrá v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu televize CNN Prima NEWS, když mluvila o Green Dealu. Podle ní vláda zaspala a měla bojovat za své občany. Souhlasila tak se zástupcem koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) Zbyňkem Stanjurou, který řekl, že si Česko mělo vyjednat výjimku jako Poláci.

Miliony lidí mohou přijít o práci. Šéf Toyoty varuje před tlakem na výrobu elektromobilů

5. října 2021 18:05

Podle Akia Toyody, výkonného ředitele automobilky Toyota, je při dosahování uhlíkové neutrality nepřítelem oxid uhličitý, ne spalovací motory. Zdůraznil, že Japonsko důsledkem přechodu na čistě elektrická vozidla může přijít téměř o 5,5 milionů pracovních míst. Po roce 2030 tamní výrobci prý vyprodukují až o osm milionů automobilů ročně méně.

Česko ve sporu o Turów: Ať smlouva platí i pět let po konci provozu dolu

5. října 2021 10:00

Ve sporu mezi Českem a Polskem ohledně těžby v dole Turów česká strana chce, aby smlouva platila ještě pět let po ukončení provozu dolu. Informovaly o tom Hospodářské noviny, které mají český návrh smlouvy k dispozici. Smlouva zajišťuje například dohled nad tím, jak těžba dopadá na zásoby pitné vody na českém území. Jednání o smlouvě skončila bez dohody minulý týden ve čtvrtek v noci.

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Čeští žáci jsou v tomto směru na špici EU

3. října 2021 07:46

Skoro sto procent českých žáků a studentů se učí dva nebo více cizích jazyků. Česká republika je tak pátou nejlepší zemí v rámci Evropské unie. Větší podíl už vykazují jen Lucembursko, Francie, Estonsko a Rumunsko. Mezi nejoblíbenější řeči v EU patří angličtina a španělština. Vyplývá to z aktuálních údajů Eurostatu.

Covidismus a ideologie EU jsou horší než komunismus, říká Ševčík z Trikolory

1. října 2021 16:37

Ekonom a kandidát uskupení Trikolora, Svobodní, Soukromníci (TSS) do sněmovních voleb Miroslav Ševčík se ve vysílání CNN Prima NEWS ohradil proti tvrzením zástupců koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), že má premiér Andrej Babiš (ANO) velký podíl na růstu cen v Česku. Podle Ševčíka za rostoucí inflací stojí Evropská unie s takzvaným Green Dealem. Ideologie EU přijde Ševčíkovi nebezpečnější než komunismus.

Hlavní zprávy

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Babiš: Vyznamenání předávat nebudu. Když Zemanovi nebude líp, akce by se měla odložit
Andrej Babiš

Babiš: Vyznamenání předávat nebudu. Když Zemanovi nebude líp, akce by se měla odložit

Blíží se výročí vzniku samostatné Československé republiky a s ním spojený ceremoniál předávání státních vyznamenání prezidentem ČR. V případě, že se zdravotní stav Miloše Zemana do 28. října nezlepší, premiér Andrej Babiš (ANO) by akci odložil. Sám předávat vyznamenání nehodlá. V pořadu Nový den na stanici CNN Prima NEWS poznamenal, že by to nepovažoval za vhodné.

Nakažených covidem je přes tři tisíce denně. Přibývá hospitalizovaných i počet úmrtí
Koronavirus

Nakažených covidem je přes tři tisíce denně. Přibývá hospitalizovaných i počet úmrtí

Šíření covidu v Česku zrychlilo za jediný týden na více než dvojnásobek. V úterý přibylo 3 246 případů, což je o 1 739 víc než před týdnem a nejvíc za jediný den od 20. dubna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Přibývá také nakažených pacientů, kteří musí být hospitalizováni. Od minulého úterý jejich počet stoupl o dvě pětiny na 620. Stovka lidí je v těžkém stavu. Prudce roste i počet úmrtí. Za posledních sedm dní zemřelo s covidem 51 lidí, zatímco třeba za celé září to bylo 44.

reklama

Evropská unie

Aktuální zpravodajství z Evropské unie. Zprávy o jednání Evropského parlamentu, Evropské rady, Evropské komise, Soudního dvora EU a Evropské centrální banky.

Evropská unie vznikla 1. listopadu 1993. Jejím cílem je podporovat mír, hodnoty a blahobyt obyvatel. V roce 2012 získala Nobelovu cenu za mír, Nobelův výbor ocenil zejména její úlohu při zajišťování mírového soužití na evropském kontinentu.

K 1. lednu 2021 tvořilo EU 27 evropských států s 446,8 miliony obyvatel. Mezi členy EU patří Česká republika, Slovensko, Německo, Rakousko, Itálie, Španělsko, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Švédsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Řecko a Slovinsko.