reklama

Krimi

Nejnovější příspěvky k tématu

V Pittsburghu se zřítil most krátce před návštěvou Bidena. Ten měl mluvit o údržbě silnic

28. ledna 2022 16:16
Aktualizováno

V americkém městě Pittsburgh se v pátek zřítil silniční most, a to jen několik hodin před návštěvou amerického prezidenta Joea Bidena. Šéf Bílého domu do Pensylvánie mířil kvůli propagaci balíku investic do infrastruktury, který vyčlenil finance i na údržbu silnic a mostů. Úřady v Pittsburghu zaznamenaly deset zraněných, z nichž čtyři museli být hospitalizováni, ovšem žádné mrtvé. Příčina kolapsu se vyšetřuje, napsala agentura AP.

Průša by se měl z kómatu už probrat, říká miliardář Chlad. Fámám o rychločlunu nevěří

27. ledna 2022 21:43

Tragická nehoda v Karibiku stála život českého podnikatele Miroslava Bučkovského. Spolu s ním cestoval Michal Průša, který náraz sice přežil, ale skončil s vážnými zraněními na jednotce intenzivní péče. Podle informací miliardáře Richarda Chlada, který se s oběma muži znal, se už Průša měl z kómatu probrat. Jeho stav je ale stále vážný.

Sáňkování mladé studentky Roxany ve tmě skončilo tragédií. Nad její smrtí ale visí otazníky

27. ledna 2022 17:09

Adrenalinová jízda na sáňkách stála zřejmě život mladou studentku Roxanu z východního Slovenska. Ta měla spolu s kamarádkou za tmy sáňkovat v lese několik kilometrů od města. Co se přesně stalo, zatím nikdo neví a vyšetřuje to policie. Místní spekulují, že sáňky mělo do kopce tahat auto či čtyřkolka, řidič tak mohl mít na tragédii podíl. Sáňky s oběma dívkami zřejmě při některém z manévrů narazily do stromu či do vozidla.

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě
Zahraničí

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě

Mezinárodní tým vedený českým vědcem Josefem Bryjou nalezl a popsal nový druh hlodavce – myš harennskou. Tyto myši žijí jen v horských lesích Etiopské vysočiny. Studii o drobném savci publikoval časopis Organisms Diversity & Evolution, uvedli zástupci Akademie věd ČR (AV). Tým tvoří vědci z Ústavu biologie obratlovců AV, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Severtsovova ústavu Ruské akademie věd.

reklama

Krimi

Aktuální zpravodajství o krimi případech z domova i ze světa. Rubriky Nehody, Vraždy, Požáry, Soudy. Máte pro nás námět? Pište na Facebook CNN Prima nebo na mail cnnonline@iprima.cz.