Zahraničí

Nejnovější příspěvky k tématu

Chtěl sledovanost, bojoval o život. Influencer visel z mostu 200 metrů nad zemí a nemohl zpátky
USA

Chtěl sledovanost, bojoval o život. Influencer visel z mostu 200 metrů nad zemí a nemohl zpátky

Kvůli videím na internetu jsou někteří lidé ochotni riskovat i vlastní život. Mladý americký influencer se v Kalifornii nechal kamarádem natáčet, když visel z vysokého mostu. Nejdříve si pobyt na laně zhruba ve dvousetmetrové výšce nad údolím užíval. Problém ale nastal, když se mu nedařilo dostat se zpátky na konstrukci objektu. Na místě museli zasahovat jak hasiči, tak horská služba.

Zelenskému dáte prst a vezme celou ruku, řekl Matovič. Slovenští politici se opřeli do Ukrajiny

Ukrajinský prezident žádal po Polsku příliš mnoho a nelze se divit, že Varšava oznámila konec vojenských dodávek Kyjevu. Takto hovořili slovenští političtí lídři v debatě na TV JOJ. Expremiér Igor Matovič řekl, že když byl ukrajinskému prezidentovi „nabídnut prst, on by chtěl celou ruku“. Předseda Národní rady Boris Kollár dodal, že Volodomyr Zelenskyj by měl Poláky žádat o odpuštění.

Živě
ON-LINE: Masivní útok okupantů na civilisty. Ve městech po celé Ukrajině znějí exploze

Okupanti v noci na čtvrtek masivně ostřelovali řadu ukrajinských měst, hlásí oblastní správy. Útok na skupinu podporovanou vagnerovci v Súdánu odráží ztrátu vlivu Ruska v Africe, tvrdí šéf rozvědky Andrij Jusov. Na západě Záporoží se výrazně zvýšily ztráty ruských jednotek, informoval ve středu Institut pro studium války (ISW). Analytici tvrdí, že Rusku zřejmě chybí bojeschopné jednotky, které by velení mohlo přesunout na tuto část fronty. Ukrajinští vojáci měli také získat převahu nad částí Kozáckého ostrova na levém břehu Dněpru, doplnil institut.

Bachmutský mlýnek na maso v praxi. Cesta k městu je plná ruských mrtvol, ukazují záběry

Ukrajinská 3. útočná brigáda zveřejnila video, které ukazuje následky bojů v jižním okolí Bachmutu. Na záběrech pořízených ukrajinským vojákem je vidět nespočet bezvládných těl ruských okupantů. Vzhledem k velkým ztrátám na obou stranách a k míře brutality si bitva u zmíněného doněckého města vysloužila označení „bachmutský mlýnek na maso“. Bližší okolnosti surových záběrů včetně podrobnějších ztrát okupantů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

V konfliktu Ukrajiny a Ruska nejde být neutrální, řekl Pavel v OSN. Zmínil i „hanebnou urážku“

Český prezident Petr Pavel ve středu ve svém projevu před Radou bezpečnosti OSN znovu ostře odsoudil Rusko, které od loňska vede útočnou válku proti sousední Ukrajině. Její porážka by podle něj byla vítězstvím brutality a bezpráví, a proto by žádná země neměla vůči tomuto konfliktu zůstat neutrální. Obdobné poselství hlava českého státu v úterý (v noci na dnešek SELČ) adresovala i státníkům na zasedání Valného shromáždění.

Proč zemřela Lucie? Mladou maminku měla zabít zbloudilá kulka. Bylo to jinak, tvrdí sousedé

V případu úmrtí třicetileté Lucie, kterou měla v Čachticích na Slovensku trefit zbloudilá kulka, se objevují nové podrobnosti. Místní totiž tvrdí, že je nesmysl, aby bývalý policista Patrik čistil zbraň a ta mu zničehonic vystřelila. Podle nich měl osmačtyřicetiletý muž Lucii sledovat dalekohledem na kulovnici a v tu chvíli ze zbraně vyšla kulka. Policie už muže obvinila z přečinu usmrcení.

Parodie politika či aktivisté ve školství. V první předvolební debatě došlo i na hádky

V první předvolební debatě na TV JOJ se utkali expremiér a šéf hnutí OĽaNO Igor Matovič, předseda Národní rady a hnutí Sme rodina Boris Kollár či jeho předchůdce a lídr Slovenské národné strany (SNS) Andrej Danko. Zástupci stran hovořili o zdravotnictví, školství či zahraniční politice Slovenska, a to zvláště v souvislosti s aktuálním konfliktem na Ukrajině. V rámci témat padaly výroky o „drahých prostitutkách“ či o „parodii na politika“. Debaty můžete ve středu i ve čtvrtek živě sledovat na CNN Prima NEWS. Speciální vysílání debaty favoritů slovenských voleb začíná ve 20:15.

V zahraničních zprávách najdete novinky a důležité informace z celého světa. Máte pro nás tip? Pište na Facebooku @cnnprima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.