Zahraničí

Nejnovější příspěvky k tématu

Izrael

Do Rafáhu vjely tanky, utekl už milion Palestinců. Nikde není bezpečno, varuje úřad

 • Aktualizováno
 • Před izraelskou vojenskou ofenzivou ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy za poslední tři týdny uprchl už zhruba milion Palestinců, oznámil dnes Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA). Úřad upozornil, že pro evakuované lidi už není nikde bezpečno, jsou vystaveni bombardování, nedostatku potravin a vody a nevhodným životním podmínkám. Zajišťování humanitární pomoci a ochrany je už takřka nemožné, dodala tato agentura OSN na síti X. Izraelské tanky vjely do centra Rafáhu na jihu Pásma Gazy, informuje Reuters s odkazem na svědky z místa. Armáda to zatím nekomentovala.

  V církvi je „příliš mnoho buzerantů“, měl říci papež. Důvodem je prý jeho chabá italština

  V katolické církvi je mnoho homosexuálů, a proto by další neměli vstupovat do kněžských seminářů. Podle pátečních zpráv italského tisku to řekl papež František při jednání italských biskupů o vzdělávání kněží. Použil přitom hanlivý výraz pro homosexuály, který lze přeložit jako „buzeranti“, což vyvolalo kritiku. Někteří církevní hodnostáři papeže omlouvají s tím, že italština není jeho rodným jazykem.

  V Austrálii našli pradávného ježuropyska. Je to jako objevit novou civilizaci, říká vědec

  Vědci objevili dávné pozůstatky bizarního tvora, kterému přezdívají ježuropysk a předpokládají, že se v pravěkých dobách proháněl po Austrálii. Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Zkamenělé kusy čelistní kosti tohoto zvířete byly nalezeny na opálových polích v severní části Nového Jižního Walesu spolu s důkazy o existenci několika dalších dávných a dnes již vyhynulých druhů řádu ptakořitných.

  V zahraničních zprávách najdete novinky a důležité informace z celého světa. Máte pro nás tip? Pište na Facebooku @cnnprima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.