Zprávy

Nejnovější příspěvky k tématu

Rusko už má zlatou za zabíjení, tepe do Bacha legenda. Tvoří se koalice a tlak na MOV sílí
Rusko

Rusko už má zlatou za zabíjení, tepe do Bacha legenda. Tvoří se koalice a tlak na MOV sílí

Vzhledem k upuštění Mezinárodního olympijského výboru od přísného přístupu je možné, že Rusové budou příští rok na hrách v Paříži lovit zlaté medaile. Zatím podle několikanásobného světového šampiona v boxu Vladimira Klička sbírají nejcennější kovy za zabíjení a znásilňování. Proto je podle něj nepřijatelné, aby se vůbec uvažovalo o zařazení sportovců z agresorského státu na globální akci.

Korecký: ANO nemá za Babiše náhradu. Bude mu 70 a rozhoduje se mezi politikou a cestováním

31. ledna 2023 11:52

Neúspěšného prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) čeká rozhodování, zda znovu zabojovat o premiérské křeslo, či odejít do politického důchodu. Komentátor Miroslav Korecký ve vysílání CNN Prima NEWS připomněl, že předsedovi hnutí ANO bude příští rok již 70 let a je proto otázkou, zda bude chtít nadále v politice figurovat, či zda nevyužije svého jmění pro cestování kolem světa. Upozorňuje však, že ANO doposud nemá nikoho, kdo by jej dokázal v čele hnutí nahradit.

Pavel potvrdil plán jmenovat Koudelku generálem. Šéfa BIS chce povýšit co nejdříve

31. ledna 2023 11:29

Nově zvolený prezident Petr Pavel redakci CNN Prima NEWS poskytl rozhovor, ve kterém potvrdil své plány jmenovat ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku generálem. A to co nejdříve. Miloš Zeman, dosluhující hlava státu, jeho povýšení opakovaně odmítal. Pavel se s ředitelem BIS sešel v pondělí a nastavil vztahy a další spolupráci.

Rozpolcené ANO: Vondrák se omlouvá za Babišovu výzvu k hazardu, Nacher překvapil

31. ledna 2023 11:16

Hnutí ANO se nemůže dohodnout o jasném postoji k sázkařské výzvě Andreje Babiše. Zatímco první místopředseda hnutí Karel Havlíček vnímá apel k hazardu jako nadsázku, opačně to vidí řadový místopředseda a moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Ten se za sázkařskou výzvu před druhým kolem prezidentské volby omluvil. Jedná se tak o další z rozkolů uvnitř opozičního hnutí, které se začaly veřejně objevovat v posledních týdnech. Vondrák se netajil tím, že Babiše ve volbách nevolil. Ministerstvo financí pro CNN Prima NEWS uvedlo, že se výzvou k sázení bude zabývat.

Čistka na Hradě všech kolem Zemana a Mynáře. Možná padne i trestní oznámení, říká Pavel

31. ledna 2023 10:34

Petr Pavel nastoupí do prezidentského úřadu až v březnu, už nyní ovšem chystá „čistku“ na Hradě. Podle informací webu idnes.cz hodlá vyhodit blízké spolupracovníky Miloše Zemana i kancléře Vratislava Mynáře. Svědčit o tom má už současná Pavlova ochranka. Pro web Reflex navíc nevyloučil, že by na dosluhující tým mohla padnout i trestní oznámení. Situace je prý totiž horší, než čekal.

Pavel ustoupil od svých slov, zlobí se Čína. Odvolává se na údajná vyjádření z kampaně

31. ledna 2023 09:00

Čínské ministerstvo zahraničí je silně nespokojeno s tím, že si zvolený český prezident Petr Pavel telefonoval s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Napsala to v úterý agentura Reuters. Pavel podle čínské diplomacie ustoupil od svých slov, že je třeba respektovat princip jedné Číny, což podle Pekingu uváděl v době volební kampaně. Proti čínské kritice se ohradil premiér Petr Fiala (ODS).

Aktuální zpravodajství ze všech krajů České republiky i ze zahraničí. Najdete u nás aktuality ze všech typů českých voleb, sledujeme také významné volby v cizině. Nepřijdete ani o politické novinky a zajímavosti ze světa. Máte pro nás tip? Pište na Facebooku CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.