reklama

Čína

Nejnovější příspěvky k tématu

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to politik! s olympijským lékařem viněným z roznášení covidu
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to politik! s olympijským lékařem viněným z roznášení covidu

Zimní olympiáda v čínském Pekingu začíná zhruba za dva týdny. Už teď má ale spoustu odpůrců, kteří jsou kvůli kontroverzím spojeným s covidem přesvědčeni, že by se vůbec neměla uskutečnit. V pořadu Co Čech, to politik! budou na toto téma diskutovat prezident České lékařské komory Milan Kubek a lékař Vlastimil Voráček, který nechvalně proslul kvůli nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Pořad sledujte od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Komplikace pro olympiádu a nulovou toleranci. Omikron se poprvé objevil i v Pekingu
Čína

Komplikace pro olympiádu a nulovou toleranci. Omikron se poprvé objevil i v Pekingu

V čínské metropoli Pekingu poprvé zaznamenali výskyt vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron. Informovala o tom agentura Bloomberg, podle níž odhalení omikronu v hlavním městě potvrdili místní představitelé na sobotní tiskové konferenci. Zpráva přichází necelé tři týdny před plánovaným zahájením zimní olympiády, kterou bude hostit právě Peking.

Hrůzné lockdowny v Číně: Pod zámkem je 20 milionů lidí, žijí v kovových krabicích

12. ledna 2022 17:03

Snaha držet počet nakažených u nuly se Číně začíná rozpadat pod rukama a tvrdé lockdowny si na tamních občanech vybírají stále větší a větší daň. Úřady už uzamkly 20 milionů lidí, kteří si nemohou dojít ani na nákup. Pro některé občany pak Čína vybudovala karanténní centrum, kde lidé žijí prakticky ve vězeňských podmínkách.

Nepomáhejte u nehod. Pekingské úřady vydaly kvůli olympiádě kuriózní výzvu

12. ledna 2022 09:52

Pořádání olympijských her v době covidové je nelehkým úkolem. Své o tom ví japonské Tokio a s velkou výzvou se za pár týdnů bude muset popasovat Peking. Zimní sportovní svátek se kvůli obavám ze šíření viru uzavře do bubliny, ve které budou platit striktní pravidla. A pro její nenarušení jsou v čínském hlavním městě ochotní udělat vše. Účastníci olympiády za žádnou cenu nesmí přijít do kontaktu s „běžnými“ občany.

Na Měsíc, na Mars či k blízkému asteroidu. Čeká nás rok vzrušujících vesmírných misí

1. ledna 2022 06:58

Závody miliardářů v dobývání oběžné stanice Země zřejmě v příštím roce zastíní mnohem zajímavější kosmické projekty. V jejich středu se bude nacházet hned několik vesmírných těles. Lidstvo se bude ještě intenzivněji soustředit na Měsíc nebo druhou nejmenší planetu Sluneční soustavy. Sondy se vypraví také k asteroidům a k zemím, jež vyslaly své lidi do kosmu, se bude chtít připojit rovněž Indie.

Hlavní zprávy

reklama

Čína

Zpravodajství z Číny. Aktuální zprávy, politika, ekonomika. Čína se rozkládá ve východní Asii. S 1,4 miliardy obyvatel je nejlidnatější zemí světa, její rozloha je 9,6 milionu km². Pod kontrolou má i kolonie Hongkong a Macao a chce i ostrov Tchaj-wan a další území. Od roku 1949 tam vládne Komunistická strana Číny. V jejím čele stojí Si Ťin-pching.