Domácí

Nejnovější příspěvky k tématu

Bělorus převážel přes Vysočinu 32 Syřanů. Převaděči jsou agresivnější, říkají čeští celníci
Migrace

Bělorus převážel přes Vysočinu 32 Syřanů. Převaděči jsou agresivnější, říkají čeští celníci

Policisté na Vysočině zastavili dodávku, ve které muž původem z Běloruska převážel bez sedadel 32 syrských běženců včetně ženy a dětí. Řidič skončil v pátek ve vazbě. Policisté se na pašeráky lidí zaměřují stále více, letos jich v Česku zadrželi na tři stovky. Celníci si všímají zvýšeného počtu převaděčů s migranty i jejich agresivnějšího a riskantnějšího chování, sdělil CNN Prima NEWS mluvčí úřadu na Vysočině Richard Zeman.

Staford zaútočil na čivavu: Drásal ji dlouhé minuty, hrozně naříkala, popsala majitelka

Velmi smutný konec měl konflikt dvou psů ve středočeské Vlašimi. Americký stafordšírský teriér se vrhl na čivavu, se kterou byla venku její majitelka. I ta si ze souboje odnesla drobná zranění. Malý pes zápas nepřežil, vykrvácel dřív, než mu veterinář mohl pomoct. Případ řeší vlašimská radnice a podle starosty majiteli psa, který útočil, hrozí, že mu ho odeberou, uvedla televize CNN Prima NEWS.

Nejdelší v rámci EU, výší příspěvků na vrcholu. Jak si Češi s rodičovskou stojí mezi sousedy?

Až 208 týdnů. Tak dlouho může český rodič trávit čas se svým potomkem doma na rodičovské dovolené. V rámci Evropské unie se Češi touto dobou umisťují na nejvyšší příčce. Pokud však bude schválena úprava rodičovského příspěvku, zkrátí se doba, po níž mohou rodiče čerpat příspěvek na maximálně tři roky. Ani tak si ale Češi nepohorší a i v porovnání s okolními státy se budou mít rodiče s dětmi poměrně dobře.

Sledujte speciál České zájmy v Evropě s europoslanci. Jak hodnotí představy Pavla o EU?

V jakém stavu je EU před klíčovými volbami do Evropského parlamentu a proč dění v Bruselu ovlivňuje naše životy více než kdy dřív? V živé debatě přímo ze Štrasburku bude na otázky moderátorky Terezie Tománkové odpovídat sedm europoslankyň a europoslanců. Ti rovněž zhodnotí projev prezidenta Petra Pavla na plenárním zasedání Evropského parlamentu. Speciál České zájmy v Evropě můžete sledovat již ve středu od 14:30 na CNN Prima NEWS.

Farhan: Válek používá salámovou metodu. Vzpoura lékařů péči neohrozí, může ji ale zpozdit

Vzpoura lékařů neohrozí akutní péči, ale může dojít ke zpoždění plánovaných zákroků. Tak reagoval v pořadu K věci na CNN Prima NEWS stínový ministr zdravotnictví Kamal Farhan (ANO) na informaci, že na prosinec přesčasovou práci vypovědělo již téměř pět tisíc lékařů. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek podle něj nekomunikuje a používá „salámovou metodu“.

KOMENTÁŘ: Babiš se nerovná Fico. Není antivaxerem ani nemluví o ukrajinských nacistech

Už před lety se nám tu rozmohl takový nešvar, jehož intenzita výrazně zesílila po slovenských volbách. Lidé velice často dávají rovnítko mezi Andreje Babiše a Roberta Fica. Je však srovnávání těchto politických dinosaurů na místě? V mnoha ohledech jistě ano. Na druhou stranu vzpomeňme třeba na covidová léta, kdy Babiš aktivně prosazoval očkování. A Fico? Ten si nasadil podivný plastový kryt a stal se jedním z hlavních slovenských antivaxerů. Co je ale hlavní – členové hnutí ANO nemluví o „nacismu na Ukrajině“. Na rozdíl od někoho...

V rubrice domácí zpravodajství najdete nejnovější zprávy ze všech krajů České republiky a z celostátní i místní politiky. Máte pro nás tip? Pište na Facebooku @cnnprima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.