CNN Prima News Alabama

Alabama

Výpis příspěvků ke štítku „Alabama“

Krvavý rekord: Počet poprav ve světě roste. Loni jich bylo nejvíce za posledních 10 let

Počet vykonaných trestů smrti byl v roce 2023 celosvětově nejvyšší za posledních deset let. Podle oficiálních údajů bylo minulý rok popraveno 1 153 lidí, toto číslo však nezahrnuje tisíce předpokládaných exekucí, ke kterým došlo v Číně a některých dalších tajnůstkářských státech. Na čele žebříčku se drží Čína, Irán a Saúdská Arábie. Naopak bez hrdelního trestu se minulý rok obešly například Bělorusko či Jižní Súdán.

Polární záře ozdobila oblohu po celém světě. Podívejte se na výběr nejlepších fotografií

Polární záře vytvořila neuvěřitelnou podívanou pro pozorovatele oblohy po celém světě. Lidé na sociálních sítích sdílí své dojmy a fotografie. Geomagnetická bouře, díky níž je polární záře vidět, má ale i negativní efekt. Podle Amerického národního úřadu pro oceán a atmosféru může ovlivnit například GPS a rozvodné sítě.

Bez výmluv. Okamžitě uzavřete příměří v Pásmu Gazy, vyzvala Izrael viceprezidentka USA

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová v neděli otevřeně pokárala Izrael za to, že nedělá dost, aby odvrátil humanitární katastrofu v Pásmu Gazy. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž administrativa Joea Bidena čelí čím dál většímu tlaku, aby zasáhla u svého tradičního spojence, který v Gaze vede válku proti palestinskému hnutí Hamás v odvetě za teroristické útoky z loňského října.

FBI se podílí na vyšetřování střelby na fakultě. Čeští policisté naopak agentům pomohli v USA

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pomáhá s vyšetřováním loňské střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V rozhovoru pro deník Lidové noviny (LN) to uvedl ředitel FBI Christopher Wray, který ve čtvrtek jednal s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Šéf amerického úřadu také ocenil pomoc české policie při dopadení muže, který údajně připravoval střelbu na škole v Alabamě.

Minuty se třásl a zmítal. Alabama použila novou metodu popravy, kritici hovoří o krutosti

Vězeňská služba státu Alabama popravila za vraždu odsouzeného Kennetha Smitha. Použila k tomu metodu označovanou jako dusíková hypoxie (nedostatek kyslíku), která k tomuto účelu ještě nikdy nebyla použita. Alabama tento způsob popravy prosazuje jako humánnější alternativu ke smrtícím injekcím, podle kritiků je však krutá a experimentální, napsala agentura AP.

Bezbolestná poprava? Vězně z Alabamy má zabít nedostatek kyslíku. Kritici se bouří

Americký stát Alabama plánuje ve čtvrtek provést vůbec první popravu ve státech pomocí dusíkové hypoxie – tedy smrt způsobenou nedostatkem kyslíku. Vězněm, který má být popraven, je Kenneth Smith. Jednu popravu má už za sebou, smrtící injekci ale přežil. Podle alabamských úřadů je tato forma popravy bezbolestná. Kritici ji ale přirovnávají k pokusům na lidech.

Jedna ku milionu. Žena se vzácnou dělohou porodila ve dvou dnech dvě miminka

Dva porody během dvou dní v tomto týdnu úspěšně absolvovala žena z amerického státu Alabama, která má dvě oddělené dělohy. Tento vzácný zdravotní stav se letos v jejím případě změnil v něco prakticky nevídaného, když se ukázalo, že je těhotná v obou dutinách. Narození jejích dětí, které od sebe dělilo deset hodin, oznámilo ve čtvrtek nemocniční zařízení ve městě Birmingham.