reklama

Praha

Nejnovější příspěvky k tématu

Hřib usnul během zasedání města, zlobili se zastupitelé. V takovém kraválu těžko, reagoval

16. října 2021 19:32

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se stal terčem kritiky opozičních zastupitelů za to, že si během jednání na magistrátu zdříml. Podle deníku Blesk se to stalo ve chvíli, kdy se probírala petice občanů ke kritizované výstavbě. Hřib se ale brání a odmítá tvrzení, že usnul – podotkl, že v takovém „kraválu“ by to šlo jen těžko.

Policisté už ví, kdo je muž ležící v bezvědomí v nemocnici. Poznal ho příbuzný

16. října 2021 17:58

Policistům se už podařilo zjistit totožnost muže, který leží s těžkým zraněním v bezvědomí na oddělení ARO v pražské nemocnici. V sobotu ho spolehlivě poznal jeho rodinný příslušník, uvedla pražská policie na webu. Muž byl do nemocnice převezen 4. října večer ze Zahradníčkovy ulice v Praze 5. Podle kriminalistů při chůzi po ulici náhle zkolaboval a spadl na zem.

Pražský magistrát šetří provozní výdaje. Propouští sedm procent svých zaměstnanců

16. října 2021 08:35

Pražský magistrát bude mít od 1. listopadu méně zaměstnanců. V letošním roce jde o snížení o sedm procent, konkrétně o zhruba 88 takzvaných systematizovaných míst na přibližně 2 248. Na odstupném zaplatí město asi 12,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají městští radní. Úřad lidem již v uplynulých měsících rozdával výpovědi. Další propouštění přijde v příštím roce.

Hlavní zprávy

Babiš chce exhibovat v opozici. Levicoví voliči z něj mohou udělat prezidenta
Politika

Babiš chce exhibovat v opozici. Levicoví voliči z něj mohou udělat prezidenta

Premiér Andrej Babiš (ANO) se již smířil s odchodem do opozice, neznamená to však, že by z veřejného života nadobro zmizel. Naopak – více než týden po volbách dává jasně najevo, že bude chtít přesvědčit frustrované levicové voliče, jejichž strany se jen těsně nedostaly do Poslanecké sněmovny. Podle politologů mu tato strategie může pomoci k získání prezidentského křesla.

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

reklama

Praha

Aktuální zpravodajství z Prahy.

Praha je hlavní a největší město České republiky, které se rozkládá uvnitř Středočeského kraje na území 496 km². Nadmořská výška je 177–399 m n. m., žije zde okolo 1,3 milionu obyvatel. Sídlí tu prezident republiky, parlament, vláda, ústřední státní orgány a jeden ze dvou vrchních soudů. Praha je dále sídlem řady dalších úřadů, politických stran, církví a dalších organizací.

Praha bývá označována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Naleznete tu velké množství památek. Například Pražský hrad je největší hradní komplex na světě a památkovou rezervací UNESCO, dále se v Praze nachází Karlův most, Prašná brána, Staroměstské náměstí nebo Národní divadlo.

Praha byla založena v osmém století. Podle legendy vyšla kněžna Libuše, manželka Přemysla, na útes nad Vltavou a prorokovala: „Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat.“ Na místě nařídila vystavět hrad a město nazvala Praha.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.