Praha

Nejnovější příspěvky k tématu

Hrozivé detaily vraždy v pražském hotelu: Hrál roli stalking? Oběť pronásledování již hlásila

7. února 2023 07:38

Petr K., který měl v pražském hotelu zavraždit třiatřicetiletou Kláru M., ženu údajně pronásledoval a měl jí také vyhrožovat. Její známí pro web iDnes.cz popsali, že jde o stalkera a zavražděná problémy hlásila již v minulosti. Po dvaačtyřicetiletém muži z Lázní Libverda na Liberecku policisté pátrají již čtvrtý den.

Další detaily vraždy v Praze: Podezřelý muž měl před brutálním činem prohrát jmění

6. února 2023 23:36

Kriminalisté druhým dnem vyšetřují brutální vraždu ženy v hotelovém pokoji v centru Prahy. Pravděpodobná oběť i muž, kterého sami kriminalisté označují za podezřelého, pocházejí z Liberecka. Petra K. hledají policisté po celé republice. Důrazně upozorňují, že může být ozbrojený a nebezpečný. Krimi zprávy přinesly další podrobnosti o tom, co se v hlavním městě ten osudný večer odehrávalo.

Taxikářka o Kláře M.: Byla uťáplá, jako by se bála. S podezřelým z vraždy ji vezla do kasina

6. února 2023 21:04

Koukala jen dopředu, byla ticho, taková uťáplá. Tak v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomínala taxikářka z Prahy na Kláru M., která byla od soboty pohřešovaná. Ve voze s ní měl sedět i muž, jenž je podezřelý z vraždy v pražském hotelu. Obětí se podle několika na sobě nezávislých zdrojů měla stát právě dříve pohřešovaná žena.

K porodnici Petra provázela policie, záznam ale chybí. Vozíčkář tak může přijít o řidičák

6. února 2023 20:34

Bez řidičského průkazu je stále vozíčkář Petr Částka, který při jízdě s přítelkyní do porodnice překročil povolenou rychlost. Když o chvíli později minul policejní hlídku, ta ho po vysvětlení situace doprovodila přímo na místo, informovala CNN Prima NEWS už dříve. Magistrát mu poté sebral řidičský průkaz, proti čemuž se řidič odvolal na ministerstvo dopravy. Problém je, že policie nyní tvrdí, že o žádném doprovodu neví.

Kdo doplní primátora Svobodu? Další strany zveřejnily jména svých zástupců ve vedení Prahy

6. února 2023 12:39

Po Pirátech zveřejnili v pondělí i další strany jména lidí nominovaných do Rady hlavního města Prahy. Za ODS v ní usedne jako primátor Bohuslav Svoboda, jeho náměstkyní bude Alexandra Udženija a radním pro finance zastupitel Zdeněk Kovářík. V radě Prahy bude za TOP 09 náměstkem primátora se zodpovědností za kulturu europoslanec Jiří Pospíšil a radním pro infrastrukturu Michal Hroza. STAN bude mít ve vznikající radě hlavního města dosavadního náměstka primátora Petra Hlaváčka a radního pro školství a sport Antonína Klecandu.

Auta na vodík se dočkají první veřejně dostupné čerpací stanice. Fronty u ní nebudou

6. února 2023 09:23

V Česku je sice možné koupit auto jezdící na vodík, dosud ale vůbec nebylo snadné jej natankovat. Na Barrandově by měla být v brzké době konečně otevřena první pražská veřejná vodíková čerpací stanice. Zatím jediná funguje od loňska v Ostravě, k dispozici je i neveřejné čerpání v Neratovicích, tamní zařízení má ale nedostatečný plnicí tlak a nádrž vodíkových automobilů dokáže zaplnit jen zčásti.

Praha je hlavní a největší město České republiky, žije zde okolo 1,3 milionu obyvatel. Sídlí tu prezident republiky, parlament, vláda, ústřední státní orgány a jeden ze dvou vrchních soudů. Praha je dále sídlem řady dalších úřadů, politických stran, církví a dalších organizací. Naleznete tu velké množství památek. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.