reklama

Praha

Nejnovější příspěvky k tématu

Další příspěvky k tématu

Záliba ve vyměšování. Manželé z Prahy vlastní největší sbírku nočníků a toalet na světě

Jsou věci, o kterých se ve společnosti nesluší mluvit nahlas. Dojít si na záchod je sice základní lidská potřeba, ale v konverzaci je stále tak trochu tabu. Manželé Sedláčkovi z Prahy se ale rozhodně nestydí, u nich doma je vyměšování téma číslo jedna. Jejich sbírka nočníků, bidetů a toalet je vůbec největší svého druhu na světě.

Policisté odhalili falešného „kolegu“. Prozradil se alkoholem i podivnou otázkou

Muž oblečený v policejní uniformě položil zvláštní dotaz pražským strážníkům. Chtěl po nich informace o člověku, který měl být převezen na záchytku. Hlídku už ale na první pohled zarazil. Šlo o nestandardní otázku, měl zanedbaný vzhled i neúplnou uniformu, a hlavně z něj byl cítit alkohol. Muž se nakonec přiznal, že vystupuje jen v převleku a nejedná se o profesionála. A důvod? Muž chtěl ušetřit za jízdné.

Úspěch na divoké vodě. Rohan i Minařík Kudějová úspěšně dopluli do semifinále
OH 2021

Úspěch na divoké vodě. Rohan i Minařík Kudějová úspěšně dopluli do semifinále

Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále vodního slalomu na olympijských hrách v Tokiu. Šestadvacetiletý Rohan zajel v kvalifikaci osmý čas, za nejrychlejším Slovákem Matejem Beňušem zaostal o více než pět sekund. Minařík Kudějová byla šestá, téměř osm vteřin za favorizovanou Australankou Jessicou Foxovou.

Celebrity ve službách politiků. Komu dělají reklamu Jágr, Čtvrtníček nebo Klus?
Volby 2021

Celebrity ve službách politiků. Komu dělají reklamu Jágr, Čtvrtníček nebo Klus?

S kuřetem nebo u slivovice. Tak se nechal v minulých letech vidět po boku premiéra Andreje Babiše hvězdný hokejista Jaromír Jágr. A ani letos nebude o celebrity ve službách politiků nouze. Jako první se svou nákloností pochlubil herec a satirik Petr Čtvrtníček. Koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) připravuje volební spoty, ve kterých sám účinkuje. Jágr se Čtvrtníčkem v tom ale nejsou sami. Kdo další propůjčil svůj obličej a jméno politikům?

reklama

Praha

Aktuální zpravodajství z Prahy.

Praha je hlavní a největší město České republiky, které se rozkládá uvnitř Středočeského kraje na území 496 km². Nadmořská výška je 177–399 m n. m., žije zde okolo 1,3 milionu obyvatel. Sídlí tu prezident republiky, parlament, vláda, ústřední státní orgány a jeden ze dvou vrchních soudů. Praha je dále sídlem řady dalších úřadů, politických stran, církví a dalších organizací.

Praha bývá označována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Naleznete tu velké množství památek. Například Pražský hrad je největší hradní komplex na světě a památkovou rezervací UNESCO, dále se v Praze nachází Karlův most, Prašná brána, Staroměstské náměstí nebo Národní divadlo.

Praha byla založena v osmém století. Podle legendy vyšla kněžna Libuše, manželka Přemysla, na útes nad Vltavou a prorokovala: „Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat.“ Na místě nařídila vystavět hrad a město nazvala Praha.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.