Praha

Nejnovější příspěvky k tématu

Praha

Vyhlídka Navalného v Praze? Pekarové a Válkovi se líbí. Nacher by nechal rozhodnout komisi

Jak uctít památku zesnulého ruského opozičníka Alexeje Navalného? Třeba oficiálním pojmenováním vyhlídky u pražského parku Stromovka. Nápad se líbí jak předsedkyni dolní komory Markétě Pekarové Adamové, tak ministrovi zdravotnictví Vlastimilu Válkovi (oba TOP 09). Ten podotkl, že by se tímto krokem dokončilo „obklíčení“ ruské ambasády jmény obětí ruského režimu. Novinář Jiří Just žijící v Moskvě ale na podobné iniciativy nahlíží skepticky. „Podpora ruské opozice právě začíná a končí tím, že pojmenujeme uličku, náměstí nebo vyhlídku po mrtvém ruském opozičníkovi – a tím to hasne,“ řekl redakci CNN Prima NEWS. Podle něj se tím akorát zviditelní čeští politici, ocenil by proto jinou formu pomoci ruské opozici. Místopředseda poslaneckého klubu ANO Patrik Nacher by o jméně nechal rozhodnout komisi.

Opice Palestinci? Novotnému se výrok prodraží. Ošklivá cifra, reagoval na pokutu od soudu

Soud uložil starostovi pražských Řeporyjí Pavlu Novotnému (ODS) trestním příkazem peněžitý trest za jeho vyjádření, že Palestinci jsou opice a mají být vybombardováni. Informoval o tom v pátek sám Novotný. Dále uvedl, že trest je citelný, takže o jeho výši chce nejdříve mluvit se svou manželkou. Z jeho reakce vyplývá, že se bude bránit podáním odporu. Soud tak věc bude muset projednat veřejně v hlavním líčení.

Poslední rozloučení s Olgou Kočkovou. Rakev byla uložena do rodinné hrobky v Řepích

V Praze se uskutečnil pohřeb Olgy Kočkové, manželky Václava Kočky staršího, která ve svých 79 letech podlehla vážné nemoci. Samotný obřad začal v pátek od 11 hodin v pražském Břevnovském klášteře za účasti širší rodiny, která mimo jiné dlouhé roky provozuje Matějskou pouť v Praze, a mnohých celebrit. S Olgou Kočkovou se rozloučil například Daniel Hůlka, který během obřadu zazpíval. Rakev byla do rodinné hroby na hřbitově v Řepích uložena krátce po 13. hodině.

Bývalý americký prezident Clinton dorazí do Prahy. Vystoupí na bezpečnostní konferenci

Do Prahy v březnu přijede bývalý americký prezident Bill Clinton. Bude hlavním vystupujícím na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost, která mimo jiné připomene 25. výročí vstupu Česka do NATO. Potvrdil to spolek Jagello 2000, který akci organizuje. Ta se uskuteční 12. března ve Španělském sále Pražského hradu. Vedle Clintona na ní vystoupí také nejvyšší čeští ústavní činitelé nebo bývalý generální tajemník NATO George Robertson.

Cimického kauza opět před soudem. Kvůli výslechu svědků senát vykázal veřejnost

Soud vyloučil ze čtvrtečního jednání s psychiatrem Janem Cimickým veřejnost kvůli výslechu zbylých svědků. V jejich výpovědích by totiž mohly zaznít citlivé informace. Sám obviněný se nedostavil. Po deváté hodině vyslechl soudce Petr Novák také dva bývalé pracovníky bohnické nemocnice. Lékař a spisovatel čelí obvinění ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. Poslední líčení u Obvodního soudu pro Prahu 8 se konalo 16. ledna, kdy senát vyslechl několik svědků. Cimický se na lavici obžalovaných naposledy objevil 4. ledna, během své řeči vinu důrazně odmítl.

Brutální záběry z Kobylis: Mladík napadl ležícího bezdomovce, pak bil pěstmi svědka

Pražská policie pátrá po útočníkovi, který podle ní bezdůvodně napadl bezdomovce ležícího na lavičce v Kobylisích a poté zbil i muže, který se bezdomovce zastal, informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Na webu policie zveřejnila kamerové záznamy se záběry z napadení. Kromě útočníka hledají kriminalisté i svědky události. Jakékoliv informace k případu mohou lidé volat na linku 158.

Teenager se pustil do křížku s Rajchlem a jeho věrnými. Vzduchem létaly peprné vzkazy

Značně vyhrocená situace nastala v pondělí při protestu zemědělců na Malostranském náměstí v Praze. K hloučku s předsedou strany PRO Jindřichem Rajchlem a jeho podporovateli se připojil mladík a začal s nimi vzrušeně diskutovat. V jednu chvíli se situace vyhrotila tak, že chlapce musel od agresivního davu odvést antikonfliktní tým. Mladíka se na sociální síti zastal například předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Stavbu lanovky z Podbaby do Bohnic úředníci zamítli. V Trojské kotlině je nepřijatelná, míní

Úředníci odboru ochrany prostředí pražského magistrátu zamítli v řízení EIA posuzujícím vliv stavby na životní prostředí záměr výstavby lanovky z Podbaby přes Troju do Bohnic. Důvodem je její nepřijatelný vliv na krajinný ráz Trojské kotliny a ekologické funkce krajiny. Lanovka by způsobila nezanedbatelné a nevratné změny, vyplývá z dokumentu zveřejněného v systému EIA. Kladné stanovisko EIA je pro výstavbu nezbytné. Podle náměstka primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) je preferovanou variantou výstavba mostu a tramvajové tratě.

Praha je hlavní a největší město České republiky, žije zde okolo 1,3 milionu obyvatel. Sídlí tu prezident republiky, parlament, vláda, ústřední státní orgány a jeden ze dvou vrchních soudů. Praha je dále sídlem řady dalších úřadů, politických stran, církví a dalších organizací. Naleznete tu velké množství památek. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.