Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Mimozemské stvoření jako z hororu: Krvavého červa našli pozorovatelé velryb, video se stalo hitem

S děsivým tvorem jako z hororového filmu se setkali pozorovatelé velryb z kalifornského města Monterey. Z mimozemsky vypadajícího stvoření, které našla skupina nadšenců v přístavišti, se nakonec vyklubal takzvaný „krevní červ“ (bloodworm), který obvykle dorůstá délky až okolo 30 centimetrů. Video bezobratlovce s chlupatými výrůstky a hlavou připomínající přísavku vzbudilo na sítích mnoho reakcí, informuje web The New York Post.

Pozor na možné potíže zvířat při horkém počasí

Vysoké teploty na řadě míst České republiky v těchto dnech překračují hranici 30 stupňů Celsia, což může mít negativní dopad také na pohodu a zdraví zvířat. Chovatelé musí zvířatům zajistit dostatečné napájení, ale také dbát na větrání a chlazení. V souvislosti s vysokými teplotami mohou nastat problémy i při přepravě zvířat. Kontroly inspektorů Státní veterinární správy (SVS) v chovech se proto v tomto období ve zvýšené míře zaměřují na plnění povinností chovatelů ve vztahu k horkému počasí.

Boj o život: Na Američanku útočila 30 minut agresivní medvědice. Jak se dokázala zachránit?

Byl to jeden z nejbrutálnějších medvědích útoků na člověka. Medvědice v roce 2016 napadla 63letou Karen Osborneovou v hustém lese u amerického města Frederick. Od smrti ji zachránilo jen to, že si lehla do fetální polohy a zvládla vytočit tísňovou linku 911. Úředníci označili událost za „jeden z nejvzácnějších“ případů. Informoval o tom deník Daily Mail.

Radostná zpráva ze Dvora Králové: Narodilo se tu mládě vzácného hrošíka liberijského

V Safari Parku Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se narodilo mládě vzácného hrošíka liberijského. Jde o čtvrté mládě narozené po téměř patnáctiletém přerušení odchovů. Předchozí hrošíci se v zoo v nové éře odchovů narodili v říjnu 2020, v únoru 2021 a v prosinci 2023. Informoval mluvčí zoo Michal Šťastný. Dvorská zoo patří kraji a zaměřuje se na Afriku.

Dopřejte svým zvířatům kvalitní veterinární péči díky pojištění mazlíčků od Generali České

Naši mazlíčci jsou členy rodiny a naši nejlepší přátelé, se kterými zažíváme každodenní radosti. Bohužel se stejně jako nám lidem, ani zvířatům nevyhýbají úrazy a nemoci. Pojištění mazlíčků je tu proto, aby vám pomohlo pokrýt náklady na péči, které byste jinak museli platit sami. Získáte tak jistotu, že účty za veterináře vás už nezaskočí.

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.