Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Už žádnou Bečvu. Hladík si chce posvítit na znečišťovatele řek, výrazně zvýší pokuty
Nový den

Už žádnou Bečvu. Hladík si chce posvítit na znečišťovatele řek, výrazně zvýší pokuty

Výrazné zvýšení sankcí i on-line monitoring největších potenciálních znečišťovatelů. Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) připravuje kroky, aby se už neopakovaly ekologické katastrofy podobné té na řece Bečvě. Plán o čtyřech pilířích počítá i se zaslepením černých výustí. Změní se i definice havárie. Hladík to řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Šichta po šichtě: Příběh pokousané Chloe a Mirky, která zachraňuje kočky z ulice
Svět zvířat

Šichta po šichtě: Příběh pokousané Chloe a Mirky, která zachraňuje kočky z ulice

O Slovence Mirce, která se rozhodla pomáhat opuštěným a nemocným kočkám v Kataru, jsme vám už říkali. Má za sebou osm let pomoci a díky tomu několik desítek příběhů záchrany koček, které přežily jen díky ní. Mirka se navíc vždy snaží hledat zvířeti nový domov, aby se nemuselo vrátit do těžkého pouličního života. Asi jeden z nejtěžších příběhů byla podle ní Chloe, hlavně protože měla složitou povahu a nevěřila, že by se po vyléčení mohla v novém domově aklimatizovat.

Pozor na mléko i syrové maso: Podomácku vyrobené jídlo kočkám může ublížit

17. března 2023 17:59

Správná a vyvážená strava v celém průběhu života je pro kvalitní a dlouhý život koček naprosto zásadní. Přesto se někteří majitelé dopouštějí několika neduhů, týkajících se zejména domácí stravy a syrového masa obecně. My jsme se proto zeptali odborníka na výživu, veterinárního lékaře Leoše Železného, zda je na místě kočkám připravovat jídlo doma, nebo jim to naopak škodí.

Soutěžte se Showtimem o poukaz na online výcvik od Foresto

12. března 2023 10:30

Showtime si společně s Foresto připravil netradiční soutěž. Nadšeni budou nejen zvířecí parťáci, ale i jejich majitelé. Vyhrát totiž můžete poukaz na online výcvik vašeho čtyřnohého kamaráda v hodnotě 2 500 Kč. Online výcvik od Foresto vás provede několika jednoduchými tipy a triky, díky kterým naučíte pejska od sedni, lehni, dej pac až po plazení, válení sudů nebo panáčkování. Odpovězte na soutěžní otázku a třeba se štěstí usměje právě na vás.

Už by měla luxusní auto, ona místo toho platí veteriny a zachraňuje pouliční kočky v Kataru

6. března 2023 15:30

Většina lidí jde pracovat do ciziny proto, aby se buď v oboru zlepšili a nabrali zkušenosti, nebo aby vydělali více peněz. Mladá Slovenka Mirka, která žije a pracuje už osmý rok v Kataru, ale vydělané peníze obratem investuje. Ne do kabelek, aut nebo vybavení bytu, ale do opuštěných zvířat. Zachraňuje pouliční kočky, psy, ptáky nebo hlodavce.

Na lesníka Martina a jeho syna se vyřítil medvěd. Když chlapec zakopl, zazněla střelba

3. března 2023 10:53

Děsivý zážitek si z horských lesů u Horného Harmance odnesli lesník Martin Seredy a jeho syn. V pondělí vyrazili na procházku a vše se zdálo v pořádku, dokud otec nezaslechl medvědí řev. Následovaly okamžiky, na které už zřejmě nezapomenou – proti zvířeti řítícímu se přímo proti nim musel Martin použít zbraň. Informují o tom tvnoviny.sk. Někteří medvědi se už nyní probouzejí ze zimního spánku, varovali v souvislosti s incidentem ochranáři.

Slavíme Světový den divoké přírody: Proti pašerákům bojují i Češi

3. března 2023 09:10

Přesně před padesáti lety, 3. března 1973, byla ve Washingtonu přijata dohoda o ochraně zvířat a rostlin, označovaná jako CITES. Reguluje mezinárodní obchod s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, který devastoval jejich populace ve volné přírodě. Například během minulého století byly vybity miliony slonů kvůli obrovskému zájmu o slonovinu. Bez omezení obchodu se slonovinou a bez ochrany slona afrického by velká sloní stáda z Afriky zcela zmizela. Úmluva nyní chrání téměř 6 000 druhů živočichů a 33 000 druhů rostlin. Den jejího podpisu se slaví jako Světový den divoké přírody – World Wildlife Day.

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.