Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Pštros nandu na Olomoucku. Policie shání majitele, město plánuje odchyt opeřence
Olomoucký kraj

Pštros nandu na Olomoucku. Policie shání majitele, město plánuje odchyt opeřence

 • Aktualizováno
 • Policie pátrá po majiteli pštrosovitého ptáka, který už několik dnů pobíhá po louce v okolí Chomoutova u Olomouce a nikdo se k němu nehlásí. Nandu pampový se mezitím stal častým tématem debat místních obyvatel, z nichž někteří exotického opeřence za obcí spatřili. „Žádáme majitele, aby se přihlásil na linku 158,“ řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Petra Vaňharová. Olomoucká radnice ve spolupráci s odborníky ze zoo chystá odchyt pštrosa.

  Předsudky versus realita: O majitelích koček se povídá mnohé, víte jací jsou doopravdy?
  Svět zvířat

  Předsudky versus realita: O majitelích koček se povídá mnohé, víte jací jsou doopravdy?

  Bez přátel, společenského života, v pokročilém věku a většinou žena. Takové jsou nejčastější předsudky o majitelích koček. Nejnovější průzkum, který vznikl pro značku Whiskas, ukázal, že tomu tak ve skutečnosti vůbec není a běžný kočičí páníček či panička vypadá úplně jinak. Většina z nich navíc uvádí, že se jim po pořízení chlupatého společníka zlepšila celková životní spokojenost a neumí si bez kočky již život představit.

  Je to poslání, říká o stanici Papouščí ráj její zakladatel. V kritické situaci prosí o pomoc

  27. května 2023 15:34

  V roce 2018 založil Norbert záchrannou stanici Papouščí ráj. Dnes se stará o takřka 500 exotických ptáků nejrůznějšího druhu – 365 dní v roce, bez jediné chvíle volna. Dosud se stanici dařilo provozní náklady hradit z příspěvků od příznivců a dárců, nyní je však situace kritická. Z toho důvodu se zakladatel obrací s prosbou o pomoc na veřejnost. Na stránkách Znesnáze21 založil veřejnou sbírku.

  Senosečím se přezdívá „srnoseče“: Pod sekačkami zahyne ročně až 70 tisíc zvířat

  27. května 2023 09:38
  Aktualizováno

  Během května a června srny rodí nová mláďata, která následně ukrývají do vysoké trávy, aby je tak ochránily před predátory. Mláďata totiž nejsou cítit, proto se od nich vzdaluje jejich matka, která je chodí pouze krmit, aby nelákala predátory. Těmi jsou pro ně lišky, divočáci, jezevci, ale v obdobích senosečí hlavně sekačky.

  Držte se dál od „špionážní“ velryby, varují norské úřady. Přiblížila se nebezpečně blízko Oslu

  27. května 2023 06:59

  Panuje strach o zdraví „špionážní“ běluhy, která již léta brázdí norské vody. Ochočený kytovec se příliš blízko přiblížil hlavnímu městu Oslu a ze strany lidí mu hrozí nebezpečí. Slávu získala velryba před čtyřmi lety při odchycení ve speciálně vyrobeném postroji s držáky na kameru GoPro. Okamžitě se v souvislosti s tím vyrojily spekulace, že sloužila jako ruský špión.

  Slavné osobnosti a umělá inteligence bojují za lepší svět pro kuřata

  25. května 2023 09:00

  Moderátor a účastník Survivoru Tomáš Zástěra, zpěvačka Tamara Klusová nebo herci Šimon Bilina, Veronika Čermák Macková a další – ti všichni darovali své obrazy do dobročinné výstavy s dražbou nazvané AI obraz pro OBRAZ: Umělou inteligencí proti krutosti. Známé tváře vytvořily pomocí umělé inteligence obrazy, které bude možné vidět od příštího čtvrtka v Museu Kampa.

  Svět zvířat

  Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.