Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Nemocné, ale přesto šťastné: Hledáme nové domovy kočičkám z útulků
Pořad Prima Mazlíček

Nemocné, ale přesto šťastné: Hledáme nové domovy kočičkám z útulků

Je zvykem, že v našem pořadu Prima Mazlíček hledáme domovy zvířatům čekajícím na svou druhou šanci. A ani tentokrát neuděláme výjimku. Než vám ale představíme ty, kterým můžete nabídnout střechu nad hlavou a milující náruč, rádi bychom nám všem něco připomněli: Láska by neměla být podmíněná stoprocentně bezchybným vzhledem nebo zdravím. Jak totiž řekl jeden malý, ale výjimečný mužíček – správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Pranice o ježky? Lidé začínají chápat důležitost divokých zvířat na zahradách

17. května 2022 09:00

Léta se lidé snažili své zahrady udělat sterilní. Bojovali s hmyzem a volně žijícími živočichy, které ze svých pozemků vyháněli všemi možnými způsoby. Teď se ale karta začíná obracet. Zahrádkáři totiž začali pomalu chápat, že takový hmyz, ptáci nebo ježci jim mohou být vlastně velmi užiteční. A tak začali vymýšlet způsoby, jak je na své zahradě udržet.

Světové unikum v Milovicích: Divocí koně nebo bájní zubři velebí krajinu

15. května 2022 15:33

Bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice, který se nachází mezi městy Milovice a Benátky nad Jizerou, je novým domovem pro stáda zubrů, divokých koní a praturů. Návštěvníci tak mohou v dnešní moderní době vidět tři klíčové druhy velkých kopytníků jako první na světě. Dopady zvířat na pestrost krajiny se ověřily natolik, že se šíří i do dalších částí republiky.

Už toho mám dost! Jak číst psí řeč těla a jak se bránit při nečekaném útoku psa

8. května 2022 15:00

V reportáži jsme se zaměřili na psí řeč těla. Často totiž svým mazlíčkům nerozumíme a přehlížíme signály, kterými nám dávají najevo své rozpoložení. Pokud je opomíjíme dlouho, jejich frustrace pak může přerůst až v útok. Již totiž vyčerpali všechny možné prostředky, jak nám dát najevo, že nemají zájem o kontakt.

Milí rodičové, neodhazujte odpadky! Aneb dobré příklady táhnou a špatné zabíjí

8. května 2022 14:04

Cesta mezi stromy lemovaná nedopalky, obaly od cigaret, papírky, sem tam vykukuje v trávě plechovka nebo PET lahev. Pár metrů dál už jsou na hromadě pneumatiky, polystyren, zrezivělé pláty plechu a spousta střepů. V tom všem se mísí kvantum nedopalků. Obrázek z rozvojové země? Ale vůbec ne. Jedná se o malý park na okraji Prahy. Necelých třicet metrů od něj je šest kontejnerů na směsný odpad a tři na odpad recyklovaný.

Agresivní čáp znovu terorizuje obyvatele Oseku. Dobýval se do dveří obecního úřadu

8. května 2022 10:31

Možná si vzpomenete na případ, kdy samice čápa uklovala své mládě. Živý přenos z hnízda sledovaly tisíce lidí. Některé pobouřilo, že ochránci přírody nezasáhli. Její partner zase v minulých letech terorizoval místní tím, že útočil na auta a okna. Na hnízdo v Oseku u Rokycan se před několika týdny čápi vrátili a pravděpodobně jde o stejný pár. Samec totiž opět začíná být tak trochu agresivní.

Přežili díky záchranné stanici, teď přišel čas na návrat netopýrů do přírody

6. května 2022 15:30

Po čtyřech měsících opečovávání v záchranné stanici návrta do volné přírody. Sedm desítek přísně chráněných netopýrů rezavých opustilo hotel s plnou penzí v liberecké stanici Archa. Pracovníci, kteří je den co den piplali, je vypustili při „leteckém večeru“ před desítkami diváků, kteří se vedle pohledu na netopýry prchající do šera leccos o těchto chlupatých tvorech dozvěděli.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:01

Poradce ukrajinského prezidenta vyloučil příměří nebo ústupky Rusku

09:43

Ruské jednotky ostřelují raketami Dněpropetrovskou oblast, hlásí gubernátor

09:28

V pondělí se očekává vynesení rozsudku v prvním ukrajinském procesu s válečnými zločinci

09:11

Šéfka Mezinárodního měnového fondu kvůli Ukrajině varuje před roztříštěností globální ekonomiky

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.