Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Pranice o ježky? Lidé začínají chápat důležitost divokých zvířat na zahradách
Pořad Prima Mazlíček

Pranice o ježky? Lidé začínají chápat důležitost divokých zvířat na zahradách

Léta se lidé snažili své zahrady udělat sterilní. Bojovali s hmyzem a volně žijícími živočichy, které ze svých pozemků vyháněli všemi možnými způsoby. Teď se ale karta začíná obracet. Zahrádkáři totiž začali pomalu chápat, že takový hmyz, ptáci nebo ježci jim mohou být vlastně velmi užiteční. A tak začali vymýšlet způsoby, jak je na své zahradě udržet.

Světové unikum v Milovicích: Divocí koně nebo bájní zubři velebí krajinu
Prima Mazlíček

Světové unikum v Milovicích: Divocí koně nebo bájní zubři velebí krajinu

Bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice, který se nachází mezi městy Milovice a Benátky nad Jizerou, je novým domovem pro stáda zubrů, divokých koní a praturů. Návštěvníci tak mohou v dnešní moderní době vidět tři klíčové druhy velkých kopytníků jako první na světě. Dopady zvířat na pestrost krajiny se ověřily natolik, že se šíří i do dalších částí republiky.

Už toho mám dost! Jak číst psí řeč těla a jak se bránit při nečekaném útoku psa

8. května 2022 15:00

V reportáži jsme se zaměřili na psí řeč těla. Často totiž svým mazlíčkům nerozumíme a přehlížíme signály, kterými nám dávají najevo své rozpoložení. Pokud je opomíjíme dlouho, jejich frustrace pak může přerůst až v útok. Již totiž vyčerpali všechny možné prostředky, jak nám dát najevo, že nemají zájem o kontakt.

Milí rodičové, neodhazujte odpadky! Aneb dobré příklady táhnou a špatné zabíjí

8. května 2022 14:04

Cesta mezi stromy lemovaná nedopalky, obaly od cigaret, papírky, sem tam vykukuje v trávě plechovka nebo PET lahev. Pár metrů dál už jsou na hromadě pneumatiky, polystyren, zrezivělé pláty plechu a spousta střepů. V tom všem se mísí kvantum nedopalků. Obrázek z rozvojové země? Ale vůbec ne. Jedná se o malý park na okraji Prahy. Necelých třicet metrů od něj je šest kontejnerů na směsný odpad a tři na odpad recyklovaný.

Agresivní čáp znovu terorizuje obyvatele Oseku. Dobýval se do dveří obecního úřadu

8. května 2022 10:31

Možná si vzpomenete na případ, kdy samice čápa uklovala své mládě. Živý přenos z hnízda sledovaly tisíce lidí. Některé pobouřilo, že ochránci přírody nezasáhli. Její partner zase v minulých letech terorizoval místní tím, že útočil na auta a okna. Na hnízdo v Oseku u Rokycan se před několika týdny čápi vrátili a pravděpodobně jde o stejný pár. Samec totiž opět začíná být tak trochu agresivní.

Přežili díky záchranné stanici, teď přišel čas na návrat netopýrů do přírody

6. května 2022 15:30

Po čtyřech měsících opečovávání v záchranné stanici návrta do volné přírody. Sedm desítek přísně chráněných netopýrů rezavých opustilo hotel s plnou penzí v liberecké stanici Archa. Pracovníci, kteří je den co den piplali, je vypustili při „leteckém večeru“ před desítkami diváků, kteří se vedle pohledu na netopýry prchající do šera leccos o těchto chlupatých tvorech dozvěděli.

Nelidské poutání zvířat v autě? Zajistíte tak bezpečnost sebe i čtyřnohých mazlíčků

29. dubna 2022 21:15

Vozit psa na dece na zadním sedadle auta není pro bezpečnost jeho ani lidské posádky to pravé ořechové. Stačí lehký náraz zezadu nebo prudší brzdění a nebohé zvíře se změní v neřízenou střelu, jejíž ničivá síla vlivem fyzikálních zákonů nepříjemně akceleruje. Přestože se to zvířecím milovníkům nemusí líbit, bezpečnější je pro psy cestování v přepravce nebo odděleném prostoru kufru.

Hlavní zprávy

ON-LINE: Největší zahraniční pomoc za 20 let. Biden posílá Ukrajině 40 miliard dolarů
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Největší zahraniční pomoc za 20 let. Biden posílá Ukrajině 40 miliard dolarů

Volodymyr Zelenskyj vyzývá země, které Ukrajinu ve válce podporují, aby se smluvně zavázaly k vytvoření mechanismu, díky kterému by mohly konfiskovat majetek Ruské federace a stejně tak i její finance v zahraničí. Rusové mezitím slaví dobytí oceláren Azovstal, díky čemuž získali pod kontrolu město Mariupol. Ruské síly se podle ukrajinského velení chystají obnovit útočné operace v Doněcké oblasti s dalším pokusem o přechod přes řeku Severní Doněc. Biden podepsal pomoc Ukrajině za 40 miliard dolarů.

Narážky i dotyky. Sexuální obtěžování v práci končí nejčastěji výpovědí, jak se bránit?
Kariéra

Narážky i dotyky. Sexuální obtěžování v práci končí nejčastěji výpovědí, jak se bránit?

Může mu čelit kdokoli, ale zdaleka ne každý se mu dokáže ubránit. Sexuální obtěžování na pracovišti se většinou týká žen, objektem nežádoucí pozornosti ale mohou být i muži. Výmluvná gesta, nevhodné návrhy, dotyky či dokonce zprávy a videa – sexuální harašení může mít mnoho podob. Řešením je nenechat si ho líbit a řešit jej včas. Pomoci by měl i zaměstnavatel.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:38

Zelenskyj apeluje na svět k zabavení ruského majetku

23:56

Rusko označilo šachového velmistra Kasparova za zahraničního agenta

23:34

Půta: Uprchlíci skončili na Hlavním nádraží většinou proto, že odmítli ubytování

22:47

Rusko pravděpodobně odřízne Finsko od plynu, ale nepotřebujeme ho, míní expremiér

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.