Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Jako fotbalový míč s nohama. V Austrálii objevili obří ropuchu, pojmenovali ji podle Godzilly

20. ledna 2023 18:51

Strážci přírodního parku na severu Austrálie našli ropuchu obrovskou vážící 2,7 kilogramu. Obojživelník, který dostal přezdívku Toadzilla podle slavného filmového monstra Godzilly a anglického výrazu pro ropuchu (toad), by mohl být největším doposud zaznamenaným zástupcem svého druhu na světě, informoval zpravodajský web BBC News.

Brutální zábava s krvavým koncem. „Ozbrojení“ kohouti při ilegálních zápasech zabili dva muže

20. ledna 2023 07:33

Kohoutí zápasy na jihu Indie se staly osudnými hned dvěma tamním mužům. Oba podlehli zraněním, která jim způsobili k boji nucení opeřenci s žiletkami na nohách. Fatálnímu konci brutální zábavy nedokázal zabránit ani pokus o převoz poraněných osob do nemocnice. Incidenty se udály v neděli na dvou různých místech. Kohoutí zápasy jsou v Indii populární kratochvílí, a to zejména během hinduistického svátku Sankranti.

Frustrovaní delfíni na sebe v hlučném prostředí „křičí“, aby se dorozuměli

17. ledna 2023 09:00

Každý někdy zažil frustraci, když se snažil vést rozhovor v hlasité hospodě nebo restauraci. Vědci nyní prokázali, že podobný scénář znají i delfíni, kteří na sebe v hlučném prostředí „křičí“, aby se dorozuměli. Výzkum posílil obavy z dopadů hluku, který vytvářejí lidé, na mořské živočichy. Například kytovcům totiž ztěžuje komunikaci a spolupráci, uvedl list The Guardian.

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.