Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Svět zvířat

Nebezpečné je pro ně i zahrádkáření: Jak ježkům pomáhat a neškodit

V České republice nemáme přesná čísla, která by nám ukázala stav ježčí populace. Že je ale stále nižší a nižší, to víme. Ježci potřebují hlavně dostatek potravy, který závisí převážně na hmyzu a možnostech zimních úkrytů. Úbytek těchto velmi užitečných živočichů má na svědomí převážně lidská činnost. Ježky ohrožuje především ztráta přirozeného prostředí, fragmentace krajiny, intenzivní zemědělství a také automobilová doprava.

Brutální útok: Bojoví psi v parku roztrhali kokršpaněla. Agresivní zvířata patřila starostce

Děs a hrůzu zažila majitelka čtrnáctileté fenky kokršpaněla Abbey v obci Worksop v hrabství Nottinghamshire poté, co je při venčení překvapili bojoví psi čínského plemene šarpej. Annette Edsonová jen bezmocně přihlížela, jak se na jejího mazlíčka vrhli. Podle ní pobíhali bez vodítka a obojku v místním parku ve Worksopu. Za jejich majitelku označila místní starostku Marii Charlesworthovou, která později rezignovala na svou vrcholnou funkci. Omluvit se ale odmítla, nabídla jen peníze za veterináře. Navíc si ponechala místo mezi radními. O případu informoval Daily Mail.

ANKETA: Bezhlavý kůň i kung-fu pes. Kdo podle vás vyhraje soutěž o nejvtipnější zvířecí snímek?

Tradiční fotografická soutěž Comedy Pet Photo Awards se opět hlásí o slovo. Do finále se dostalo 30 snímků, které zachycují nejrůznější domácí mazlíčky i jiná lidmi chovaná zvířata ve vtipných pozicích. Na seznamu je tak například bezhlavý kůň, spící křeček opřený o sklo, pes ve výskoku připomínající bojový sport i želva, která si pochutnává na květině. Fotografie zveřejnil web Forbes.

Mládě gorily narozené v pražské zoo dostalo netradiční jméno. Křtu přihlížely stovky lidí

Mládě gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo téměř před měsícem v pražské zoologické zahradě, je samička. Dostala jméno Gaia. Gorilímu mláděti ho vybrala britská bioložka a ochránkyně přírody Jane Goodallová, která se zabývá výzkumem primátů. Vědkyně v sobotu v pražské zoo gorilu před stovkami hostů slavnostně pokřtila.

Pošleme Godzillu do nebe, loučí se blízcí s opičím tlouštíkem. Zabila ho „laskavost“ lidí

Pošleme Godzillu do nebe, rozloučil se naposledy se slavnou obézní opicí thajský lékař Supasek Sarachitti. Miláček davů v podobě tlustého makaka v těsném tričku podlehl v pouhých šesti letech četným nemocem poté, co nezřízenou konzumací nezdravých potravin nabral téměř 20 kilogramů živé váhy – to je dvojnásobek hmotnosti standardní pro jeho druh. Píše o tom britský web Daily Mail s tím, že opičí Godzillu vykrmili u venkovního stánku jejích někdejších majitelů především zvědaví návštěvníci. Zvíře tím podle zahraničních médií nepřímo odsoudili k smrti svou „laskavostí“.

Důstojné rozloučení s milovaným mazlíčkem o samotě

Každý z nás doufá, že ten okamžik přijde až za hodně dlouho, nejlépe nikdy. V některých případech dostaneme tu možnost se s naším milovaným mazlíčkem dopředu rozloučit, někdy o jeho odchodu musíme rozhodnout sami a někdy se to stane náhle. Ve všech případech se na to nelze dostatečně psychicky připravit. Odchod milovaného zvířete, člena rodiny, se dá přirovnat k odchodu blízké osoby a i odborníci upozorňují na to, že tuto bolest není radno podceňovat.

Hrozivý dopad globálního oteplování: Jedovatí hadi budou migrovat do nových zemí, varují vědci

Změna klimatu pravděpodobně povede k masové migraci jedovatých hadů do nových regionů a zemí, které na to nejsou připravené, což jejich obyvatele učiní zranitelnějšími vůči uštknutí. Napsal to list The Guardian s odkazem na studii, podle které se nejvíce plazů zřejmě ze sousedních zemí přesune do Nepálu, Nigeru, Namibie, Číny a Barmy.

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.