reklama

Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

16. ledna 2022 19:36

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Odchyt zvířat? Pešky, autem, s dalekohledem i termovizí a nakonec boj o život

16. ledna 2022 09:00

„Všichni si myslí, že přijedu, otevřu dveře a pes mi skočí do auta,“ říká Marek Blaško, který kromě terapií se zvířaty a práce v útulku odchytává psy a kočky. Skutečnost je ale jiná – především časově náročná. Často jde o hodiny strávené cestováním na místo, hledáním a také čekáním. To všechno navíc s nejistým výsledkem.

Zastavte krutou přepravu živých zvířat, žádají ochránci po europoslancích

14. ledna 2022 15:30

Dva tisíce býků uvězněných na počátku loňského roku ve Středozemním moři. Desetitisíce zvířat, která byla uvězněna na moři kvůli zablokovanému Suezskému průplavu. To jsou jen dva z příkladů, které uvádějí ochránci zvířat na podporu zákazu dlouhých transportů živých zvířat na území Evropské unie a jejich vývozu z ní. Petici směřující k evropským poslancům podepsalo již více než devět set tisíc lidí.

Ochrana přírody dostala novou zbraň proti ohňostrojům. Bude dost účinná?

11. ledna 2022 14:00

Správy chráněných krajinných oblastí (CHKO) mohou od letošního roku omezit nebo zcela zakázat odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky na jejich územích. Krok dobrým směrem pro zvířata i životní prostředí však pokulhává. Správy CHKO totiž nemají dostatek zaměstnanců, kteří by dodržování případných zákazů mohli kontrolovat.

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta
Koronavirus

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

reklama

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.