Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Jako by měla ruce. Žena objevila na pláži extrémně vzácnou rybu, experti ji měli za vyhynulou

Objevila jsem něco zázračného, tak se cítila Australanka Kerri Yareová. Na pláži Primrose Sands našla udicovku tasmánskou (Brachionichthys hirsutus), kriticky ohrožený druh ryby. Vyznačuje se tím, že k pohybu po mořském dně využívá prsní a břišní ploutve. Odborníci se domnívali, že udicovka v této oblasti vyhynula před více než dvaceti lety, uvedl web Mirror.

Čeští včelaři bijí na poplach. Agresivní sršeň je u hranic, plení úly a zuřivě útočí i na lidi

Sršeň asijská je považována za velkou hrozbu pro evropské včelařství. Po zprávách o jejím výskytu v Maďarsku se na její přílet začali připravovat i čeští včelaři. Jak uvedla předsedkyně jejich svazu Jarmila Machová pro CNN Prima NEWS, dříve nebo později tento agresivní hmyz dorazí i do tuzemska. Oslovení malí včelaři mají o své chovy obavy, sršeň asijská je totiž schopná vyhubit celá včelstva a v Evropě nemá přirozené nepřátele. „Mohu zúžit česno, ideálně mít silná včelstva, ale co jinak mohu dělat?“ ptal se jeden ze včelařů. Na přílet agresivních sršní se začínají připravovat i hasiči. Není totiž nebezpečná jen pro včely, ale i pro lidi.

Sychravé počasí je tady, podpořte imunitu mazlíčků včas

Déšť, sychravo a chladno jsou typické znaky podzimního počasí. Právě v tomto ročním období je potřeba podpořit imunitu domácích mazlíčků, aby jejich organismus snadněji zvládl přechod z teplých letních dnů do těch chladných. Postačí k tomu kvalitní strava, přírodní doplňky stravy, pohyb a komplexní pravidelnost. Díky tomu se pravděpodobně vyhnete nachlazení a návštěvě veteriny.

Moderní trénink je jeden. Ten, který nepoužívá sílu a nátlak jako tréninkovou pomůcku

Správná komunikace je klíčem k úspěšnému vztahu nejen mezi lidmi, ale také ve vztahu psa s člověkem. Porozumět si i beze slov může být zpočátku těžké, ale věřte, že pochopit psí řeč a naladit se na stejnou vlnu není nic nereálného. Díky moderním metodám výchovy a správnému nastavení odměn můžete se svým psím parťákem prožívat plnohodnotné chvíle. Pojďte společně s trenérem psů Tomášem Nushartem a Pedigree zjistit, jak správně využívat pamlsky k odměňování, a prožijte spokojený život naplněný vzájemným pochopením.

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.