Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Dovolená s mazlíčkem: Co vše musí vaše zvíře splňovat?
Prima Mazlíček

Dovolená s mazlíčkem: Co vše musí vaše zvíře splňovat?

Češi, kteří cestují do zahraničí s domácími mazlíčky, musí počítat s tím, že zvířata musí být označena čipem nebo tetováním ne starším než 3. července 2011. Zvířata také musí mít platný cestovní pas a do zahraničí může jeden cestující s sebou vzít maximálně pět zvířat. V tiskové zprávě o tom informovala Státní veterinární správa (SVS). Při cestě do zemí mimo EU včetně Velké Británie musí chovatelé splnit podmínky konkrétní země.

Práce v kanceláři i s mazlíčkem? Nemusí jít o problém, ukážeme vám jak na to

13. června 2022 11:21

Do práce se psem nebo s kočkou? Jde to už i v Česku. Tento benefit nabízí svým zaměstnancům stále více firem. Dobře si uvědomují, že spousta lidí doma mazlíčka má. A pokud ho smí přivést na pracoviště, mohou z toho pro vedení firmy plynout i výhody. Zaměstnanec například s klidem pracuje i přesčas, protože nespěchá domů, aby vyvenčil psa. Zvíře v kolektivu navíc umí navodit příjemnou atmosféru, která stmeluje. Ovšem majitelé mazlíčků musí dodržovat také pravidla a především brát ohledy na ostatní.

Psí hrdinka: Fenka se vrhla na divokou pumu. Své majitelce zachránila život, sama zemřela

10. června 2022 06:58

Čtyřiadvacetiletá Erin Wilsonová se 16. května jen o vlásek vyhnula tomu, že ji na turistické stezce v severní Kalifornii neroztrhala puma. Za záchranu života vděčí své fence Evě, která ji bránila a na divokou šelmu zaútočila. Belgický ovčák utrpěl vážná zranění lebky. Její majitelka na svém Instagramu oznámila, že fenka následkům zranění podlehla.

Hlavní zprávy

Lidovec Zdechovský: Piráti jsou aktivistická banda. Ať po předsednictví odejdou z vlády
Rozhovor

Lidovec Zdechovský: Piráti jsou aktivistická banda. Ať po předsednictví odejdou z vlády

Piráti jsou aktivistická banda, která dokáže jen křičet, ale nejsou za ní žádné činy. Těmito slovy se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pustil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) do kolegů z české vlády. Podle něj by Piráti měli po českém předsednictví Evropské unie z kabinetu Petra Fialy (ODS) vystoupit. Zdechovský promluvil také o kauzách hnutí STAN i o tom, jak se dotýkají jeho kolegů z europarlamentu Stanislava Polčáka (STAN) a Jiřího Pospíšila (TOP 09).

ON-LINE: Ukrajinci překvapili leteckými údery, Rusové přišli o desítky obrněnců i vojáky
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Ukrajinci překvapili leteckými údery, Rusové přišli o desítky obrněnců i vojáky

Počet obětí na životech v ukrajinském městě Kremenčuk, kde v pondělí nejméně jedna ruská střela zasáhla obchodní centrum, stoupl na 16, dalších 50 lidí je zraněných, uvádí ukrajinské úřady. Zelenskyj útok odsoudil jako teroristický čin. Ukrajina svolala k poslednímu ruskému bombardování civilních cílů na Ukrajině mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN. Během pondělí zaútočilo ukrajinské letectvo na vícero cílů, přičemž byly zničeny desítky ruských obrněných vozidel, muniční sklad a o život přišel blíže neupřesněný počet ruských vojáků.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
08:05

Zelenskyj: Útok na centrum v Kremenčuku je jedním z nejbezostyšnějších teroristických činů v evropské historii

07:42

Ústecký kraj vydal turistického průvodce pro ukrajinské děti

07:24

Biden a Macron odsoudili útok na civilisty v Kremenčuku: Rusko povedeme k odpovědnosti

06:58

G7: Muži jednali, partnerky vyrazily na výlet pod vedením bývalé lyžařské hvězdy

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.