Svět zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Švábi zamořili oblíbenou letní destinaci Čechů. Vylézají i ve dne, mohou šířit nebezpečné viry

Dovolená ve Španělsku by se tento rok mohla stát velmi nepříjemným zážitkem. Na ulicích, v obchodech i domácnostech se objevuje velké množství švábů. Viníkem je hlavně dlouhodobé teplo, které jim umožňuje se rychleji rozmnožovat a mutovat. Mohou šířit nebezpečné viry a bakterie, uvádí deník Diario de Cádiz. Jsou dokonce imunní vůči biocidním přípravkům.

Děsivé video z ruského cirkusu. Medvědice napadla cvičitele, nutil ji jezdit na bruslích

Rutinní vystoupení se pro člena cirkusu v ruském městě Obninsk změnilo v drama a boj o zdraví. Před zraky diváků jej totiž napadla medvědice Džema. Jak je vidět na záběrech, které kolují po sociálních sítích, cvičitel mimo jiné tahal šelmu za srst. Muž nakonec vyvázl bez vážného zranění. Vedení cirkusu v prohlášení uvedlo, že si medvědice chtěla pouze hrát. K podobným incidentům dochází v ruských cirkusech poměrně často, připomíná britský deník The Sun.

Jak funguje samoobslužné pietní místo, kde se můžete naposledy rozloučit se svým mazlíčkem

Psycholožka a ředitelka Poradny Vigvam Sylvie Stretti popsala v našem pořadu Prima Mazlíček, že je důležité nepodceňovat ztrátu milovaného zvířete: „To, co pomáhá obecně při přijetí ztráty, je stejné i při odchodu mazlíčka. Je možné zažívat jakékoliv pocity s tím, že okolí je respektuje, akceptuje, nijak je nepodceňuje ani nezveličuje. Tomu pomáhá, pokud je možnost se se zvířetem rozloučit. Pomáhají rituály, nějaké rozloučení, vzpomínky, fotky, mít možnost to s někým sdílet.“

Havraní teror v Táboře. Město prohrává souboj s chráněným opeřencem, lidé jsou zoufalí

Stovky havranů už několik let terorizují obyvatele jednoho z největších sídlišť v Táboře. Zákonem chránění ptáci si vystavěli nová hnízda a vyvedli mladé. Jejich křik ale budí lidi ze spánku a i výuka v tamní základní škole je kvůli tomu každým rokem náročnější, sdělila pro CNN Prima NEWS zástupkyně ředitele Pavlína Černá. Snahy radnice snížit počet havranů zatím vycházejí vniveč.

Podmořský svět v ohrožení: Šíří se nebezpečná pandemie, hubí ježovky a ohrožuje korály

Pandemie, která zdecimovala populace ježovek v Rudém moři, se dále šíří a ničí tyto ostnokožce v dalších částech Indického oceánu. Podle agentury Reuters na to upozorňují izraelští vědci, podle kterých by rozšíření nebezpečného patogenu mohlo dosáhnout celosvětových rozměrů. Druh ježovek, na který pandemie doléhá, je přitom dobře známý tím, že chrání korálové útesy, a jeho vymírání znamená další ohrožení pro tento beztak křehký ekosystém.

Protože to dává smysl: Dobrovolníků, kteří zachraňují srnčata přibývá

Odhaduje se, že během senosečí (sečení polí) přijde o život až 70 tisíc mláďat. Nejedná se jen o srnčata, ale i ježky, koroptve, daňčata nebo třeba hady. Naštěstí ale existují lidé, kterým jejich život není lhostejný. Nejčastěji se jedná o myslivce a dobrovolníky, kteří vymýšlejí různé iniciativy a skupiny, kde se vzájemně propojují a pomáhají si během takzvaného vyhánění.

Tři koně Převalského odletěli z Kbel do Kazachstánu. Smůla se lepila na paty, řekl Bobek

Z vojenského letiště v pražských Kbelích v pondělí kolem 14:30 odletěli v armádním letounu CASA tři z původně plánovaných čtyř koní Převalského do Kazachstánu. Novinářům to na pražském letišti Kbely řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Pražská zoo návrat koní do přírody organizuje. Jeden byl podle jejího ředitele v přepravním boxu neklidný, proto zůstal v Praze. Další čtyři koně měla vypravit z Berlína tamní zoologická zahrada, letoun však měl závadu, a převoz tak bude mít 48 hodin zpoždění.

Svět zvířat

Projekt Prima mazlíček, Svět zvířat a zpravodajská redakce CNN Prima NEWS. Ti všichni vám přináší aktuální a důležité informace ze zvířecího světa.