Gaming

Nejnovější příspěvky k tématu

Nejzajímavější hry podzimu? V pořadu Enter vybíráme tituly, které by vám neměly uniknout
Gaming

Nejzajímavější hry podzimu? V pořadu Enter vybíráme tituly, které by vám neměly uniknout

Letošní podzim bude ve znamení velkých videoherních žní. Po kterých kouscích ale sáhnout? V herním a technologickém pořadu Enter jsme vybrali pětici nejzajímavějších titulů, které jsme si mohli s předstihem vyzkoušet, než vůbec dorazí na trh. Dotkneme se také nepříliš slavného výkonu českých esportovců a v novinkovém přehledu prozradíme, který klíčový program brzy navždy zmizí z operačních systémů Windows. Herní a technologický pořad Enter můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu cnnprima.cz. Na reprízy se můžete pak těšit každé úterý ve 23:40.

Miliony hráčů, ale také oběť propagandy. Česká videohra Arma 3 slaví deset let
Gaming

Miliony hráčů, ale také oběť propagandy. Česká videohra Arma 3 slaví deset let

Vojenská taktická střílečka Arma 3 vstupuje do dalšího desetiletí. Vývojáři z Bohemia Interactive si na oslavu desátého výročí připravili slevy a nový obsah. Do kanceláří herního studia se vydali také reportéři CNN Prima NEWS, aby zjistili, v jaké fázi je čtvrté pokračování oblíbené série a také kdy dojde k vydání Arma Reforger, která má mnoho společného s legendární Operací Flashpoint.

Potvrzeno. Apple ustoupil EU, nový iPhone 15 nabijete s USB-C. Došlo i na model z titanu

Spekulacím je konec. Dlouho očekávané odhalení nové série chytrých telefonů iPhone potvrdilo, že se nadcházející vlajková loď společnosti Apple neobejde bez USB-C kabelu. Ten protlačila Evropská unie ve snaze sjednotit konektory chytrých zařízení. Čerstvě představený iPhone 15, který se mimo jiné chlubí i vyšším výkonem, lepším fotoaparátem či vylepšenými funkcemi, se začne prodávat už za několik týdnů, české ceny ale zatím nejsou známy.

Matka mladíka, který si vzal život: Ztratila jsem část sebe, je to bolest. Miluju tě, Kájo

Patřil k velkým talentům české esportové scény a hráčská komunita ho milovala. Jednoho dne si však 19letý Karel Ašenbrener – známý pod přezdívkou Twisten – vzal život. „Ztratila jsem část sebe. Bolest ze ztráty dítěte je nepřenositelná,“ popsala redakci CNN Prima NEWS své pocity mladíkova matka a publicistka Ivana Ašenbrenerová. Současně upozornila na tristní dostupnost psychoterapeutické pomoci. „Bohužel přibývá dětí a teenagerů, kteří bojují s duševními problémy,“ podotkla.

Vstupenka do světa her, ale i mobilů a technologií. Začíná nový pořad Enter na CNN Prima NEWS

Nejen reportáže z videoherní scény, ale také technologické novinky. Pořad CNN Prima Gaming se mění na Enter a rozšiřuje svůj okruh témat. Moderátoři Jan Hrušovský a Michal Kabele vás budou nově provázet světem mobilních telefonů, umělé inteligence či moderních technologií. Hrám a esportu nicméně zůstanou věrní i nadále, o čemž se můžete přesvědčit v nejnovější epizodě podzimní sezony. Pořad Enter můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na CNN Prima NEWS. Reprízy poběží každé úterý ve 23:40.

KVÍZ: Kultovní Mafia slaví narozeniny. Jak dobře znáte legendární českou videohru?

Legendární videohra Mafia slaví již 21. narozeniny. Celosvětově uznávaný český klenot si od svého vydání vysloužil dvě pokračování, desítky modů či oficiální remake sebe sama. I po 21 letech se mnoho hráčů k nesmrtelnému originálu často vrací. A co vy? Kdy jste si hru prošli naposledy? A kolik toho o mafiánském kultu a jeho příběhu zasazeném do 30. let minulého století vlastně víte? Vyzkoušejte si speciální výroční kvíz od CNN Prima NEWS.

Český streamer CzechCloud dluží přes milion korun. Málem jsem se sesypal, svěřil se

Ze streamování a natáčení videoher se stal neuvěřitelně výdělečný byznys. Ti nejlepší streameři jen sedí, hrají a peníze se sypou. Takové částky mohou dosahovat až desítek milionů korun ročně. Ale existují také příběhy, které dokazují, že idylka může rychle skončit. Posledním takovým příkladem je osud českého streamera Petra Žaluda alias CzechClouda.

Nejnovější zprávy ze světa her a konzolí. Zpravodajství pro všechny gamery a fanoušky playstationů, Xboxů a dalších herních vychytávek. Kromě toho pro vás máme i reportáže ze soutěží a rozhovory se špičkami herní scény.