Gaming

Nejnovější příspěvky k tématu

Nejlepší hry roku 2022: Severská řežba s bohem války či detektivka ze středověké kroniky
Gaming

Nejlepší hry roku 2022: Severská řežba s bohem války či detektivka ze středověké kroniky

Uplynulý rok hrám příliš nepřál. Ve světě zmítaném válkou a dopady pandemie došlo k několika odkladům, nepovedeným uvedením na trh i nedostatku grafických karet či samotných herních konzolí. Přesto se hráči dočkali celé řady kvalitních a povedených titulů, vyjmenovaným úskalím navzdory. Redakce herního pořadu CNN Prima Gaming vybrala pětici titulů, které by neměl nikdo minout, a k tomu několik dalších doporučení na povedené hry vydané v roce 2022.

Hra, které investoři nevěřili. Kingdom Come: Deliverance chystá pro české gamery změnu
Gaming

Hra, které investoři nevěřili. Kingdom Come: Deliverance chystá pro české gamery změnu

Úspěšnému hernímu projektu Kingdom Come: Deliverance, oceněnému například Křišťálovou Lupou, se stále daří udržet v povědomí komunity. Studio Warhorse, které za projektem stojí, letos ohlásilo, že je hra i po téměř pěti letech stále výdělečná. Během prvního roku ztrojnásobila náklady na vývoj a dobře se jí dařilo i v dalších letech. I přes velký úspěch strategii stále chybí český dabing. To by se mohlo v nejbližší době změnit.

Stále sháníte herní dárky? V posledním díle CNN Prima Gaming poradíme, s čím uděláte radost

22. prosince 2022 14:34

Štědrý den už je prakticky za rohem, a spolu s ním i neméně tradiční stresy ze shánění posledních dárků. Nemáte páru, čím byste udělali hráčům radost? V poslední letošní epizodě pořadu CNN Prima Gaming vám rádi přihodíme několik tipů, po čem byste měli sáhnout. Víkendová herní relace si dává do února pauzu, starší díly nicméně najdete na webovém archivu cnnprima.cz.

Jak vzniká hratelné výtvarné umění? CNN Prima Gaming navštívil studio Amanita Design

10. prosince 2022 17:28

Česká republika se může chlubit řadou úspěšných herních tvůrců. Patří mezi ně i studio Amanita Design, které ovšem k vývoji videoher přistupuje jinak než ostatní. Jeho tituly jsou drobné, nápadité a oblíbené po celém světě. V čem vynikají a jak vznikají? To jsme se vydali zjistit se štábem pořadu CNN Prima Gaming. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Česká hra roku 2021: Uspěl historický titul i simulátor bezdomovce. Podívejte se na vítěze

8. prosince 2022 09:25

V Česku působí více než stovka herních studií. Které z nich ale vloni vydalo nejlepší hru? To odhalily výsledky ankety Česká hra roku 2021. Celkem se rozdalo osm cen v několika různých kategoriích, přičemž mediálním partnerem akce a členem odborné poroty byla i redakce herního pořadu CNN Prima Gaming. Podívejte se, kdo všechno si odnesl ikonickou sošku za svou práci. Celou reportáž ze slavnostního večera nabídneme v sobotu ve 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu cnnprima.cz.

Jak vznikala unikátní kniha k české Mafii? V pořadu CNN Prima NEWS vyzpovídáme její tvůrce

3. prosince 2022 19:20

Pro nejednoho českého hráče je série Mafia posvátnou modlou. Tuzemský herní klenot letos oslavil 20 let od vydání prvního dílu a kromě několika slavnostních událostí se dočkal i speciální knihy, která mapuje vznik série. Jak ale zjistil štáb pořadu CNN Prima Gaming, k jejímu uvedení na trh vedla dlouhá a strastiplná cesta. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Bůh války je konečně zpět. V CNN Prima Gaming zhodnotíme nejočekávanější hru letošního roku

26. listopadu 2022 22:30

Řecký bůh války se vrací a spolu s ním i prvotřídní zábava. Tak hodnotí světoví herní kritici jeden z nejočekávanějších titulů letošního roku, God of War: Ragnarök. I my jsme si Kratův nekonečný hněv náležitě užili, po několika desítkách hodin hraní tak v pořadu CNN Prima Gaming konečně můžeme přinést vlastní verdikt. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Hledá se český herní klenot. Hlasujte v anketě Česká hra roku a rozhodněte, kdo zvítězí

21. listopadu 2022 11:14

Zapojte se do hlasování v anketě Česká hra roku a rozhodněte, který tuzemský titul si za rok 2021 zaslouží ocenění ze strany veřejnosti. Svůj hlas můžete dát jedné z 15 vybraných českých videoher, mezi nimiž nechybí velké blockbustery či drobná nezávislá tvorba. Hlasovat můžete do 23. listopadu 2022 včetně. Mediálním partnerem ankety je herní pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu cnnprima.cz.

Umírá pravé umění? V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, co nám nakreslila umělá inteligence

19. listopadu 2022 20:54

Nahradí umělá inteligence malíře? V nejbližších několika letech nejspíše ne, už nyní ale dokáže „nakreslit“ působivá díla – stačí zadat několik klíčových slov a o zbytek se postará počítač. Jak funguje virtuální malíř a co všechno během pár minut zvládl vytvořit? To vám ukážeme v novém díle herního pořadu CNN Prima Gaming. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

České i slovenské hry za hubičku. Startují oslavy tuzemské herní tvorby, dojde i na premiéry

14. listopadu 2022 19:10

V předvečer státního svátku 17. listopadu začíná týden oslav ve znamení českých a slovenských videoher. Třetí ročník akce Czech & Slovak Games Week nabídne výrazné slevy na tuzemskou herní tvorbu, do projektu se letos zapojilo přes 230 titulů od 106 vývojářských studií. Událost vykopne speciální vysílání, během něhož dojde na odhalení několika novinek i světových premiér.

Jak se v ČR vyrábí virtuální tanky? V pořadu CNN Prima Gaming navštívíme studio Wargaming

12. listopadu 2022 14:14

On-line akce World of Tanks má na kontě více než sto milionů hráčů. Titul s virtuálními tanky má sice běloruské kořeny, nemalá část obsahu ale nyní vzniká přímo v Praze. Štáb herního pořadu CNN Prima Gaming dostal příležitost nakouknout pod pokličku studia Wargaming na Florenci a natočit hned trojici rozhovorů se zástupci vývojářů. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Hříšníci, zlatý hattrick a hvězdný Rytmus. Český esportový šampionát uzavřel letošní sezónu

9. listopadu 2022 20:23

Hlediště zaplněné do posledního místa, davy skandujících fanoušků, dramatické zápletky a vystoupení hip-hopových hvězd. Redakce pořadu CNN Prima Gaming vyrazila do Brna, aby se na vlastní kůži přesvědčila, jaká atmosféra panovala na největším domácím turnaji Tipsport MČR CS:GO. Co všechno se odehrálo na velkolepém finále největšího esportového šampionátu v České republice?

Pekař, farmář nebo detektiv. Co by dělali finalisté MČR, kdyby nehráli profesionálně hry?

4. listopadu 2022 23:19

Nejen esportem je člověk živ. Odstartovalo finále českého šampionátu ve hře Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), v němž několik elitních týmů zabojuje o dvoumilionovou výhru. Ale co by přední čeští a slovenští hráči dělali, kdyby nebyli profesionálními virtuálními střelci? Třeba pekaře, farmáře, detektiva nebo právníka. Redakce CNN Prima NEWS, která je mediálním partnerem mistrovství, vybrala nejzajímavější tváře letošního ročníku.

Nejnovější zprávy ze světa her a konzolí. Zpravodajství pro všechny gamery a fanoušky playstationů, Xboxů a dalších herních vychytávek. Kromě toho pro vás máme i reportáže ze soutěží a rozhovory se špičkami herní scény.