Motorismus

Nejnovější příspěvky k tématu

KOMENTÁŘ: Řešil by se „černoušek“ Hamilton i před lety? Dost možná nikoliv
Názory

KOMENTÁŘ: Řešil by se „černoušek“ Hamilton i před lety? Dost možná nikoliv

Už tak nepříliš stojaté vody seriálu formule 1 rozvířila před nedělní Velkou cenou Velké Británie třaskavá vyjádření Nelsona Piqueta na adresu Lewise Hamiltona. O přídechu verbálního rasismu nelze diskutovat, hrubší zrno výraziva by však nemělo být za každou cenu vykládáno jako pokus o další diskriminaci lidí jiné barvy pleti, ať už je hnědá, bílá nebo třeba fialová.

Hledá se šampionka formule 1. Český miliardář Komárek chce vypátrat ženské „Hamiltony“

30. června 2022 18:01

Do kokpitu formule 1 nemůže usednout někdo fyzicky nepřipravený. Ale zároveň na trati nevyhrává pilot s největší silou, rozhodují dovednosti, odvaha, mentální stránka a monopost. Tím pádem může být za volantem i žena, oproti většině sportů nemá hendikep. Může, ale ve skutečnosti to tak není. Motorsport včetně F1 je silně machistickým světem. Právě to chtějí změnit český miliardář Karel Komárek spolu s bývalým jezdcem Davidem Coulthardem.

Bývalý šéf formule 1 Ecclestone způsobil poprask: Klidně bych místo Putina schytal kulku

30. června 2022 12:17

Svérázný chlapík Bernie Ecclestone dokázal za své vlády ve formuli 1 pobouřit nespočetněkrát. A v kontroverzních prohlášeních si libuje i v 91 letech. Ve čtvrtek vyvolal rozruch, když se v pořadu Good Morning Britain navzdory všem okolnostem zastal ruského prezidenta Vladimira Putina. Své sympatie nemohl vyjádřit pomocí slov intenzivněji.

Rasistický skandál v F1: Legendární pilot urazil Hamiltona. Dělejme s tím něco, zuří Brit

28. června 2022 18:38

Černoušek. Tímto výrazem označil Lewise Hamiltona v televizním rozhovoru trojnásobný brazilský šampion F1 z 80. let Nelson Piquet a spustil lavinu reakcí. Hamilton se o Piquetovi, který je znám svou jízlivostí, vyjádřil jako o člověku „zpátečnických postojů“ a rekordmana v počtu mistrovských titulů podpořila i jeho stáj Mercedes.

Pilot Red Bullu má malér kvůli rasismu. Provinil se při hraní populární „střílečky“

22. června 2022 12:35

Kdyby se v seriálu formule 2 dostal ještě trochu výše, klidně by v budoucnu mohl pomýšlet na angažmá v královské společnosti F1. Člen jezdecké akademie stáje Red Bull Jüri Vips si však značně zkomplikoval pozici prohřeškem, který se zrodil nešťastným způsobem při hraní hry. Vypustil do éteru rasistické slovo, za což pyká dočasnou suspendací.

Velký úspěch. Hyundai Janík Motorsport triumfoval v belgickém Spa-Francorchamps

20. června 2022 10:36

Další závodní víkend v rámci okruhové série TCR Europe hostil legendární belgický okruh Spa-Francorchamps. Fantastický výsledek přinesl nedělní závod, ve kterém si Jáchym Galáš dojel pro své premiérové vítězství v této sérii. Na tento skvělý výsledek navázal jeho týmový kolega Maťo Homola, který dokončil závod na stříbrné příčce. Tým Hyundai Janík Motorsport si tak připisuje dvojité pódium a zisk 90 bodů v rámci hodnocení týmů.

Výhled ze vzducholodě i úchvatné muzeum. Závod 24 hodin Le Mans oslní nejen milovníky sportu

14. června 2022 11:37

Jeden z nejslavnějších motorových závodů 24 hodin Le Mans. Bitvu o věčnou slávu ve světě řvoucích motorů sleduje přímo na okruhu ve Francii okolo 250 tisíc lidí. Já jsem měl tu čest sledovat velkolepou záležitost, která se odehrávala jen pár centimetrů ode mě, a poznat tak na vlastní kůži, že i laik v tomto sportu si zde přijde na své. Redakce CNN Prima NEWS se pokusí vám přiblížit tu opojnou vůni oleje, spálených gum, ale i pocit nekonečné zábavy na celý víkend.

Obecné blaho nás nezajímá. Ekologičtější a dražší auto si koupí málokdo, tvrdí expert

13. června 2022 00:12

Regulace v dopravě z hlediska přechodu na elektromobilitu je potřeba, řekl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS editor webu Autosalon.tv Jan Blažek. Pokud bychom transformaci nechali na trhu, zákazníci ani výrobci by prý po změně nevolali, protože je ekologie nezajímá. Expert z Centra vozidel udržitelné mobility Fakulty strojní ČVUT Michal Vojtíšek souhlasil a dodal, že elektromobilitu je potřeba podpořit, jelikož nemáme plnohodnotnou náhradu za ropu.

Norma Euro 7 dopadne i na elektromobily. Auta musí splnit přísné podmínky pro brzdy

7. června 2022 11:26

Nástup platnosti emisní normy Euro 7 se stále odkládá, řešit totiž bude i problémy spojené s elektromobilitou. Kromě produkce emisních částic spalovacími motory se zaměří také na znečišťování životního prostředí brzdovým systémem, což se logicky přímo týká i vozidel s jiným než výlučně spalovacím pohonem. Elektromobily by vzhledem ke své vyšší hmotnosti mohly být dokonce v nevýhodě.

Hlavní zprávy

Smutná zpráva z Itálie. Oběť nedělního sesuvu ledovce je z Česka, píší tamní média
Itálie

Smutná zpráva z Itálie. Oběť nedělního sesuvu ledovce je z Česka, píší tamní média

Jedna z obětí nedělního sesuvu ledovce v italských Alpách je z Česka, napsal deník Il Messaggero. Obětí je zatím šest, identifikovat se podařilo čtyři, z toho tři jsou Italové. Horská služba v pondělí ráno zvýšila odhad počtu pohřešovaných na 20 lidí, podle italských médií jsou mezi nimi Italové, Němci, Rumuni a Češi. Při tragédii na hoře Marmolada bylo zraněno nejméně osm lidí, včetně dvou cizinců, jejich národnost ale italská média neuvádějí.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
11:03

EU se musí sjednotit proti Rusku napsal Fiala pro Politico

10:41

Fiala: K obnově Ukrajiny musí přispět státy, společnosti i banky

10:20

Fiala chce, aby se do poválečné obnovy Ukrajiny zapojily i české firmy

09:51

Rusové kvůli cvičení u Krymského mostu způsobili nehodu

Motorismus

Nejnovější zprávy, videa a reportáže ze světa automobilových a motocyklových závodů. Formule 1, rallye, Dakar, Moto GP a motocykly.