MMA

Nejnovější příspěvky k tématu

MMA

S vlastenectvím na tom nejsme špatně, myslí si Řehka. Nesmíme dát na křiklouny na sítích

Před týdnem se uskutečnil první turnaj bojových sportů Fighters For Veterans, kdy MMA zápasníci nastoupili do klece ve prospěch charity. Akce probíhala i pod záštitou náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky. Ten byl i přímo na místě v pražské Unyp Areně. A pro CNN Prima NEWS poskytl rozhovor, v němž promluvil i o tom, jak vnímá stav českého vlastenectví. „Nejsem rozhodně pesimista a nemyslím si, že to jde s námi z kopce,“ uvedl šéf armády.

MMA

Naše značka vypadá extrémně dobře, říká šéf Clashe. Kajínka nebere, inspiraci hledá v UFC

Byla to divočina, ale ne přehnaná. První tisková konference Clash of the Stars před turnajem číslo 8 proběhla vcelku podle pravidel. Nechybělo pošťuchování, silné výroky ani podivuhodné hudební vystoupení, ale nedošlo k ničemu extrémnímu. Každopádně lístky do Ostravar arény jsou už dávno vyprodané. Co by za takový úspěch daly jiné podobné organizace. „Naše značka vypadá ve srovnání s konkurencí extrémně dobře,“ říká promotér Tomáš Linh Le Sy.

Otec kamaráda se zastřelil po návratu z Kuvajtu, říká Humburger před turnajem pro veterány

Je hrdým vojákem i zápasníkem a na nadcházející akci spojí obojí. Dominik Humburger totiž nastoupí v hlavním duelu pondělního charitativního turnaje Fighters For Veterans, jímž chtějí bojovníci podpořit vojáky, kteří si prošli válkou. „Je to první akce tohoto typu a za mě super věc,“ pochvaluje si Humburger v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, v němž prozradil, proč šel k armádě nebo co nejhoršího zatím ve službě zažil.

Bývalý hokejista Brož vyzve v Německu v kleci populárního milionáře, který hrál Bundesligu

Už si naplánoval konec kariéry. Pokud Miroslav Brož dodrží slovo, nastoupí v sobotu večer ve Frankfurtu do svého předposledního zápasu. A rozhodně si nevybral snadného soupeře. V kleci Oktagonu totiž stane proti Christianu Eckerlinovi, který je známý svou tvrdostí a také se těší v Německu nebývalé popularitě. Je totiž úspěšným a bohatým influencerem, který se zviditelnil už jako junior ve fotbale. Pokud Brož uspěje, připíše si mimořádně cenný triumf.

Muradov po vyhazovu z UFC: Rád bych opět zažil české fanoušky. Skončit chtěl až příští rok

Do UFC se probojoval z organizace Oktagon MMA v roce 2019 jako vůbec první Uzbek. Od té doby tam Machmud Muradov nastoupil celkem sedmkrát. Najednou se ale dozvěděl, že s ním slavná stáj rozvázala kontrakt. Proč? „Asi proto, že jsem zrušil zápas, nebo nevím,“ říká populární bojovník v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Prozradil také, že by se rád opět předvedl před českým publikem. Jde však o to, pod jakou značkou.

Pokora je esenciální, proto se vracím do Hostěradic, říká Procházka. Proč bydlí v lese?

Dokázal, co zatím žádný jiný český MMA bojovník, přesto zůstává dál nohama na zemi. Jiří Procházka o víkendu opět nadchl svět bojových sportů vítězstvím nad Aleksandarem Rakičem a nyní chce co nejdříve získat zpět titul polotěžké váhy UFC. V tomto čase si ale užívá běžných radostí v rodných Hostěradicích. „Dneska jsem si říkal, že bych ještě zašel do Jednoty a nakoupil si tam nějaké rohlíky a vlašský salát,“ říká s úsměvem český samuraj.

Procházka: Chci Pereiru vtáhnout do své dokonalé bouře. Titul přivezu zpět do Česka

Mimořádný souboj pro české MMA. Jiří Procházka se na velkolepé akci UFC 300 v Las Vegas předvedl v nejlepším světle. Byť se, jak sám přiznává, v souboji s Aleksandarem Rakičem pomaleji rozjížděl, dramatický střet ukončil už ve druhém kole suverénním technickým knockoutem. Jako další cíl si zadal znovu usednout na trůn polotěžké divize UFC, jíž nyní kraluje Brazilec Alex Pereira. „Titul přivezu zpět do Česka,“ slibuje bojovník z Hostěradic.

Velký český úspěch: Bijec Procházka vyvolal v kleci vítězný chaos, řekl si o titulovou bitvu

Parádní kop na hlavu a pak sada tvrdých úderů pěstmi. Procházka srazil Aleksandara Rakiče k zemi v polovině druhého kola a už mu nedovolil vstát. Rozhodčí souboj ukončil ve prospěch českého samuraje, který tak vyhrál nad Rakušanem se srbskými kořeny skvělým technickým knockoutem, a proto je blízko další titulové bitvě. O což si hned po zápase i řekl: „Chci šampiona!“ K tomu všemu došlo na mimořádně exponovaném jubilejním turnaji UFC 300 v Las Vegas, který s napětím sledoval celý svět bojových sportů.

Rakičovi drsňáctví moc nebaštím, říká s úsměvem Procházka. A děkuje do Česka za energii

Působí sebejistě, mimořádně energicky a pořád má na tváři lehký úsměv. Jiří Procházka absolvoval před soubojem s Aleksandarem Rakičem povedenou přípravu, kdy se mu vyhýbaly nemoci a zranění, nyní chce předvést své schopnosti. „Teď už to jen ukázat a zvítězit,“ vzkazuje do Česka bijec, který si tento víkend v Las Vegas může přijít na extra peníze. Bonusy za výkony večera se totiž pro turnaj UFC 300 zvýšily z obvyklých 50 tisíc dolarů na 300 tisíc, tedy na sedm milionů korun.

Procházkův trenér před UFC 300: Než brutální čísla, raději osvědčená dřina a odříkání

Nejúspěšnější česká MMA trojice už je v Las Vegas. Jiří Procházka se svými trenéry Martinem Karaivanovem a Jaroslavem Hovězákem nyní pouze drilují, co si během přípravy na soupeře Aleksandara Rakiče připravili. „Zapracovali jsme i na speciálních kombinacích, které by v zápase mohly fungovat,“ prozrazuje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Karaivanov, který pomáhá ve sportovní cestě českému samurajovi od samého začátku. Ke střetu Procházka vs. Rakič dojde v Las Vegas na akci UFC 300. Duel bude v Česku vysílán živě okolo třetí hodiny ranní ze soboty na neděli.

Za zkratkou se schovávají tzv. Smíšená bojová umění. Za jejich prapočátky je považovaná směs boxu a zápasu v antickém Řecku v 7. století před naším letopočtem. Základy moderního MMA začaly vznikat v první polovině 20. století v Brazílii, kde docházelo k bojům dle pravidel Vale tudo (vše dovoleno). CNN Prima News vám přináší novinky ze soutěží MMA i života českých hvězd, jako je Jiří Procházka nebo Karlos Vémola.