MMA

Nejnovější příspěvky k tématu

Dopingová šikana Procházky. V počtu testů vede o parník, sám si nad tím láme hlavu
MMA

Dopingová šikana Procházky. V počtu testů vede o parník, sám si nad tím láme hlavu

V červnu dokráčel na absolutní vrchol smíšených bojových umění. Jiří Procházka jako první Čech vybojoval titul v organizaci UFC a tím na sebe definitivně strhnul pozornost celého světa. Včetně dopingových komisařů, kteří jako by nemohli uvěřit, že „BJP“ získal opasek čistou cestou. Jak jinak si vysvětlit, že byl v roce 2022 agenturou USADA testován 64krát? A že druhý nejtestovanější sportovec jen 29krát?

Procházka se zakousl do léčby. Český bijec po zrušení titulové bitvy ukázal zraněné rameno

8. prosince 2022 12:17

Za dva dny měl MMA bijec Jiří Procházka obhajovat svůj pás z polotěžké váhy v nejslavnější organizaci UFC. Jenže krátce před odvetou s brazilským veteránem Gloverem Teixeirou si vážně poranil rameno a gentlemansky dal opasek k dispozici. Nyní je po operaci a světu ukázal, jak vypadá část těla, která ho o velkolepý souboj připravila.

Zachránili mě, na zápas jsem vůbec nemyslel. Vémola popsal dramatickou hospitalizaci

7. prosince 2022 10:35

Český bojovník MMA Karlos Vémola leží již týden v nemocnici v pražském Motole s těžkým zánětem. V novém rozhovoru pro web iSport.cz mimo jiné přiznal, že na odvetu o titul Oktagonu ve střední váze s Patrikem Kinclem, která se měla uskutečnit 30. prosince v O2 aréně, zatím neměl ani pomyšlení. 37letý fighter rovněž prozradil, jak proběhl dramatický převoz do nemocnice a s jakými komplikacemi se potýká.

Vémola z nemocnice zrušil očekávaný zápas. Otrávený soupeř vzkazuje: Může si za to sám

6. prosince 2022 17:40

Prosincový galavečer organizace Oktagon v pražské O2 areně přišel o hlavní zápas. Karlos Vémola ze zdravotních důvodů zrušil dlouho očekávaný titulový souboj MMA ve střední váze s Patrikem Kinclem. Sedmatřicetiletý fighter je od minulého týdne v nemocnici se zánětem v těle. O zrušení souboje v úterý informovali zástupci Oktagonu.

Čert vem zápas, opravím tělo a pokračujeme, věří zápasník Procházka. Přiznal další zranění

5. prosince 2022 09:04

O týden dříve, než původně plánoval, se z USA do Česka vrátil elitní MMA bojovník Jiří Procházka, který kvůli zranění přišel o obhajobu titulu organizace UFC v polotěžké váze proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie. V nejbližších dnech by měl absolvovat operaci zraněného ramene, po které jej čeká několikaměsíční vynucená zápasová pauza. Procházka ale pevně věří, že se nenaplní černé scénáře o délce rekonvalescence a že nejpozději v září příštího roku bude připraven bojovat o opětovný zisk pásu šampiona, jenž na přání vedení UFC uvolnil.

Procházka po zranění: Jsem trošku naštvaný, ale vrátím se ještě nebezpečnější

25. listopadu 2022 09:57

Český šampion UFC Jiří Procházka bohužel nedostane příležitost obhájit svůj titul v polotěžké váze. Důvodem je jeho vážné zranění pravého ramene, kvůli němuž musí na operaci a očekává se, že ho čeká velmi dlouhá rekonvalescence. Sám bijec nyní promluvil v rozhovoru pro deník Sport, kterému řekl, že se i přes poraněné rameno cítí výborně. Podle svých slov je sice naštvaný, ale věří, že po operaci a rekonvalescenci ještě více zesílí a vrátí se do klece nebezpečnější. Zároveň popsal, jak si zranění způsobil i jak nyní rameno opečovává.

Drž se, kámo. Vrátíš se. Vážně zraněného MMA šampiona Procházku podpořili Vémola i Marpo

24. listopadu 2022 16:16

České fanoušky bojových sportů i celý svět MMA ve středu zasáhla zpráva týkající se bijce Jiřího Procházky. Šampion UFC v polotěžké váze nebude moci obhajovat svůj pás v zápase proti Brazilci Gloveru Teixeirovi. Během tréninku se mu totiž přetrhaly vazy v rameni. 30letý hvězdný bojovník se proto vzdal titulu, který získal v červnu v Singapuru. Nyní mu vyjadřují podporu nejen hvězdy MMA ze zahraničí i z domácí scény, ale také další veřejně známé osoby.

Statečný vzdor favoritovi. Muradov ale po více než roční pauze a trablích v UFC padl

22. října 2022 19:46

Po takřka 14 měsících a vleklých problémech v osobním životě se uzbecký zápasník se silnými vazbami na Česko Machmud Muradov vrátil na nejnablýskanější scénu MMA. Svůj pátý zápas v organizaci UFC prohrál s favorizovaným Brazilcem Caiem Borralhem. V Abú Dhabí vydrželi bijci v kleci kompletní porci tří kol po pěti minutách a musely rozhodnout body.

Za zkratkou se schovávají tzv. Smíšená bojová umění. Za jejich prapočátky je považovaná směs boxu a zápasu v antickém Řecku v 7. století před naším letopočtem. Základy moderního MMA začaly vznikat v první polovině 20. století v Brazílii, kde docházelo k bojům dle pravidel Vale tudo (vše dovoleno). CNN Prima News vám přináší novinky ze soutěží MMA i života českých hvězd, jako je Jiří Procházka nebo Karlos Vémola.