reklama

Volby

Nejnovější příspěvky k tématu

ON-LINE: Právo mě odvolat má jen prezident, reagoval Mynář na výzvy k rezignaci
Miloš Zeman

ON-LINE: Právo mě odvolat má jen prezident, reagoval Mynář na výzvy k rezignaci

 • Aktualizováno
 • Prezident Miloš Zeman je v nemocnici už více než týden. Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v pondělí uvedl, že podle zprávy, kterou dostal od Ústřední vojenské nemocnice, není Zeman schopen vykonávat svou funkci. Ještě předtím na tiskové konferenci vystoupil také hradní kancléř Vratislav Mynář, který Vystrčila obvinil, že se chce jen zviditelnit a předvádí pokrytectví. Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý vyzval Mynáře k rezignaci, ten reagoval, že odvolat ho může jen prezident.

  Rakušan: Proč Babiš odmítá pokus o sestavení vlády? Jako manažer asi nerad ztrácí čas

  18. října 2021 10:01

  Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek oznámil, že nepřijme od prezidenta Miloše Zemana mandát k sestavení vlády. Podle šéfa hnutí STAN Víta Rakušana ale nejde o zahájení jeho prezidentské kampaně. Rakušan v Novém dni apeloval, aby se nová vláda sestavila co nejrychleji, zároveň by uvítal alespoň nějaké informace o zdravotním stavu české hlavy státu.

  ANO, vytrollíme europarlament i Soukupův List. Úřad navrhl pozastavit činnost 26 stran

  18. října 2021 09:09

  Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí podal vládě podnět na pozastavení činnosti 26 stran a hnutí, informovala mluvčí úřadu Luisa Divišová. Důvodem je, že nesplnily povinnost předložit úplnou výroční finanční zprávu za rok 2020. U dalších tří subjektů s pozastavenou činností úřad navrhuje rozpuštění.

  Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie

  17. října 2021 20:02

  Slovenský herec a bývalý ministr Milan Kňažko v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že politici by měli být v boji o moc opatrní. Během voleb a při dalších vypjatých okamžicích má slovo podle něj sílu kulometu. Kňažko v této souvislosti vzpomíná, jaký byl zblízka Vladimír Mečiar nebo Alexander Dubček, co vedlo k dělení federace. A taky co s Čechy a Slováky udělalo, že je i dlouho po revoluci komandují komunisté a estébáci.

  Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

  17. října 2021 13:11

  Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

  Hlavní zprávy

  Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
  Rádce

  Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

  Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

  Babiš: Vyznamenání předávat nebudu. Když Zemanovi nebude líp, akce by se měla odložit
  Andrej Babiš

  Babiš: Vyznamenání předávat nebudu. Když Zemanovi nebude líp, akce by se měla odložit

  Blíží se výročí vzniku samostatné Československé republiky a s ním spojený ceremoniál předávání státních vyznamenání prezidentem ČR. V případě, že se zdravotní stav Miloše Zemana do 28. října nezlepší, premiér Andrej Babiš (ANO) by akci odložil. Sám předávat vyznamenání nehodlá. V pořadu Nový den na stanici CNN Prima NEWS poznamenal, že by to nepovažoval za vhodné.

  Nakažených covidem je přes tři tisíce denně. Přibývá hospitalizovaných i počet úmrtí
  Koronavirus

  Nakažených covidem je přes tři tisíce denně. Přibývá hospitalizovaných i počet úmrtí

  Šíření covidu v Česku zrychlilo za jediný týden na více než dvojnásobek. V úterý přibylo 3 246 případů, což je o 1 739 víc než před týdnem a nejvíc za jediný den od 20. dubna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Přibývá také nakažených pacientů, kteří musí být hospitalizováni. Od minulého úterý jejich počet stoupl o dvě pětiny na 620. Stovka lidí je v těžkém stavu. Prudce roste i počet úmrtí. Za posledních sedm dní zemřelo s covidem 51 lidí, zatímco třeba za celé září to bylo 44.

  reklama

  Volby

  Kompletní informace o volbách. Zde najdete články o voličském průkazu, senátních, krajských, komunálních, sněmovních a prezidentských volbách. Zprávy z místa, videa, rozhovory.