Volby

Nejnovější příspěvky k tématu

Čistka na Hradě všech kolem Zemana a Mynáře. Možná padne i trestní oznámení, říká Pavel
Petr Pavel

Čistka na Hradě všech kolem Zemana a Mynáře. Možná padne i trestní oznámení, říká Pavel

Petr Pavel nastoupí do prezidentského úřadu až v březnu, už nyní ovšem chystá „čistku“ na Hradě. Podle informací webu idnes.cz hodlá vyhodit blízké spolupracovníky Miloše Zemana i kancléře Vratislava Mynáře. Svědčit o tom má už současná Pavlova ochranka. Pro web Reflex navíc nevyloučil, že by na dosluhující tým mohla padnout i trestní oznámení. Situace je prý totiž horší, než čekal.

Experti: Babiš v politice neskončí, bude to mučení nás všech. Čeká ho boxovaná s Okamurou
360°

Experti: Babiš v politice neskončí, bude to mučení nás všech. Čeká ho boxovaná s Okamurou

Andrej Babiš (ANO) nevydrží stát stranou příliš dlouho, vrátí se s plnou parádou. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli politický marketér Karel Kreml, politolog Jan Kubáček a komentátor Viliam Buchert. Diskutuje se i o tom, zda se bývalý premiér po prohře v prezidentských volbách nevzdá poslaneckého mandátu. Experti se však shodli, že by Babiš udělal zásadní chybu. „Přenechal by kolbiště Tomiu Okamurovi,“ podotkl Kubáček a dodal, že pravděpodobně nakonec budeme svědky „boxované mezi Babišem, Okamurou a Fialou“.

Živě
ON-LINE: Pavla čeká schůzka s Rakušanem. Požádá Zemana, aby už nečinil zásadní rozhodnutí

31. ledna 2023 08:10

Nově zvolený prezident Petr Pavel v úterý pokračuje v tvorbě týmu, který si přivede na Hrad. Kromě toho se má sejít s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) a poradcem pro národní bezpečnost Tomášem Pojarem. S dosluhující hlavou státu Milošem Zemanem zatím nejednal, ale má to v plánu. Naopak hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, jenž ho pozval na návštěvu. Ke zvolení mu poblahopřál i americký ministr zahraničí Antony Blinken, který uvedl, že se těší na spolupráci.

Slavnostní slib, první Pavlův projev a podpis. Jak bude vypadat inaugurace nového prezidenta?

30. ledna 2023 20:07
Aktualizováno

Na začátku března usedne Petr Pavel na Pražský hrad. Nově zvolený prezident republiky bude muset projít celou řadou oficialit. Aby se stal hlavou státu se všemi náležitostmi, musí absolvovat inauguraci, tedy slavnostní ceremoniál, který se tradičně koná ve Vladislavském sále. Zda se proces dočká nějakých nezvyklostí, nechtěl Pavel ještě sdělit, tradičním úkonům se nicméně nevyhne. Kdy přesně k inauguraci dojde, co je její součástí a jak zní prezidentský slib, který Pavel přednese? Přinášíme vám přehled zajímavostí.

KOMENTÁŘ: Díky, Andreji! Pět věcí, za které mohou být Babišovi jeho odpůrci vděční

30. ledna 2023 08:55

Finále prezidentských voleb ovládl jednoznačně generál Petr Pavel. Je to prý vítězství slušnosti, důstojnosti a hodnot. Možná, snad, doufejme. Asi to bude trochu složitější. Zbožštění politika v reálném světě obvykle moc dlouho nevydrží a nový prezident si toho je, zdá se, na rozdíl od některých svých příznivců naštěstí vědom. A co démonizovaný „reprezentant pekla“ Andrej Babiš? Nemohli by ho voliči Petra Pavla aspoň za něco pochválit?

PŘEHLEDNĚ: Auto, ochranka i poštovní známka. Na jaké výhody má Pavel nárok a co ho čeká?

30. ledna 2023 07:59

Automobil s řidičem, ochranka, vysoký plat, doživotní renta, nové bydlení nebo portrét na poštovních známkách. Hlava státu má v České republice spoustu výhod, zároveň je na ni ale kladeno i mnoho povinností a odpovědnosti. Co nově zvoleného prezidenta Petra Pavla v následujících týdnech čeká a na co má nárok?

KOMENTÁŘ: Babiš se ocitl za bodem zlomu a minul politický vrchol

29. ledna 2023 18:34

V jedné obci na Vysočině hodil příznivec Petra Pavla volební lístek do urny, poté před očima volební komise zmuchlal a zahodil lístek Andreje Babiše, načež zahlásil: „Babiše do koše.“ Ilustruje to, co se v politické kariéře expremiéra stalo. Babiš rozhněval obrovskou masu lidí, obloukem minul politický vrchol a začíná svou sestupnou fázi. Jaká bude?

Pavel: Mobilizace se mnou nepřichází. Blízko hranic zuří válka, NATO ale dává garanci bezpečí

29. ledna 2023 14:24

Se mnou rozhodně nepřichází mobilizace nebo změna kurzu ve vtahování země do války, zdůraznil v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS nově zvolený prezident Petr Pavel. Bránil se tak dezinformacím, které o něm před volbami kolovaly. Připomněl, že válka zuří na Ukrajině, tedy blízko českých hranic, ale NATO podle něj garantuje bezpečí.

Talisman, který pomohl Pavlovi na Hrad. Slon se k němu dostal od malé dívenky, příběh dojímá

29. ledna 2023 13:52

Příběh malé Sofinky a plyšového slona sklízí tisíce reakcí na sociálních sítích. Pomohl plyšák generálovi v cestě na Hrad? Přestože se Petr Pavel nechlubil žádným talismanem, kabelka jeho manželky Evy prozradila, že plyšový sloník dvojici doprovázel. Nově zvolenému prezidentovi jej věnovala jedna z jeho nejmladších podporovatelek.

Rekordní sázky na prezidentské volby. Češi vsadili přes půl miliardy, mnohem víc než v roce 2018

29. ledna 2023 12:53

Lidé vsadili na výsledek prezidentských voleb více než půl miliardy korun. Objem sázek byl rekordní, výrazně překonal předchozí prezidentské volby v roce 2018, kdy dosáhl 285 milionů korun. Podle sázkových kanceláří byl zájem srovnatelný s velkými sportovními událostmi. U Fortuny převažovaly sázky na vítěze voleb Petra Pavla, u Chance na jeho soupeře Andreje Babiše (ANO), který sám ve čtvrtek na Twitteru vyzval, aby si na něj lidé vsadili ve výhodném kurzu.

Hádka v Partii: Voliči ANO jako hnůj a odpad, strašení důchodců a lítající pošuk

29. ledna 2023 12:42

Místopředseda TOP 09 v Kralupech řekl, že voliči ANO jsou lůza, odpad a lidský hnůj, vyčetl zástupcům vlády místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. „Vy strašíte důchodce,“ vrátil mu to ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Politici se v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS hádali o tom, jak vypadala prezidentská kampaň.

Kompletní informace o volbách. Zde najdete články o voličském průkazu, senátních, krajských, komunálních, sněmovních a prezidentských volbách. Na začátku roku 2023 nás čekají dvě kola prezidentských voleb. Dosavadní hlava státu Miloš Zeman po dvou volebních období skončí. První kolo proběhne v pátek a v sobotu 13. a 14. ledna, druhé kolo o dva týdny později. V roce 2024 nás čekají hned troje volby.