reklama

Volby

Nejnovější příspěvky k tématu

Vláda sklízí to, co zasela. Z Okamury si udělala radikálního nepřítele, říká komentátor

26. ledna 2022 20:32

Vládní koalice si z šéfa SPD Tomia Okamury udělala radikálního nepřítele. Nedala mu funkci ve vedení Parlamentu a kabinet nyní sklízí to, co si zasel. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil komentátor MF Dnes Miroslav Korecký. Podle analytičky webu Echo24 Lenky Zlámalové by se současná covidová krize dala řešit i bez pandemického zákona.

Soud odmítl stížnost PirSTAN kvůli volbám. Navrhovali jiný přepočet hlasů na mandáty

26. ledna 2022 11:07

Ústavní soud (ÚS) odmítl podnět Pirátů a STAN, kteří navrhovali alternativní způsob přepočtu hlasů na mandáty podle nového volebního zákona. Jejich interpretace by vedla k výměně tří poslanců Sněmovny ustavené po loňských volbách. Neuspěli ani u Nejvyššího správního soudu (NSS), ani u ústavních soudců, kteří se však podstatou návrhu věcně nezbývali, stížnost odmítli z procesních důvodů kvůli formě podání. Usnesení zpřístupnili na webu soudu.

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

reklama

Volby

Kompletní informace o volbách. Zde najdete články o voličském průkazu, senátních, krajských, komunálních, sněmovních a prezidentských volbách. Zprávy z místa, videa, rozhovory.