Auto

Nejnovější příspěvky k tématu

Registrační značky v Praze mění podobu. Přibylo další písmeno, nahradilo číslici

1. června 2023 14:57

Kombinace se dvěma písmeny a pěti číslicemi zakrátko v Praze dojdou. Poslední ze staré série bude 9AZ 9999. Ministerstvo několik měsíců řešilo, jak bude vypadat poznávací značka poté. „Shodli jsme se na tom, že nechceme měnit rozměr ani formát, protože máme kontrakt s výrobcem, který nám dodává registrační značky. Nejjednodušší bylo dát místo číslice písmeno,“ uvedl ředitel odboru provozu silničních vozidel Novák. První značka nové série má podobu 1AA A000.

Děsivá nehoda v USA: Řidička v plné rychlosti vjela na rampu. Vůz na videu letěl desítky metrů

1. června 2023 10:31

Policisté v americké Georgii zveřejnili děsivé záběry z dopravní nehody na tamní dálnici. Zatímco měly policie a záchranná služba plné ruce práce s první nehodou, jedna z řidiček najela plnou rychlostí na rampu odtahového vozu. Osobní auto se proletělo vzduchem, po karambolu z něj příliš nezbylo. Žena ve věku 21 let nehodu přežila, s těžkými zraněními skončila v nemocnici, informovala stanice ABC.

Elektromobily se Čechům nevyplatí, říká analýza. Nabíjíme dráž než Rumuni nebo Maďaři

29. května 2023 15:01

Málo elektromobilů znamená drahé dobíjení, to je hlavní sdělení analýzy EV Readiness Index. Komplexní studie posuzovala aktuální stav ve 22 evropských státech. Index je založen na třech ukazatelích: na velikosti trhu elektrických aut, na rozvinutosti nabíjecí infrastruktury a také na výši celkových nákladů na vlastnictví či provoz ve vybraných zemích.

Recenze aut, novinky ze světa automobilů, údržba a opravy, tipy a triky. Sledujeme nejnovější trendy v automobilovém průmyslu i běžné radosti a strasti českého motoristy. Co na nás chystají automobilky a odolají evropští producenti tlaku těch asijských?