Auto

Nejnovější příspěvky k tématu

Audi RS3: Konečně zelené auto, ve kterém máte opravdovou radost z jízdy

3. července 2022 16:25

Dobře, tohle je možná trochu krutý titulek vůči elektromobilům, které také umí na silnici pobavit – tedy aspoň některé. A potěšit ty, kteří za radost považují ticho v kabině a naprosté pohodlí. Audi RS3 je jiné, patří mezi stále menší sortu těch aut, která pojídají asfalt i menší stromky kolem něj a okolí děsí syrovým zvukem z výfuku. Aby ne. Těch 400 koňských sil musí z auta velikosti fabie nějak ven.

KOMENTÁŘ: Řešil by se „černoušek“ Hamilton i před lety? Dost možná nikoliv

2. července 2022 20:39

Už tak nepříliš stojaté vody seriálu formule 1 rozvířila před nedělní Velkou cenou Velké Británie třaskavá vyjádření Nelsona Piqueta na adresu Lewise Hamiltona. O přídechu verbálního rasismu nelze diskutovat, hrubší zrno výraziva by však nemělo být za každou cenu vykládáno jako pokus o další diskriminaci lidí jiné barvy pleti, ať už je hnědá, bílá nebo třeba fialová.

KOMENTÁŘ: Je nutné zakazovat auta na benzín? Koněspřežky také neskončily z vůle státu

1. července 2022 06:54

Po roce 2035 už by v Evropské unii nemělo být možné koupit nový automobil poháněný benzínem či naftou. O jejich konec se postarali politici, kteří tím chtějí bojovat proti klimatické změně. Jenže proč by měl stát zakazovat něco, co stejně nevyhnutelně míří do propadliště dějin? Technologický pokrok se nedá nařídit, o čemž jsme se už několikrát v historii přesvědčili.

První čínská auta s reálnou šancí uspět? SUV od MG se bohatě vejde do půl milionu korun

29. června 2022 16:30

Oficiální vstup na český trh vyšperkovala tradiční značka mezi automobilovými výrobci lákavými cenovkami. V nabídce budou zatím čínská SUV s označením ZS a EHS. Kromě ceny od 424 900 korun nabídne MG sedmiletou záruku a prodejní a servisní služby v síti Mitsubishi. Povede se MG lépe než Dongfengu, dosud jediné čínské značce u nás?

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?

Subvarianty omikronu nastartovaly další vlnu nákaz nejen v Česku, ale také v oblíbených turistických destinacích. Prudký nárůst pozitivních případů se dotkl například Itálie či Řecka, v Portugalsku je zase počet pozitivit na ústupu. V některých zemích stále platí koronavirová opatření, jako je povinnost nosit respirátory v hromadné dopravě či nutnost předkládat doklad o prodělaném očkování či negativní test. Kde by si měli čeští turisté dávat pozor? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled covidové situace ve vybraných zemích.

Kyji kosti roztloukali, aby se obrátily v popel. Z popisu upálení Husa mrazí i po staletích
Historie

Kyji kosti roztloukali, aby se obrátily v popel. Z popisu upálení Husa mrazí i po staletích

Ani dva vozy dříví nestačily, aby se mistr Jan Hus 6. července 1415 proměnil v popel. Přesně tak popisují Husovo upálení v Kostnici doboví svědci. I 607 let po vykonání rozsudku nad českým „kacířem“ jsou historické kroniky mrazivým čtením. Když totiž shořelo nachystané klestí, seno a polena, na místě hranice se znovu objevilo Husovo tělo. Byť ohořelé a pokroucené, stále se opíralo uvázané řetězem o sloup.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:03

Obyvatelé zničeného Mariupolu, který okupuje ruská armáda, dostávají pouze pět litrů pitné vody týdně, tvrdí televize Nexta

23:09

Jak se nabíjí americké salvové raketomety HIMARS?

22:35

Ukrajina podala přihlášku do Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj

22:12

Rozhodnutí armády o omezení pohybu osob v branném věku padlo bez mého vědomí, řekl Zelenskyj a žádá vysvětlení

Auto

Vše o autech. Rady řidičům, testy aut, srovnání, nové projekty automobilek, videa, reportáže z místa.