Politika

Nejnovější příspěvky k tématu

Na toaletách ve Sněmovně se našel kokain, píší média. Pekarová žádá prošetření

Ochranná služba Poslanecké sněmovny objevila na přelomu loňského a předloňského roku drogu na pánské toaletě. Podle informací webu Seznam Zprávy to byl kokain. Vedení ochranné služby případ vyhodnotilo tak, že nešlo o trestný čin ani o přestupek, a to kvůli minimálnímu množství drogy, a nález dál nehlásilo, řekl serveru mluvčí ochranné služby Tomáš Procházka.

Živě
ON-LINE: Vláda důchodce už odrbala, řekl Babiš. Zmínil nízkou porodnost i kolegu gynekologa

Aktualizováno

Sněmovní obstrukční peklo pokračuje. Zákonodárci dále jednají o sporných bodech důchodové reformy, očekává se další dlouhý den v dolní komoře. První poslanci přihlášení do řádné diskuse se v úterý dostali ke slovu po šesti hodinách. Následně se ale začali přít prostřednictvím krátkých reakcí na vystoupení předřečníků, které se protáhly až do středečního odpoledne. Celé dění z Poslanecké sněmovny můžete sledovat v našem on-line článku.

ODS by si měla najít lepší kamarády, poukázal Peksa na extremisty. Opřel se i do Nerudové

Piráti chtějí, aby většina v europarlamentu byla sestavena kolem politického středu. Podle europoslance Mikuláše Peksy (Piráti) například ODS spadá do krajně pravicové frakce a přestože se snaží extrémistické názory potlačovat, její zahraniční partneři v tom tak silní nejsou. ODS by si proto podle Peksy „měla najít lepší kamarády“. Europoslanec se opřel také do lídryně kandidátky hnutí STAN Danuše Nerudové, která podle něj politickým otázkám nerozumí do hloubky, ale jen má naučeno, co by měla říkat.

Fiala: Na muniční iniciativu se vybralo 40 miliard korun. První náboje dorazí v příštích dnech

Aktualizováno

Do české muniční iniciativy už přispělo 15 zemí Evropské unie a Severoatlantické aliance přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun), řekl před úterním jednáním o bezpečnosti s evropskými státníky v pražské Kramářově vile premiér Petr Fiala (ODS). První desítky tisíc kusů munice ráže 155 mm dorazí na Ukrajinu v červnu, doplnil premiér. Země podle něj může čekat první zásilku v příštích dnech. Lídři pětice zemí EU ve společném prohlášení následně stvrdili závazek pokračovat ve vojenské podpoře Ukrajiny.

Schmarcz: Vláda důchodovou reformu špatně vysvětluje. Hájí neobhajitelné, oponoval Kulidakis

Lidé na veřejnou debatu o důchodové reformě samozřejmě reagují, ale vláda jen vrací systém, který byl zaveden za premiéra Petra Nečase. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS k penzijní novele to řekl komentátor Martin Schmarcz, podle kterého vládní koalice není schopná lidem reformu řádně vysvětlit. S tím nesouhlasil komentátor Thomas Kulidakis, podle kterého se vláda snaží hájit neobhajitelné.

Hádka o důchody: Reforma je lež, řekl Juchelka. Bez ní to odnesou mladí, oponoval Křeček

Důchodová reforma je podle místopředsedy poslaneckého klubu ANO a stínového ministra práce a sociálních věcí Aleše Juchelky postavena na velké lži. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS, kde tvrdil, že vláda si skrze reformu pouze přilila peníze do státního rozpočtu. Proti tomu se ohradil hlavní ekonom BH Securities a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček, který uvedl, že kdyby ke změnám nedošlo, doplatila by na to mladá generace.

Slovo politika pochází z řečtiny, v níž označuje správu obce. V moderním pojetí znamená proces rozhodování ve světě různých názorů a zájmů a také správu státu a tzv. věcí veřejných. V rubrice Politika najdete aktuality z politiky a politických stran, rozhovory i reportáže.