MS ve fotbale 2022

Nejnovější příspěvky k tématu

Fotbal

Peníze vládnou fotbalu. Seriál FIFA: Pod povrchem ukazuje odvrácenou stránku MS

Korupce se stala neodmyslitelnou součástí fotbalu. Autoři dokumentární minisérie FIFA: Pod povrchem se rozhodli odhalit nemilou pravdu o světové fotbalové asociaci (FIFA). Čtyřdílná série provádí diváka fungováním organizace od 70. let 20. století až po současnost a ukazuje temnou stránku zákulisních bojů o moc ve fotbale. Novinka byla navíc relevantní v kontextu katarského mistrovství, jehož konání provázela řada pochybností.

Solící celebrita na pranýři. Otravování Messiho a spol.? Ať mi políbí p*del, píše hráč

Před několika lety se šéfkuchař známý pod přezdívkou Salt Bae stal celebritou. Díky originální přípravě steaků a zejména nezvyklému způsobu solení. Momentálně ale majitel restaurací Nusr Et leze leckomu na nervy. Z argentinského vítězství na fotbalovém mistrovství světa si svojí vtíravostí udělal tak trochu vlastní show. Organizace FIFA teď prošetřuje, jak se někdo takový dostal mezi slavícího Lionela Messiho a jeho parťáky přímo na trávník, přitom odpověď zná sama.

Pocta, nebo dehonestace národních barev? Fotka Messiho v arabském plášti rozdělila internet

Mistrovství světa v Kataru skončilo v neděli netradičním způsobem. Během slavnostního předávání trofeje mistrů světa oblékl katarský emír Tamím bin Hamad Al Thání argentinského hráče Lionela Messiho do tradičního arabského pláště zvaného „bišt“. Fotografie mistra světa v arabském obleku vyvolala mnoho reakcí a otázek ohledně významu tohoto oděvu a načasování.

Spor o prsa Korejky? Šípová se ostře pustila do Pirátů: Ženám se ve straně dobře nedýchá

Piráti na svém fóru řeší incident, ke kterému došlo krátce po odehrání finálového klání v Kataru. Pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík totiž k těsnému vítězství fotbalistů Argentiny nad Francií napsal, že bylo „o prsa korejské ženy“. Ve sportu běžně používaná hláška však naštvala některé jeho kolegy. Ohradila se například senátorka Adéla Šípová (za Piráty), která nyní kvůli své reakci čelí na sociálních sítích posměchu. Z pozdějšího vyjádření Šípové vychází, že se jí příliš nezastali ani členové Pirátů. Politička na fóru strany nešetřila kritikou.

Další rekord pro Messiho. Jeho fotka má nejvíc lajků v historii, porazila i vejce

Argentinský fotbalový virtuóz Lionel Messi právě prožívá fantastické období. Po několika světových šampionátech se mu v 35 letech podařilo vystoupat na fotbalový vrchol, když s národním týmem ovládl finále mistrovství světa v Kataru. To ale není vše. Úspěch má i na sociálních sítích. Jeho fotografie po triumfu na Mundialu se totiž stala nejvíce „lajkovanou“ v historii. Překonala dosavadního rekordmana, kterým bylo obyčejné vejce.

Slaví celá Argentina. Messiho tým vítaly stovky tisíc fanoušků. Prezident vyhlásil státní svátek

Tisíce fanoušků přivítaly uprostřed noci argentinské fotbalové mistry světa po příletu do Buenos Aires. Šampioni v čele s Lionelem Messim vystoupili z letadla krátce před třetí hodinou ráno místního času. Oslavy titulu v argentinské metropoli jsou naplánovány na odpoledne. Prezident Alberto Fernández vyhlásil na úterý státní svátek, aby země mohla třetí argentinský triumf na mistrovství světa oslavit.

Putin s gratulací mistrům světa narazil. Argentinský prezident ho zpražil kvůli Ukrajině

Ruský prezident Vladimir Putin si svojí invazí na Ukrajinu zavřel dveře u celé řady zahraničních státníků. Naposledy to poznal při gratulaci, kterou poslal argentinskému protějšku Albertu Fernandézovi při příležitosti vítězství jeho fotbalistů na mistrovství světa v Kataru. Argentinská hlava státu Putinovi na oplátku vzkázala, že svět „potřebuje jednotu a mír“, přičemž Rusko se prý snaží o opak.

Bizarní spor o ženské poprsí. Piráti se pohádali kvůli finálovému klání v Kataru

Bylo to o prsa korejské ženy, komentoval pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík výsledek nedělního finále fotbalového mistrovství světa v Kataru mezi Argentinou a Francií. Na Twitteru si za to vysloužil kritiku od některých svých kolegů. Senátorka Adéla Šípová (za Piráty), kterou příspěvek o poprsí očividně urazil, vyzvala Ferjenčíka, aby post smazal. Většina komentujících se ale autora příspěvku zastala.

Konec debat o nejlepším hráči světa? Trenér Rada zhodnotil fotbalové MS v Kataru

Trenér fotbalové Dukly Prahy Petr Rada zhodnotil uplynulé mistrovství světa v Kataru. V pořadu Nový den sdílel své pocity z infarktového finále, ve kterém nakonec Argentina po penaltách porazila obhájce titulu z Francie 4:3. Lionel Messi tím získal svou vytouženou trofej, debaty o nejlepším hráči všech dob to ale podle Rady neukončí. Vyjádřil se také k organizaci šampionátu a největšímu překvapení turnaje.

Mistrovství světa ve fotbale se v roce 2022 uskutečnilo v Kataru v netradičním termínu. První zápas se odehrál až 21. listopadu a finále bylo na programu 18. prosince. Hlavním důvodem podzimního konání jsou velmi vysoké letní teploty v Kataru. Turnaj nakonec vyhrála Argentina. CNN Prima News pro vás ze šampionátu celou dobu připravovala výsledkový servis a zásadní novinky.