MS ve fotbale 2022

Nejnovější příspěvky k tématu

Žádný sex během šampionátu v Kataru. Svobodní fanoušci pohlavním stykem riskují vězení
MS ve fotbale 2022

Žádný sex během šampionátu v Kataru. Svobodní fanoušci pohlavním stykem riskují vězení

Všichni jsou vítáni, řekl organizační šéf nadcházejícího fotbalového šampionátu v Kataru Nasser Al-Khater. Prezident FIFA Gianni Infantino dodal, že se chystá nejlepší šampionát všech dob. Ne každý si ho ale užije tak, jak by si přál. Britský web Daily Star přišel s tím, že nemanželský sex fanoušků – kterých do dějiště dorazí desetitisíce – může být potrestán až sedmi lety za mřížemi.

Z náhradníka hrdinou. Gólman bizarními tanečky zdeptal soupeře a poslal Austrálii na MS
MS ve fotbale 2022

Z náhradníka hrdinou. Gólman bizarními tanečky zdeptal soupeře a poslal Austrálii na MS

Fotbalisté Austrálie zdolali v interkontinentálním play off Peru a pošesté v historii postoupili na mistrovství světa. Na neutrálním hřišti v katarském Rajjánu musel po bezbrankovém průběhu rozhodnout penaltový rozstřel, ve kterém zvítězili „Socceroos“ 5:4. Hrdinou se stal střídající brankář Andrew Redmayne. Austrálie se probojovala na závěrečný turnaj popáté v řadě.

Bezmoc, varování a nejistota. Španělé po remíze čelí kritice, Češi se dočkali chvály

6. června 2022 15:07

Hrotový útočník nevýrazný, hlavně obrana hrála špatně a jde o varování před mistrovstvím světa. Španělská média svůj národní fotbalový tým po nedělní remíze s Českem v Lize národů rozhodně nešetří. Chválu si vysloužil jen 17letý záložník Gavi, jenž se stal nejmladším střelcem španělské reprezentace. Také kompaktní český výběr ale zaujal.

Morální vzpruha. Skotové zpívali hymnu Ukrajiny, ta je krůček od MS. Zelenskyj děkoval

2. června 2022 13:40

První oficiální zápas od listopadu má za sebou ukrajinská fotbalová reprezentace. A nutno říct, že ho zvládla na výbornou. Kvůli pauzírování způsobenému ruskou invazí až teď vstoupila do baráže o mistrovství světa v Kataru. Od šampionátu dělí Olexandra Zinčenka a spol. už jen jedno utkání. Díky emotivnímu triumfu ve Skotsku poskočili do finále s Walesem.

Rusko na MS ve fotbale chybí, Putinovi vojáci ne. Rosgvardija pomáhá Kataru s bezpečností

25. května 2022 06:54

Prezidentem Vladimirem Putinem zřízená Národní garda Ruské federace, zkráceně Rosgvardija, již cvičí a nadále bude připravovat katarské speciální jednotky Lekhwiya k tomu, aby byly kvalifikované zajistit pořádek a bezpečnost při fotbalovém mistrovsví světa na přelomu listopadu a prosince letošního roku. Informace o tom, že západní zpravodajské služby od loňského srpna monitorují rozhovory mezi Katařany a Rusy a vědí, kdo získal pověření vést celou operaci, přinesl německý deník Bild.

Jedinečný stadion 974 i maskot bez nohou. Co jste nevěděli o fotbalovém MS v Kataru?

9. května 2022 10:17

V netradičním datu, přesto se fanoušci dočkají. Mezi listopadem a prosincem se příznivci kopané mohou těšit již na 22. ročník mistrovství světa ve fotbale. Poprvé v historii bude jeden z významných sportovních svátků hostit arabská země, konkrétně Katar. Pořadatelé museli vybudovat sedm nových stadionů, překvapili i neobvyklým maskotem. Na co vše se mohou nejen účastníci těšit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech zajímavostí.

Myslí si, že jsme stroje. Stadiony v Kataru vznikaly i díky nucené práci, tvrdí studie

10. dubna 2022 06:31

Výčet faktorů, kvůli kterým zůstává letošní mistrovství světa v Kataru kritizovanou událostí, je rozsáhlejší. Ale nejčastěji skloňovaným tématem zůstává zacházení s dělníky, kteří v minulých letech budovali megalomanské stadiony. Hnutí Amnesty International zveřejnilo závěry vyšetřování podmínek pro zahraniční síly a tvrdí, že nablýskané zázemí pro šampionát bylo vykoupeno nucenou prací.

Fotbal už jednou vztahy mezi USA a Íránem léčil. Jak to bude s pikantní bitvou v Kataru?

5. dubna 2022 06:49

Vztahy mezi Spojenými státy a Íránem mají k ideálu předaleko. Už to není tak horké jako na začátku roku 2020, kdy reálně hrozilo vypuknutí konfliktu, stále ale ještě nelze mluvit o zakopané válečné sekyře. O to bude zajímavější sledovat fotbalové mistrovství světa v Kataru, na kterém si rozhádané státy proti sobě zahrají. Svým způsobem půjde o návrat o 24 let zpět.

Ostrá slova šéfky norského fotbalu. Zkritizovala Rusko, mistrovství světa v Kataru i FIFA

2. dubna 2022 20:44

Jako jediná se na probíhajícím kongresu Mezinárodní fotbalové federace vymezila proti Rusy rozpoutané válce na Ukrajině a proti přidělení fotbalového mistrovství světa 2022 Kataru. Právě v jeho hlavním městě Dauhá se nyní poprvé po téměř třech letech sešli delegáti národních fotbalových asociací osobně v jednom sále. Všichni muži klopili oči, zatímco prezidentka Norského fotbalového svazu Lise Klavenessová kritizovala i šéfa světového fotbalu Gianniho Infantina.

Poslední překážkou Brazílie. Anglie už vyhlíží finále MS, Katařany stihl naštvat trenér

2. dubna 2022 15:46

Stejně jako na loňském fotbalovém Euru budou patřit Angličané mezi favority i na letošním světovém šampionátu v Kataru. Anglická média ihned po losu základních skupin začala mapovat scénáře, jak se jejich miláčci dostanou do vysněného finále. A trenér anglické reprezentace Gareth Southgate už si mezitím dokázal organizátory mistrovství znepřátelit.

Hlavní zprávy

Odhady inflace? Děsivé, zadlužujeme naše děti. Horská řekla, kdo pomoc státu zřejmě nedostane
Ekonomika

Odhady inflace? Děsivé, zadlužujeme naše děti. Horská řekla, kdo pomoc státu zřejmě nedostane

Mnozí experti kritizují vládu, že lidem v současné ekonomické krizi dostatečně nepomáhá. S tím částečně souhlasí i ekonomka Helena Horská. „Současná situace je velmi tíživá pro všechny domácnosti, zejména pro ty nízkopříjmové. Pomoc státu musí být cílená,“ vyjádřila v pořadu Nový den a některé rodiny varovala, že se jim pomoci státu nedostane.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
11:23

V Přibyslavi někdo napsal protiukrajinský text na pomník padlým na náměstí

11:00

Ukrajinci aktualizovali ruské ztráty

10:38

Aktuální situace na Ukrajině

10:14

Česko v neděli stejně jako v sobotu neudělila ukrajinským běžencům žádné dočasné vízum

MS ve fotbale 2022

Mistrovství světa ve fotbale se v roce 2022 uskuteční v Kataru v netradičním termínu. První zápas se odehraje až 21. listopadu a finále je na programu 18. prosince. Hlavním důvodem podzimního konání jsou velmi vysoké letní teploty v Kataru. Kromě něj se o pořadatelství ucházela i Austrálie, Japonsko, Jižní Korea a USA.

O účastnících rozhodnou kvalifikace a následující baráže. Také tým České republiky je stále ve hře.

Web CNN Prima News bude o závěrečných bojích o postup na MS i o samotném mistrovství podrobně informovat, najdete u nás tabulky, program zápasů i nominace a další důležité zprávy i zajímavost ze šampionátu.