Hokej

Nejnovější příspěvky k tématu

Rozhovor, jaký tu ještě nebyl: Kdo by ty naše hráče chtěl? Je to k zblití, soptil trenér
Hokej

Rozhovor, jaký tu ještě nebyl: Kdo by ty naše hráče chtěl? Je to k zblití, soptil trenér

V názvu mají Draci, ale zatím v sezoně působí spíše jako dráčci marně se učící chrlit oheň. Hokejisté Šumperka jsou přilepení na dně první ligy a jejich trenér Lukáš Majer se nesnaží krizi dávat růžový lak. Po prohře ve Zlíně se mu snad všechny jeho myšlenky dostaly do úst a vznikl velmi netradiční rozhovor. „Jakým způsobem my nehrajeme o záchranu, to je k zblití. Pokud nezačneme padat po držkách...“ vykládal.

Šílený „Jágr“ stále v akci. Ikonický bitkař z NHL za sebou i v 51 letech nechává kaluže krve

26. ledna 2023 13:48

Fanoušci NHL si jistě vzpomenou na Donalda Brasheara. Neoslnil množstvím gólů, šikovností nebo nápaditostí. Do paměti všech se zapsal především na konci 90. let jako legendární bitkař, který neměl během jedné sezony v nejlepší hokejové lize světa problém nasbírat přes 350 trestných minut. Možná překvapí, že tento vrstevník Jaromíra Jágra stále hraje. A stále se pere.

Ruští tenisté na Australian Open? Reklama na genocidu ukrajinských dětí, kritizuje Hašek

16. ledna 2023 16:42

Start ruských tenistek a tenistů na Australian Open v Melbourne rozvášnil českou hokejovou legendu. Bývalý brankář Dominik Hašek se v souvislosti s tím ostře pustil do představitelů australské vlády i do odpovědných tenisových organizací. Legendární „Dominátor“ a zlatý medailista z Nagana 1998 účast ruských sportovců označil za reklamu na ruskou invazi a genocidu ukrajinských dětí.

Ve stopách otce. Jde to i proti nejlepším, snad jsme sebevědomím inspirovali, doufá Špaček

14. ledna 2023 07:25

Tady není potřeba žádný test otcovství. David Špaček jako by z oka vypadl svému tátovi Jaroslavovi, jednomu z naganských hrdinů, trojnásobnému mistrovi světa a obránci s 880 starty v NHL. Už teď ale vlastní něco, co se slavnějšímu nositeli „ptačího“ jména nepovedlo – stříbro z juniorského šampionátu. „Překvapilo mě, kolik lidí na nás koukalo, kolik fanoušků to intenzivně prožívalo,“ vrací se pro CNN Prima NEWS k výjimečnému turnaji.

Čech do NHL? Hvězdám Chicaga ukázal, že umí i hokej. Zážitek k nezaplacení, zářil

11. ledna 2023 12:26

Petra Čecha zná celý svět jako jednoho z nejlepší fotbalových gólmanů historie. Ale cizí mu není ani brankoviště na ledě. Vždyť nyní oblečen do mohutné výstroje chytá v anglické soutěži. A svoji lásku k hokeji prokázal i na slavné zámořské scéně, když si zatrénoval s týmem z NHL, Chicagem Blackhawks. S trochou nadsázky ukázal, že by při současné krizi týmu mohl být dobrou alternativou.

Další Haškovo investiční fiasko. V obrovském podvodu přišel o více než 50 milionů

10. ledna 2023 17:51

Dominik Hašek se zase jednou investičně spálil. Patří mezi tisíce poškozených, kteří poslali své peníze do finanční společnosti WSM podnikatele Jiřího Kubíčka. Slavný hokejový gólman, který České republice na olympiádě v Naganu zařídil největší sportovní úspěch v historii, v celé záležitosti utopil 52 milionů korun.

Pastrňák promluvil o tragické ztrátě syna: Hokej je jako terapie přinášející štěstí

10. ledna 2023 16:24

Výlet Bostonu Bruins k Tichému oceánu se proměnil především v show jednoho muže. Český útočník David Pastrňák během tří posledních zápasů nasázel sedm gólů a může směle pomýšlet na to, že se stane na konci sezony nejlepším střelcem NHL. Hokejem se baví a právě čas na ledě mu pomáhal překonat temné období. Nedávno se „Pasta“ vrátil k tomu, jak ho ovlivnila smrt syna Vigga krátce po narození.

KOMENTÁŘ: Bravo, junioři. Jako by v českém dresu hráli Kanaďané, vrátil se pocit velmoci

6. ledna 2023 10:58

V České republice po delší době vypukla hokejová horečka. Často se projevovala v nočních časech, což je o to větší důkaz, že juniorský národní tým svými činy na mistrovství světa v Kanadě neskutečně bavil. Zlato mu uniklo skutečně o chlup. Prvotní pocity mladíků na ledě po bitvě s „javorovými listy“ byly slzavé. Ale ti, kteří jim drželi palce u televizí, smekají klobouky, zavalují je slovy o hrdosti. Hráči po sobě zanechali něco, co dokonale vystihuje slovo „reprezentace“.

Neskutečné finálové drama se stříbrnou tečkou. Češi berou z MS první medaili po 18 letech

6. ledna 2023 03:32

Senzační cesta české hokejové juniorky mistrovstvím světa nemá zlatou tečku. Kanada před publikem v Halifaxu ustřežila trofej doma, ale pořádně se nadřela a zapotila. „Javorové listy“ vedly už 2:0, ale závěr třetí třetiny vyšel výběru trenéra Radima Rulíka na podtrženou jedničku. Jiří Kulich a Jakub Kos zařídili vyrovnání. Po prodloužení ale nároďák prohrál 2:3 druhým gólem Dylana Guenthera v utkání. I tak bere ze šampionátu do 20 let cenný artefakt – stříbro je první medailí od roku 2005.

Za kolébku hokeje je považována Kanada 19. století. Pravidla, která v zásadě platí dodnes pochází z Montrealu. Hokej se ale rychle rozšířil do Evropy, zejména do částí, kde v zimě pravidelně zamrzaly rybníky. Na CNN Prima News najdete aktuální hokejové zpravodajství, výsledky, online přenosy, tabulky, přestupy, videa, rozhovory a hlavně mistrovství světa.