CNN Prima News Alexander Zverev

Alexander Zverev

Výpis příspěvků ke štítku „Alexander Zverev“

Zpěv nacistické hymny při US Open rozzuřil Zvereva. Německý tenista nechal fanouška vyvést

Chování fanouška, který při osmifinále US Open začal zpívat hymnu neblaze proslavenou nacistickým režimem, rozčílil německého tenistu Alexandera Zvereva. Dvanáctý hráč světa šel na podání ve čtvrtém setu proti Italovi Janniku Sinnerovi, když se z hlediště ozval začátek písně Deutschland über alles. Rozhodčí na hráčovu žádost fanouška vykázal z hlediště. Ochranka ho vyvedla za nadšeného potlesku diváků, píše Daily Mail.

Jako od Smithe. Naštvaný tenista vlepil soupeři facku, následovala šarvátka

Facky padají i na nečekaných místech, jak ukázalo předávání filmových cen Oscar, na kterých hollywoodský herec Will Smith udeřil moderátora a svého kolegu z branže Chrise Rocka. Rána rukou do tváře není obvyklá ani pro tenis, často označovaný jako gentlemenský sport. Přesto na juniorském turnaji ve frustraci z porážky jeden hráč vlepil při setkání u sítě soupeři pohlavek.

Legendární Roddick radí tenisovým hvězdám: Raketou můžete ve frustraci mlátit i bezpečně

Tenis je titulován jako gentlemanský sport. Tento přívlastek ale často zaniká, když zdeptaný hráč prudce odpálí míček, aniž by bral ohled třeba na diváky na tribuně. Případně začne nekontrolovaně mlátit raketou o kurt nebo svůj nástroj odhodí pryč. Agresi však lze projevit přiměřeněji, radí ve svém videu následovníkům bývalá světová jednička Andy Roddick.

Zkrat hvězdného tenisty Zvereva. Neunesl verdikt rozhodčího a zaútočil na něj raketou

V pondělí se německý tenista Alexander Zverev zapsal do historie, když v mexickém Acapulcu vyhrál zápas pět minut před pátou ráno. Žádné profesionální utkání v „bílém sportu“ neskončilo později. Jen o několik hodin později šel na kurt znovu, tentokrát do čtyřhry po boku Brazilce Marcela Mela. A opět byl úřadující olympijský šampion u něčeho, na co se jen tak nezapomene. I když tento okamžik by sám nejraději vymazal z paměti.

Na záchodě jsi byl déle než Bezos ve vesmíru. Murray vyplísnil mistra pauz Tsitsipase

Tenis patří mezi ty sporty, které jsou obrovskou psychologickou hrou. A součástí těchto mentálních bitev nezřídka bývá odskočení si na toaletu. Někdy skutečně „volá příroda“, ale často jde jen o rozhození soupeře, narušení jeho momentální formy. Na probíhajícím US Open pořádně nakrkla protivníkova dlouhá pauza Andy Murraye. Po prohře se opakovaně ostře opřel do světové trojky z Řecka Stefanose Tsitsipase.

Absurdní, pohroma. Tak označují tenisté covidový žebříček. Co je jinak a komu pomáhá?

Ti aktuálně nejlepší jsou na nejvyšších místech v žebříčku. Tak to zpravidla bývá, ale doba covidová pořádně zamíchala s pořadím tenistů a tenistek. Speciální ranking, jenž kvůli pandemii vznikl, dost pomáhá hráčům, kteří zářili v roce 2019 a na začátku sezony 2020. Naopak profesionálové s momentálně nejlepší formou nejsou za své nedávné úspěchy dostatečně odměněni. A někteří z nich si na improvizovaný výpočet v poslední době postěžovali.

Stále se usmívám, řekl po obvinění z násilí Zverev. Jsi psychopat, píšou mu fanoušci

Na kurtech poslední dobou válí, ovšem v nesportovní rovině by si určitě tenista Alexander Zverev dokázal představit vydařenější období. Brzy se sice 23letý Němec stane otcem, ovšem vztah s jinou bývalou partnerkou je na ostří nože. Olga Šarypovová nedávno Zvereva nařkla z domácího násilí. Sám hráč se aspoň navenek snaží tvářit, že silná slova expřítelkyně jeho život nijak neztěžují. „Stále se usmívám, jen to pod rouškou není vidět,“ řekl v neděli.