reklama
CNN Prima News bankovnictví

bankovnictví

Výpis příspěvků ke štítku „bankovnictví“

Na co plýtvat papírem? Raiffeisenbank nabízí vystavování bankovních záruk elektronicky

Pandemie raketově urychlila přechod na digitální formu komunikace ve všech oblastech života. A u bank to platí dvojnásob. Ochota klientů hledat alternativní cesty k „papírovému procesu“ se zvýšila, a to je dobrá zpráva jak pro přírodu, tak pro ty z nás, kdo mají rádi rychlost a efektivitu. Služba pro podání žádosti online navíc nevyžaduje žádnou speciální instalaci a její využívání je zdarma.

Raiffeisenbank zavádí založení účtu on-line a výběr z bankomatů po celém světě zdarma

Téma: Komerční sdělení

Bankovnictví se i kvůli koronavirové krizi přesouvá do on-line prostředí. Na to reaguje i Raiffeisenbank, pátá největší tuzemská banka podle bilanční sumy, a to možností založení soukromého účtu on-line bez nutnosti návštěvy pobočky. Totéž hodlá nabídnout na podzim při založení podnikatelských účtů. Novým benefitem je též výběr z bankomatů na celém světě zdarma.

Řidičský průkaz v mobilu? Už brzy, plánuje Hamáčkův náměstek Strouhal

Česká republika se v digitalizaci veřejné správy inspiruje Dánskem. V posledních dvou letech jsme se podle hodnocení OSN posunuli mezi země s velmi rozvinutým eGovernmentem. Občanský průkaz nebo cestovní pas si ale do mobilních telefonů zatím nenahrajeme, u řidičáků je to na dobré cestě. Databáze úřadů se také brzy propojí, občané tak budou muset opět o něco méně papírovat. „Do pěti let budou Češi moci většinu služeb v komunikaci se státem vyřídit elektronicky,“ tvrdí Jaroslav Strouhal, náměstek ministra vnitra pro informační a komunikační technologie.

reklama