CNN Prima News bankovnictví

bankovnictví

Výpis příspěvků ke štítku „bankovnictví“

Ekonomové: Válečná daň vládě nevyšla. Slibovaný výnos měl jen uchlácholit veřejnost

18. dubna 2023 07:54

Vybrat sto miliard korun z nové daně z neočekávaných zisků se vládě nepodaří. Informovalo o tom ministerstvo financí. Do státního rozpočtu z tzv. windfall tax, nebo též válečné daně, nepřiteče ani polovina z dříve vypočítané částky. Ekonomové oslovení redakcí CNN Prima NEWS se shodují, že čísla byla ministerstvem financí nadsazená. V praxi by se částku podařilo vybrat, kdyby například banky neoptimalizovaly své zisky nebo kdyby ceny energií byly stále vysoké jako v minulém roce.

Na co plýtvat papírem? Raiffeisenbank nabízí vystavování bankovních záruk elektronicky

13. června 2021 21:34

Pandemie raketově urychlila přechod na digitální formu komunikace ve všech oblastech života. A u bank to platí dvojnásob. Ochota klientů hledat alternativní cesty k „papírovému procesu“ se zvýšila, a to je dobrá zpráva jak pro přírodu, tak pro ty z nás, kdo mají rádi rychlost a efektivitu. Služba pro podání žádosti online navíc nevyžaduje žádnou speciální instalaci a její využívání je zdarma.

Raiffeisenbank zavádí založení účtu on-line a výběr z bankomatů po celém světě zdarma

Téma: Komerční sdělení
19. dubna 2021 10:45

Bankovnictví se i kvůli koronavirové krizi přesouvá do on-line prostředí. Na to reaguje i Raiffeisenbank, pátá největší tuzemská banka podle bilanční sumy, a to možností založení soukromého účtu on-line bez nutnosti návštěvy pobočky. Totéž hodlá nabídnout na podzim při založení podnikatelských účtů. Novým benefitem je též výběr z bankomatů na celém světě zdarma.