CNN Prima News Bulharsko

Bulharsko

Výpis příspěvků ke štítku „Bulharsko“

Rusko zveřejnilo rentgen kamionu z Kerčského mostu. Zvoraná kamufláž, hodnotí analytici

12. října 2022 19:17

Federální služba bezpečnosti (FSB) Ruské federace zveřejnila rentgenový snímek kamionu, který 8. října údajně explodoval na Kerčském mostě vedoucím na Krym, v němž měly být ukryty výbušniny. Analytici ale po detailním přezkoumání upozornili, že se nejedná o rentgen skloňovaného nákladního vozu, informuje ukrajinská agentura Unian. Podle ní tak může jít o manipulaci ze strany Moskvy.

Kryptoměnová královna je mezi nejhledanějšími zločinci světa. Zpronevěřila miliardy

3. července 2022 20:08

Ruja Ignatová se stala teprve jedenáctou ženou v historii, která se dostala na seznam nejhledanějších osob americké FBI. Bulharka proslula tím, že zřejmě zpronevěřila přes čtyři miliardy dolarů (zhruba 94 miliard korun) prostřednictvím kryptoměnového podvodu. Ignatová si proto vysloužila přezdívku „kryptoměnová královna“.

Záhadný let přes šest evropských zemí. Pilot neměl povolení, po přistání posádka zmizela

13. června 2022 11:56

Úřady několika evropských zemí si lámou hlavu nad tajemným letem malého dvoumotorového letadla, které odstartovalo z Litvy a bez povolení přeletělo několik států, než přistálo v Bulharsku, kde zůstalo opuštěné na nepoužívaném letišti u města Targovište. Totožnost posádky zůstává neznámá. O případu informovala polská televize TVN 24 s odvoláním na litevská, maďarská a bulharská média.

Hrobaři evropského snu jako Češi, vzkázal ruský politik Bulharům a spol. kvůli Lavrovovi

6. června 2022 09:48

Kolektivní odmítnutí Bulharska, Černé Hory a Severní Makedonie umožnit letadlu šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova přeletět do Srbska nezbytně vyžaduje tvrdou reakci, a to společnou Ruska a Srbska, uvedl místopředseda horní komory ruského parlamentu Konstantin Kosačov. Lavrov měl v pondělí zahájit dvoudenní návštěvu v Bělehradu, ale nedělní rozhodnutí Sofie, Podgorice a Skopje nepovolit přelet jeho letadla vedlo podle médií k jejímu zrušení. „Došlo k nemyslitelnému,“ komentoval situaci sám ruský ministr zahraničí.