reklama
CNN Prima News Bulharsko

Bulharsko

Výpis příspěvků ke štítku „Bulharsko“

Proč se nedaří očkovat? Na vině je míra vzdělání i totalitní minulost, říká infektolog

14. listopadu 2021 06:48

Jedním z faktorů, proč se v některých zemích nedaří dobře očkování proti koronaviru, je i tamní míra vzdělání. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Ten poukazuje na to, že mezi propadlíky v očkování patří zejména postkomunistické země, včetně Slovenska. Na vině je podle něj i totalitní minulost.

Papež: Povinnou izolaci řeší statisíce Čechů. Od zdravotnictví je to zásah do svobody

9. srpna 2021 11:10

Pokud chtějí Češi sledovat aktuální informace pro cestování, neměli by se obracet na web ministerstva zdravotnictví. V Novém dni na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež, který nešetřil kritikou na adresu vlády. „Povinnou izolaci po návratu z dovolené řeší i díky Řecku statisíce klientů. Myslím, že je to od ministerstva nehoráznost. Epidemiologická situace v zemích není tak hrozná, aby skončily v tmavě červené. Je to zásah do svobody,“ zdůrazňuje Papež.

Cestování v době covidové: Vyplníte lejstra, jdete na test, ale nikoho to moc nezajímá

2. srpna 2021 08:20

Poletíme? Nebo nepoletíme? A co všechno musíme splnit? Letošní dovolená byla pro všechny jiná než obvykle. Někdo raději kvůli covidu zůstal doma. Kdo se rozhodl vyrazit do ciziny, musel si ohlídat, aby splnil všechna nařízení. Pohlídat si, jak moc riziková je vybraná země, vyplnit lejstra, podstoupit test, stáhnout si aplikaci, stáhnout si QR kód. Jenže zajímá to vůbec někoho?

Volby v Bulharsku vyhrálo hnutí expremiéra Borisova. U vládního kormidla je 10 let

11. července 2021 20:14

Předčasné parlamentní volby v Bulharsku zřejmě skončily bez jasného vítěze. Těsně v nich vyhrálo středopravé hnutí Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB) bývalého premiéra Bojka Borisova. Jeho rivalové doufají, že se jim GERB po deseti letech u moci podaří odstavit. Ukazují to první odhady výsledků po uzavření volebních místností.

Západní Balkán patří do EU, shodli se Babiš s Orbánem a dalšími premiéry z V4

9. července 2021 15:37

Premiéři zemí visegrádské čtyřky se shodli na potřebě rozšíření Evropské unie o země západního Balkánu. Předsedové vlád Česka, Slovenska, Maďarska a Polska vyrazili na schůzku do Slovinska, které od začátku července předsedá Evropské unii. Andrej Babiš na tiskové konferenci po jednání v Lublani také dodal, že nerozumí tomu, proč země jako Bulharsko, Chorvatsko nebo Rumunsko nejsou dosud v schengenském prostoru.

Autem na zahraniční dovolenou? Pokud chcete ušetřit, natankujte ještě v Česku

3. července 2021 18:33

Poslední letní prázdniny byly pro české turisty doslova frustrující. Pandemie koronaviru a s ní spjatá vládní opatření zásadně omezily možnosti cestování. Nyní už je ale všechno jinak a léto opět probíhá v plném proudu. Spousty tuzemských „dovolenkářů“ konečně míří odpočinout si do zahraničí. Připravili jsme proto přehled cen pohonných hmot v okolních evropských zemích, ale také rady, jak a kde ušetřit.

reklama