CNN Prima News Bulharsko

Bulharsko

Výpis příspěvků ke štítku „Bulharsko“

Bulharsko vystrašil záhadný dron s výbušninou. Likvidovat ho musela speciální jednotka

V bulharském černomořském letovisku Tjulenovo našli dron s výbušninou. Ministerstvo obrany vyslalo na místo zvláštní jednotku, aby bezpilotní letoun zkontrolovala a deaktivovala, napsala v pondělí agentura Reuters. Podle agentury AFP nebylo možné zbraň přepravit, a vojáci ji zničili na místě. Tjulenovo se nachází asi 70 kilometrů jižně od hranic s Rumunskem, které je stejně jako Bulharsko členem NATO a zároveň sousedí s Ukrajinou. Ta se od loňského února brání ruské vojenské agresi.

Šťastný konec záchranné mise. V Turecku po 10 dnech vyprostili muže, který uvázl v jeskyni

Mezinárodní tým záchranářů v úterý nad ránem vyprostil z turecké jeskyně amerického speleologa, který před deseti dny uvázl více než tisíc metrů pod zemí. Podle tiskových agentur to oznámila turecká speleologická federace. Čtyřicetiletý Mark Dickey, který měl v hloubce vážné zdravotní problémy, je podle jejího vyjádření v pořádku v péči zdravotníka.

Tragédie české rodiny na dovolené: Vladimír zemřel v Bulharsku, syn mluví o chybě lékaře

Tragédií skončila původně týdenní dovolená v Bulharsku pro Jana T. Po několika dnech zdravotních potíží zemřel jeho 69letý tatínek Vladimír. Sužovaly ho bolesti břicha, dva různí lékaři mu však sdělili, že se pravděpodobně jedná o plynatost či zácpu. Dostal předepsané léky, převoz do nemocnice nikdo nenavrhl. V osudné ráno našel Vladimíra jeho syn v posteli na zádech, byl pozvracený. Podle syna se zřejmě zvratky udusil. O případu informovala redakce TN.cz.