CNN Prima News Červený kříž

Červený kříž

Výpis příspěvků ke štítku „Červený kříž“

Zkáza biblických rozměrů. Lidé z Rhodu jsou zoufalí, bojí se, jak vyžijí, popsal reportér

Cestovní ruch na Rhodu živí desetitisíce lidí, letošní sezona je ale kvůli požárům předčasně u konce. Místní se obávají, jak po zbytek roku vyžijí i zda se turisté v budoucnu vůbec vrátí. Je to pro ně katastrofa biblických rozměrů. Tak situaci na řeckém ostrově popsal redaktor CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Zásadní faktory, které komplikují snahu hasičů zkrotit plameny, okomentoval také člen Profesní komorní požární ochrany Radek Kislinger.

Další epidemie může být za rohem, varuje Červený kříž. Jak se poučit z covidu?

Žádná přírodní katastrofa si v historii nevyžádala tolik obětí, jako pandemie koronaviru. Počet obětí se celosvětově odhaduje na 6,5 milionu. Ve své zprávě to uvádí Mezinárodní Červený kříž (IFCR). Generální ředitel humanitární organizace navíc varoval, že další epidemie může být za rohem a svět na ni není připraven. Představil proto sadu doporučení, kterými by se státníci měli řídit, aby dopady budoucí katastrofy eliminovali. O jakou pandemii by mohlo jít, představitel IFCR nespecifikoval.

Tlak byl neustálý, chování Rusů den ode dne horší. Voják z Azovstalu popsal zajatecký tábor

Ukrajinský voják Jevgenij z pluku Azov přežil ruské zajetí. Podle něj byla situace v zajateckém táboře velmi náročná, protože počet lidí několikanásobně převyšoval kapacity budov. Pro CNN Prima NEWS také popsal chování ruských vojáků, které prý bylo den ode dne horší. „Psychologický tlak byl permanentní, někteří z nás ztratili naději,“ sdělil Jevgenij.

Čeští lezci se ztratili v Alpách a v těžkém terénu museli přespat. Zachránil je vrtulník

Rakouští záchranáři s pomocí vrtulníku v pondělí ráno přepravili do údolí dvojici českých lezců, kteří kvůli bloudění a nedostatku času nedobrovolně strávili noc v horském terénu lokality Schermberg-Nordwand v alpském pohoří Totes Gebirge. Čtyřiadvacetiletá žena a jednadvacetiletý muž utrpěli jen několik drobných poranění, informovala agentura APA s odvoláním na policii.

Kastrace ukrajinského vojáka? Netryská krev a málo křičel, pochybuje o videu ruský novinář

Kyjev se zabývá děsivým videem, které má pocházet z okupovaného území na Ukrajině. Ze záběrů je patrné, že se členové ruské armády pokoušeli vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka. Ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec se kvůli podezření z válečného zločinu chystá obrátit na OSN i Mezinárodní výbor Červeného kříže. Je pravděpodobné, že Moskva jakákoliv obvinění popře. Po internetu už koluje bizarní reakce prokremelského komentátora Vladimira Solovjova.

Francie v sevření extrémního tepla: Teploty šplhaly nad 40 °C, na pláži zemřeli dva senioři

Ve francouzském letovisku Biarritz ležícím u Biskajského zálivu v sobotu odpoledne naměřili 42,9 stupně Celsia, což je doposud nejvyšší hodnota na tomto místě. Na mnoha místech Francie padly červnové rekordy. Současná vlna veder ve Francii přišla v průběhu roku doposud nejdříve za posledních 75 let, uvedla meteorologická služba Météo France. Neobvykle horké počasí trápí i jiné evropské země.

Tragédie v Bangladéši: Při požáru kontejnerového překladiště zemřelo nejméně 49 lidí

Aktualizováno

Při obrovském požáru kontejnerového překladiště v Bangladéši zemřelo nejméně 49 lidí a více než 200 jich bylo zraněno. Nejméně devět obětí tvoří hasiči. Informovaly o tom v neděli agentura Reuters a list Dhaka Tribune s odvoláním na místní úřady a Červený půlměsíc. Na místě se dlouho ozývaly exploze, protože oheň se dostal i k uskladněným chemikáliím.