CNN Prima News Červený kříž

Červený kříž

Výpis příspěvků ke štítku „Červený kříž“

Tlak byl neustálý, chování Rusů den ode dne horší. Voják z Azovstalu popsal zajatecký tábor

8. října 2022 06:50

Ukrajinský voják Jevgenij z pluku Azov přežil ruské zajetí. Podle něj byla situace v zajateckém táboře velmi náročná, protože počet lidí několikanásobně převyšoval kapacity budov. Pro CNN Prima NEWS také popsal chování ruských vojáků, které prý bylo den ode dne horší. „Psychologický tlak byl permanentní, někteří z nás ztratili naději,“ sdělil Jevgenij.

Čeští lezci se ztratili v Alpách a v těžkém terénu museli přespat. Zachránil je vrtulník

15. srpna 2022 22:16

Rakouští záchranáři s pomocí vrtulníku v pondělí ráno přepravili do údolí dvojici českých lezců, kteří kvůli bloudění a nedostatku času nedobrovolně strávili noc v horském terénu lokality Schermberg-Nordwand v alpském pohoří Totes Gebirge. Čtyřiadvacetiletá žena a jednadvacetiletý muž utrpěli jen několik drobných poranění, informovala agentura APA s odvoláním na policii.

Kastrace ukrajinského vojáka? Netryská krev a málo křičel, pochybuje o videu ruský novinář

30. července 2022 12:46

Kyjev se zabývá děsivým videem, které má pocházet z okupovaného území na Ukrajině. Ze záběrů je patrné, že se členové ruské armády pokoušeli vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka. Ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec se kvůli podezření z válečného zločinu chystá obrátit na OSN i Mezinárodní výbor Červeného kříže. Je pravděpodobné, že Moskva jakákoliv obvinění popře. Po internetu už koluje bizarní reakce prokremelského komentátora Vladimira Solovjova.

Francie v sevření extrémního tepla: Teploty šplhaly nad 40 °C, na pláži zemřeli dva senioři

18. června 2022 22:29

Ve francouzském letovisku Biarritz ležícím u Biskajského zálivu v sobotu odpoledne naměřili 42,9 stupně Celsia, což je doposud nejvyšší hodnota na tomto místě. Na mnoha místech Francie padly červnové rekordy. Současná vlna veder ve Francii přišla v průběhu roku doposud nejdříve za posledních 75 let, uvedla meteorologická služba Météo France. Neobvykle horké počasí trápí i jiné evropské země.

Tragédie v Bangladéši: Při požáru kontejnerového překladiště zemřelo nejméně 49 lidí

5. června 2022 09:12
Aktualizováno

Při obrovském požáru kontejnerového překladiště v Bangladéši zemřelo nejméně 49 lidí a více než 200 jich bylo zraněno. Nejméně devět obětí tvoří hasiči. Informovaly o tom v neděli agentura Reuters a list Dhaka Tribune s odvoláním na místní úřady a Červený půlměsíc. Na místě se dlouho ozývaly exploze, protože oheň se dostal i k uskladněným chemikáliím.

Z Azovstalu bylo evakuováno přes 260 vojáků. Potřebujeme živé hrdiny, řekl Zelenskyj

17. května 2022 00:36

Přes 260 ukrajinských vojáků, včetně 53 zraněných, bylo v pondělí evakuováno z obklíčených oceláren Azovstal v Mariupolu, oznámila náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová. Pět desítek raněných podle ní zamířilo do města Novoazovsk na území proruské separatistické Doněcké lidové republiky, kde budou ošetřeni. Dalších 211 evakuovaných podle ní bylo převezeno humanitárním koridorem do Olenivky. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters.

V Rakousku vykolejil vlak, dva vagony se převrátily. Na místě je jeden mrtvý

9. května 2022 19:41
Aktualizováno

Pondělní nehoda vlaku u obce Münchendorf v Dolních Rakousech si vyžádala jeden lidský život, tři těžce zraněné a dalších devět lehce zraněných. S odvoláním na mluvčí Červeného kříže to napsala agentura Reuters. Server listu Krone původně informoval o dvou mrtvých, agentura APA zase o 30 zraněných. Posléze tyto údaje upravily.