reklama
CNN Prima News Český hydrometeorologický ústav

Český hydrometeorologický ústav

Výpis příspěvků ke štítku „Český hydrometeorologický ústav“

Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí

Po zbytek tohoto týdne se budou v Česku objevovat tropické teploty i bouřky. Začátek srpna pak ale zřejmě přinese mírné ochlazení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Celkově budou teploty i objemy srážek po čtyři týdny od pondělí do 22. srpna na úrovni dlouhodobých průměrů. Právě tento týden bude asi nejteplejší a nejdeštivější.

Na Česko se ženou další bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. Hrozí i povodně

Aktualizováno

I v pondělí potrápí Česko silné bouřky. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) tak zůstává v platnosti. Před bouřkami meteorologové varují především v Jihočeském, Jihomoravském a Zlínském kraji a na Vysočině. V poledne se pak výstraha rozšířila i na Slezsko, severní Moravu a východ Čech. Na Plzeňsku hrozí povodně. Teploty během dne budou šplhat na 23 až 28 °C, místy mohou atakovat i 30 °C.

Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřemi trvá. Na Plzeňsku hrozí povodně

Aktualizováno

Sobotní výstraha, kterou v neděli dopoledne upřesnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), varuje před velmi silnými bouřkami, krupobitím a povodněmi. V neděli se bouře mohou na území celé České republiky vyskytnout především od 15 hodin do večera. Teploty budou letní, od 23 do 28 stupňů Celsia, místy vyšplhají až k třicítce. Pro Plzeňsko platí povodňová pohotovost.

Silné bouřky se v neděli přesunou na východ Česka. Opět hrozí lijáky a povodně

Riziko silných bouřek spojených s intenzivním deštěm v Česku ještě nepominulo. V neděli hrozí především na Moravě a ve Slezsku. Hladiny některých řek a potoků mohou opět vystoupat na některý z povodňových stupňů. Nejvyšší povodňové nebezpečí bylo v neděli ráno stále na severu Ústeckého a Libereckého kraje a také na Otavě v Plzeňském kraji. Vyplývá to z upozornění Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Česko zasáhly další silné bouřky. Hrozí povodně na horním toku Lužické Nisy

Aktualizováno

Od pátečního poledne meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami na téměř celém území České republiky. V pátek bouře lámaly stromy na Svitavsku v Pardubickém kraji. Hasiči zde odčerpávali vodu ze sklepů. V sobotu odpoledne se pak bouře přehnaly přes Liberecko, kde přívaly vody zvedly i hladinu Lužické Nisy. Varování platí až do noci na pondělí.

reklama