CNN Prima News Český hydrometeorologický ústav

Český hydrometeorologický ústav

Výpis příspěvků ke štítku „Český hydrometeorologický ústav“

RADAR: Přichází déšť, bouřky i extrémně chladné noci. Podívejte se, kolik naprší u vás

Závěr týdne přinese do Česka studenou frontu, zataženou oblohu i srážky. Páteční občasný déšť na většině území v sobotu nahradí ojedinělé přeháňky. Meteorologové čekají na některých i místech bouřky. Mraky se zřejmě začnou trhat až koncem víkendu. Čeká nás také razantní propad teplot, v noci klesnou až k 5 °C. Situaci nejen ve svém kraji sledujte prostřednictvím radaru v tomto článku.

Sledujte RADAR: Chystá se prudké ochlazení, déšť i bouřky. Změna přijde až po víkendu

Závěr týdne přinese oproti dosavadním letním teplotám náhlou změnu. Kvůli příchodu studené fronty klesnou průměrná denní maxima o téměř 10 °C. Jasné nebe navíc vystřídá oblačnost s deštěm i ojedinělými bouřkami. Teplotní výkyv bude trvat až do konce víkendu, po kterém se opět vrátí průměrné nejvyšší teploty okolo 25 °C. Situaci nejen ve svém kraji sledujte prostřednictvím radaru v tomto článku.

RADAR: Na Česko se ženou silné bouřky s kroupami. Podívejte se, kdy udeří u vás

Aktualizováno

Českem v pondělí večer mohou přejít silné bouřky doprovázené nárazy větru a menšími kroupami. Přívalové srážky mohou rozvodnit menší toky. Varování platí pro pás od Šumavy přes střední Čechy a Prahu po Jizerské hory, největší dopady meteorologové předpokládají v jižních Čechách. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V dalších dnech nás čeká počasí jako na houpačce. Střídat by se měly slunečné dny s oblačností, deštěm a ochlazením.

RADAR: Prosluněné dny vystřídá ochlazení a déšť. Podívejte se, kde udeří bouřky

Začátkem příštího týdne přijde ochlazení. Zatímco v neděli a pondělí se teploty přiblíží třicítkám, průměrná maxima v úterý se budou pohybovat okolo 22 °C. Ochlazovat se pak s výjimkou teplejšího čtvrtka bude i nadále. Jasnou oblohu z konce víkendu nahradí první pracovní den postupně se zvyšující oblačnost, místy s přeháňkami a bouřkami. V úterý již přijde déšť na většinu území. Situaci nejen ve svém kraji sledujte prostřednictvím radaru v tomto článku.

Po ochlazení vyletí teploty v Česku zpět k třicítkám. Hrozí přeháňky a ranní mlhy

Teplotní výkyv z poloviny týdne nevydrží dlouho. Denní maxima se budou pohybovat lehce nad 20 °C pouze do víkendu, pak se teploty opět vyhoupnou téměř ke třicítkám, v neděli naměříme i 29 °C. Obloha bude převážně polojasná, mohou se však objevit i ojedinělé přeháňky a ranní mlhy. Měli bychom se připravit i na chladné noci, teploty se totiž propadnou až k 5 °C.

Léto nekončí, nadprůměrné teploty vydrží do konce měsíce. Utne je prudké ochlazení v říjnu

Nadprůměrně teplé počasí nás neopustí ještě několik týdnů. Vysoké teploty by podle dlouhodobé předpovědi meteorologů měly vydržet až do konce září. Ochlazení přijde začátkem října, kdy budou teploty oproti posledním desetiletím naopak podprůměrné. Dočasný výkyv se očekává i tento týden ve čtvrtek, kdy se teploty z dosavadních „třicítek“ propadnou ke zhruba 20 °C. Objeví se i srážky a ojedinělé bouřky.