CNN Prima News Český hydrometeorologický ústav

Český hydrometeorologický ústav

Výpis příspěvků ke štítku „Český hydrometeorologický ústav“

Česko zasype těžký a mokrý sníh, očekávejte komplikace v dopravě. Kde platí výstraha?

5. prosince 2022 13:38

V pásu od jihu Čech přes Českomoravskou vrchovinu po Orlické hory v úterý od noci do dopoledne napadne pět až deset centimetrů sněhu, který bude mokrý a těžký. Při teplotách nad nulou může sníh lámat větve a komplikovat dopravu, informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který vydal výstrahu. Podle jeho předpovědi by v noci na úterý měly nejnižší teploty v Česku zůstat nad nulou, přes den bude maximálně jeden až pět stupňů.

Sníh může ještě komplikovat dopravu, varují silničáři. V neděli se má výrazně oteplit

3. prosince 2022 08:38

Druhý adventní víkend přinese hodně oblačnosti, ale poměrně teplé počasí. Podle Českého hydrometeorologického ústavu v sobotu naměříme kolem 5 °C, v neděli na východě dosáhnou teploty až 8 °C. Na většině území by tak měl roztát sníh, který v pátek odpoledne napadal. Kvůli zhoršené situaci na vozovkách vyrazili silničáři s technikou do terénu ve Zlínském, Jihomoravském či Libereckém kraji.

Část Česka sevře náledí, varují meteorologové. Výstraha platí pro pět krajů

1. prosince 2022 11:03

V jihozápadní polovině Česka se od čtvrtečního večera do pátečního dopoledne může místy tvořit náledí. Vytvářet se bude při poklesu teplot pod nulu po dešti nebo sněžení, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle jeho předpovědi by nejnižší teploty v noci na pátek měly klesnout na nulu až minus čtyři stupně Celsia, při déletrvající malé oblačnosti mohou spadnout až k minus šesti stupňům.