CNN Prima News Chicago Blackhawks

Chicago Blackhawks

Výpis příspěvků ke štítku „Chicago Blackhawks“

Čech do NHL? Hvězdám Chicaga ukázal, že umí i hokej. Zážitek k nezaplacení, zářil

11. ledna 2023 12:26

Petra Čecha zná celý svět jako jednoho z nejlepší fotbalových gólmanů historie. Ale cizí mu není ani brankoviště na ledě. Vždyť nyní oblečen do mohutné výstroje chytá v anglické soutěži. A svoji lásku k hokeji prokázal i na slavné zámořské scéně, když si zatrénoval s týmem z NHL, Chicagem Blackhawks. S trochou nadsázky ukázal, že by při současné krizi týmu mohl být dobrou alternativou.

Česká stopa u Němců: Lukas se hokejově podobá spíše Robertovi, říká o synovi Martin Reichel

26. května 2022 14:26

V šestnácti letech odešel do Německa a na rozdíl od bratra Roberta ho v ledním hokeji i reprezentoval. Martin Reichel se narodil v Mostu, proti své rodné zemi ale několikrát nastoupil i na velkých turnajích. Na některých i proti svému bratrovi, olympijskému vítězi z Nagana. Ve čtvrtečním čtvrtfinále na MS ve finských Helsinkách dojde na další pokračování souboje klanu Reichelů proti Česku. Tentokrát bude v hlavní roli Martinův dvacetiletý syn Lukas.

Brankář Lehner dráždí týmy NHL: Prášky hráčům nedávají doktoři, žádná pořádná péče

6. října 2021 06:22

Pořádné pozdvižení v nablýskaném světě NHL způsobil brankář Vegas Golden Knights Robin Lehner. Ačkoliv má být soutěž výkladní skříní hokeje, podle brankáře má přístup mnoha zainteresovaných lidí značné mezery. V sérii ostrých vyjádření na sociálních sítích se věnoval třeba tomu, jak jsou hráčům bez rozmyslu podávány psychoaktivní látky – benzodiazepiny. A opřel se i do celkově zvláštního přístupu některých organizací.

Brankářská hvězda NHL se o vyhazovu dočetla z Twitteru. Za nový tým nechce hrát

28. července 2021 21:16

Gólman Marc-André Fleury byl jedním ze základních prvků, díky kterým se Vegas Golden Knights hned po svém zrodu zařadil mezi nejobávanější týmy NHL. Za minulou sezonu Fleury dokonce dostal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře zámořské soutěže. Jenže teď ho bez varování hodil klub z města hříchů přes palubu. Podle zpráv z USA se o svém konci dočetl Fleury na sociálních sítích.

Hokejové MS jen z Dubaje. Škoda, mohlo se to celé obrátit, říká o Češích smolař Galvas

4. června 2021 18:22

V druhé polovině května měl spolu s českými hokejovými kumpány nabrat směr Lotyšsko. Jenže nešťastné zranění v posledním střídání předposledního utkání před mistrovstvím světa obránce Jakuba Galvase vyřadilo ze hry. Místo snahy o zlomení medailového prokletí „nároďáku“ musel řešit zlomeninu ruky. A tak nezamířil do Pobaltí, ale na dovolenou do Dubaje, odkud po očku sledoval, jak si bez něj vede tým Filipa Pešána.

Pešán na pranýři. Absolutní dno, není to člověk na správném místě, řekl o něm Vrbata

11. ledna 2021 16:23

Někdejší hráč NHL Radim Vrbata označil šéftrenéra Českého hokeje Filipa Pešána za čím dál většího rozeštvávače. Kouč národního týmu Pešán se v minulém týdnu velmi ostře ohlédl za uplynulým šampionátem do 20 let, na kterém obsadili čeští mladíci sedmé místo. A k tomu se pustil do útočníka Michala Teplého, jenž patří Mladé Boleslavi, kde ještě nedávno působil coby sportovní ředitel právě Vrbata.

Měnící se Amerika. Clevelandští Indiáni už nebudou indiáni, na vině je rasismus

14. prosince 2020 17:59

Po více než sto letech upustí slavný americký baseballový tým od své přezdívky Clevelandských indiánů. Změnou jména se snaží tým vyjít vstříc některým fanouškům, sponzorům a indiánským skupinám, kteří název považovali za nevhodný a rasistický. O vypuštění indiánů se začalo intenzivně jednat už během protestů spojených se smrtí George Floyda. Podle současného amerického prezidenta Donalda Trumpa jde o součást kampaně za „rušení kultury.“