CNN Prima News Chorvatsko

Chorvatsko

Výpis příspěvků ke štítku „Chorvatsko“

REPORTÁŽ: V nejmenším městě na světě pijí brandy se jmelím a trochu se bojí přívalu turistů

V Humu na Istrijském poloostrově se potkává všehovšudy 28 sousedů. A ti hrdě hlásají, že žijí v nejmenším městě na světě. „Nejraději to tady mám po sezoně, když sem přijíždí jen málo turistů,“ tvrdí starousedlík Aleksandar Merlak a bývalý župan Humu. Nemyslí to úplně vážně, protože z návštěvníků žije a v hospodě jim nalévá speciální vinnou pálenku se jmelím anebo nabízí zdejší lanýže. Titěrných městeček je na Istrii více a na podzim se jimi lze toulat bez rozhicovaného slunce nad hlavou. Reportér CNN Prima NEWS navštívil vedle Humu třeba Plomin, Pićan, Brseć nebo Buzet.

Šťastný konec záchranné mise. V Turecku po 10 dnech vyprostili muže, který uvázl v jeskyni

Mezinárodní tým záchranářů v úterý nad ránem vyprostil z turecké jeskyně amerického speleologa, který před deseti dny uvázl více než tisíc metrů pod zemí. Podle tiskových agentur to oznámila turecká speleologická federace. Čtyřicetiletý Mark Dickey, který měl v hloubce vážné zdravotní problémy, je podle jejího vyjádření v pořádku v péči zdravotníka.

České děti zůstaly v Chorvatsku v rozpáleném autě. Rodiče nikde, šlo o život, tvrdí svědkyně

Chorvatsko řeší nepochopitelný zkrat českých rodičů, kteří v pondělí nechali v Zadaru dvě malé děti v rozpáleném autě na parkovišti u obchodu a šli nakupovat. Kolemjdoucí si toho všiml a zavolal policii se záchrankou. Ani po více než půlhodině nikdo nepřišel, tak se je vydal svědek hledat mezi regály. Podle přihlížejících rodiče následně za záchranu potomků ani nepoděkovali, otec měl navíc na staršího syna křičet.

Otrava jídlem v Chorvatsku. Potíže z letoviska oblíbeného i mezi Čechy hlásí dvě desítky lidí

Zhruba 20 hostů chorvatského hotelu Adria vo Vela Luka na ostrově Korčula postihla otrava, zřejmě jídlem. Lidé, kteří tamní kuchyně využili, si následně stěžovali na nesnesitelné bolesti doprovázené zvracením, průjmy a teplotami, přičemž jedna z žen měla horečku až 40 stupňů. Píše o tom tamní web Jutarnji.hr. Hotel však otravu jídlem popírá a k situaci přistupuje, jako by se jednalo o virus.

Záhadná smrt slovenské influncerky: Rodina tají výsledky pitvy, podle ní se neutopila

Lidé stále oplakávají smrt oblíbené influencerky a instruktorky jógy s vietnamskými kořeny Diany Hô Chí. Na chorvatském ostrově Korčula trávila čas se svým novým přítelem, kde se společně věnovali potápění. Právě on údajně našel její bezvládně tělo na vodní hladině, načež následoval zběsilý transport do zátoky, kde přivolaní záchranáři zkoušeli dlouhou resuscitaci, ovšem bez výsledku. S příčinami jejího skonu byla po pitvě seznámena rodina, která ale tvrdí, že se Diana neutopila, což vyvolává další otázky. Detaily ohledně jejího úmrtí přinesl web Nový čas.

PŘEHLEDNĚ: Drahota v Chorvatsku? Projděte si srovnání cen v turistických destinacích

Během letních dovolených si řada českých turistů stěžovala na zdražování v oblíbených turistických destinacích. Týkalo se to i Chorvatska, které přešlo v letošním roce na placení eurem. Podle srovnání ale vychází jídlo v chorvatských restauracích a v obchodech laciněji než v Praze. Které destinace jsou pro české turisty cenově dostupné a jaké je jejich srovnání?