reklama
CNN Prima News Chorvatsko

Chorvatsko

Výpis příspěvků ke štítku „Chorvatsko“

Válka na malém Euru. Angličané útočili na slavící Chorvaty, pak je obvinili z rasismu

1. dubna 2021 18:06

Patřili mezi největší favority na celkové vítězství turnaje EURO do 21 let. Mladí fotbalisté Anglie však tvrdě narazili. Po závěrečném střetnutí s Chorvatskem ve slovinském Koperu vypadl hvězdami nabitý tým už v základní skupině. Hodně se nyní řeší dění v závěru utkání. Strhla se mela a mělo prý dojít i na rasismus ze strany balkánských hráčů. Zvláště po slavném zápasu pražské Slavie v Glasgow velmi ožehavé téma.

Je dovolená v Chorvatsku v ohrožení? Země se potýká s rekordními počty nakažených

25. srpna 2020 14:14

Dojde na zařazení Chorvatska mezi potenciálně rizikové země? Ačkoliv tam v posledních dnech narůstá počet nakažených koronavirem a některé státy ho již zařadily do seznamu nebezpečných zemí, tak Česká republika žádné rozhodnutí zatím nevydala. Mluvčí jednotlivých ministerstev redakci CNN Prima NEWS řekly, že situace v některých regionech je problematická, ale ke konkrétní akci se zatím neschyluje.

„Mamánci“ Slováci versus samostatní Češi: Kdo si péči rodičů užívá v EU nejdéle?

13. srpna 2020 07:14

V délce, jakou si užíváme péči svých rodičů, patříme mezi země pod průměrem Evropské unie. Češi z hnízda vylétnou v necelých 26 letech, zatímco průměr evropské sedmadvacítky činí 26,2 roku. Poměrně dobře si vedeme také ve statistice podílu mladých dospělých, kteří stále žijí se svými rodiči. Postavit se na vlastní nohy se naopak zdráhají Slováci, Chorvaté nebo Řekové. Do svého naopak spěchají děti seveřanů.

Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula

7. srpna 2020 19:42

V tuzemsku je nyní přes 5 000 nakažených koronavirem, někteří z nich si nemoc přivezli ze zahraniční dovolené. Nejvíc nákaz souvisí s Chorvatskem, které patří mezi velice oblíbené destinace pro dovolenou. Ministerstvo zdravotnictví proto vydalo doporučení, aby se Češi místům se zvýšenou kumulací lidí vyhýbali. Podle epidemiologa Romana Prymuly je varování na místě a jej třeba ho respektovat.

reklama