CNN Prima News Chorvatsko

Chorvatsko

Výpis příspěvků ke štítku „Chorvatsko“

OBRAZEM: Město mnoha tváří i Las Vegas Východu. Gruzínské Batumi láká turisty

30. října 2022 23:17

Druhé největší město v Gruzii Batumi se v posledních letech rozrůstá a míří do něj čím dál více turistů. Místní věří, že do několika let bude navštěvované podobně jako třeba Chorvatsko nebo Turecko. Turisté tam najdou hory, moře, historii, ale i moderní architekturu, sport či kulturu. CNN Prima NEWS připravila galerii těch nejzajímavějších míst.

Měl Bůh málo andělů? Rodina smutní nad smrtí mladé slovenské herečky. Zuzanu srazilo auto

23. října 2022 15:48

Ve stínu nedávných tragických událostí v Bratislavě zůstává úmrtí mladé slovenské herečky, zpěvačky a recitátorky Zuzany Ogurčákové. Tu v září srazil řidič na přechodu pro chodce ve Spišské Nové Vsi, a to jen kousek od jejího domu. Srdceryvnou vzpomínku sdílel její chorvatský tchán. „Měl snad Bůh málo andělů?“ tázal se v příspěvku.

Mýty a fakta o elektromobilitě. Proč si (ne)pořídit elektromobil?

6. října 2022 10:30

Některé lidi elektromobily nadchly hned v prvopočátku. A nejen pro jasnou úlevu, kterou mají přinášet životnímu prostředí snižováním uhlíkové stopy. Jiní se na ně dívají spíš s pochybnostmi a raději v garáži parkují osvědčenou klasiku se spalovacím motorem. Od schopnosti důvěřovat elektromobilům pochybovače drží mimo jiné i řada mýtů a polopravd. A především obavy, že je tahle vymoženost automobilového průmyslu obere o poslední korunu hned v začátku nebo že je nechá na holičkách v nejméně vhodnou chvíli.

Velké dopravní zácpy u Mošnova: Fronty aut mají několik kilometrů. Začínají Dny NATO

17. září 2022 09:08

Několikakilometrové kolony aut se tvoří v okolí ostravského letiště Mošnov, kde v sobotu začínají dvoudenní Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Lidé v kolonách čekají desítky minut, sdělil operátor speciální policejní linky Michal Tichý. „Nejdelší kolona je aktuálně na silnici I/58 ve směru od Ostravy,“ řekl Tichý.

Srbský prezident: Dokud budu žít, do Chorvatska k moři nepojedu. Nezapomínejme na historii

14. srpna 2022 10:31

Srbský prezident Aleksandar Vučić přišel s rozhodným prohlášením. „Dokud budu žít, do Chorvatska k moři nepojedu,“ vzkázal. Podle něj by země neměla zapomenout na to, co se za 2. světové války stalo srbskému lidu. Narážel tak na fakt, že chorvatský ustašovský režim, který kolaboroval s nacistickým Německem, jen v neblaze proslulém koncentračním táboře Jasenovac zavraždil podle jedněch odhadů několik desítek tisíc, podle jiných až 700 tisíc Srbů. A když chtěl minulý měsíc Vučić toto místo navštívit, Chorvaté mu to zatrhli.