reklama
CNN Prima News Colorado

Colorado

Výpis příspěvků ke štítku „Colorado“

Nepřiměřený policejní zákrok taserem otřásá USA. Senior je měsíc a půl v nemocnici

Pětasedmdesátiletý Michael Clark zůstává v nemocnici. Na konci května ho v Idaho Springs v americkém Coloradu napadl taserem policista Nicholas Hanning. Strážník způsobil Clarkovi srdeční komplikace, po nichž následovala mrtvice. Muži zároveň prasklo slepé střevo a potřeboval operaci krku. Podle právníků se jeho stav zhoršuje. Strážníkovi hrozí za napadení třetího stupně odnětí svobody na jeden rok až 18 měsíců a pokuta v přepočtu přes 2,5 milionu korun.

Rodiče mnoha dětí, policista i podnikatelka. Kdo jsou oběti masakru v Coloradu?

Deset obětí, deset rozdílných životných příběhů a osudů. Mezi oběťmi pondělního masakru v Coloradu byly kromě zasahujícího policisty a otce sedmi dětí Erica Talleyho také bývalá fotografická ředitelka z časopisu Cosmopolitan, majitelka prodejny s fitness pomůckami nebo dlouholetá zaměstnankyně obchodu King Soopers v Boulderu, ve kterém jednadvacetiletý Ahmad Al Aliwi Alissa střílel.

Zpřísní se držení zbraní? Mrtvých přibývá, v USA se opakují střelby do davu

Masová střelba v supermarketu ve městě Boulder v Coloradu byla v USA sedmým takovým incidentem za posledních sedm dní, informoval web CNN. Pondělní útok, při kterém zemřelo deset lidí, přišel jen necelý týden poté, co bylo zabito osm lidí během jiného útoku v kosmetických salonech u Atlanty. Letos v USA došlo už nejméně k šesti masovým střelbám se čtyřmi a více mrtvými. Podle českého novináře žijícího v USA jde o neobvyklou věc, protože za poslední dva roky k masovým střelbám prakticky nedocházelo.

reklama