CNN Prima News Colorado

Colorado

Výpis příspěvků ke štítku „Colorado“

Trump se může zúčastnit primárek v Coloradu. Rozhodli jednomyslně soudci nejvyššího soudu

Bývalý americký prezident Donald Trump se může zúčastnit republikánských primárek ve státě Colorado. Podle agentur se na tom jednomyslně shodli soudci nejvyššího soudu USA, kteří zvrátili prosincové rozhodnutí nejvyššího soudu v Coloradu. Ten se zabýval Trumpovou účastí ve volbách vzhledem k jeho roli v nepokojích v Kapitolu 6. ledna 2021, které se odehrály několik týdnů po Trumpově prohře v minulých prezidentských volbách.

Soud vyloučil Trumpa z primárek v Illinois. Podle žaloby není způsobilý zastávat úřad

Soudkyně z Illinois rozhodla o vyloučení amerického exprezidenta Donalda Trumpa z republikánských primárek v tomto státě. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AP, podle které je verdikt pozastavený do pátku, aby soud umožnil odvolání. K podobnému rozhodnutí dříve přistoupily orgány ve státech Colorado a Maine, a to kvůli Trumpově zapojení do útoku na sídlo amerického Kongresu z 6. ledna 2021. Nejvyšší soud USA už dříve oznámil, že se bude Trumpovou účastí v primárkách zabývat, podle analytiků zřejmě jeho diskvalifikaci zvrátí.

Miss America, která boří mýty. Krásná Madison může být členkou Top Gunu či výzkumnicí

V pouhých 22 letech se Madison Marshová může pyšnit hned několika „tituly“. Usměvavá blondýnka je studentkou Harvard Kennedy School a podporučicí amerického letectva. V budoucnosti se může zapojit do programu Top Gun, už nyní byla přijata do výcviku stíhacích pilotů. Po tragické smrti matky, která podlehla „tichému zabijákovi“, zvažuje i kariéru ve výzkumu rakoviny. Mladá žena navíc neoplývá jen intelektem, ale i krásou. V neděli 14. ledna připojila k titulu Miss Colorado další: Miss America.

Trump bojuje proti diskvalifikaci z primárek v Coloradu. Obrátil se na nejvyšší soud

Republikánský uchazeč o Bílý dům Donald Trump se ve středu obrátil na nejvyšší soud ve Washingtonu, aby rozhodl ve věci jeho diskvalifikace z primárek ve státě Colorado, informují agentury. O tom, že bývalý prezident není způsobilý znovu vykonávat svůj někdejší úřad, rozhodl nejvyšší soud Colorada před Vánoci. Odvolal se při tom na 14. dodatek americké ústavy kvůli Trumpovu podílu na násilnostech u Kapitolu 6. ledna 2021.

Matka vražedkyně. Žena nechtěla předat své děti otci, zabila je a uprchla do Británie

Spojenými státy otřásl brutální případ. Než aby žena děti předala otci, radši je zabila. Takový je podle policejních záznamů výsledek vyšetřování dvojnásobné vraždy v Coloradu. Matka tvrdila, že dvě z jejích tří dětí zabil lupič. O týden později ale vyšetřovatelé oznámili, že k žádnému vloupání nedošlo, a vydali na matku zatykač. Ta ale mezitím uprchla ze země.

Paradox soudního odstranění Trumpa: Pro exprezidenta může jít o „zlatý důl“, míní experti

Možná diskvalifikace exprezidenta Donalda Trumpa z primárek ve státě Colorado, o níž rozhodl tamní nejvyšší soud, může republikánovi v klání o křeslo v Bílém domě paradoxně spíše pomoct. Podle analýzy BBC totiž tým okolo miliardáře s největší pravděpodobností uspěje s odvoláním u Nejvyššího soudu USA a verdikt bude zrušen. Celá záležitost poté nejspíše jen upevní roli bývalého prezidenta jakožto bojovníka proti „vládnoucím elitám“, jež mu brání v návratu do úřadu. Trumpa se již zastali přední republikáni, píše britský zpravodajský web.

Trump podporoval povstání v Kongresu, řekl Biden. Verdikt soudu nekomentoval

Je zcela zjevné, že americký exprezident Donald Trump podporoval povstání, řekl jeho nástupce a současný šéf Bílého domu Joe Biden. Reagoval tak na otázky médií ohledně úterního verdiktu nejvyššího soudu státu Colorado, podle kterého Trump není způsobilý k výkonu prezidentské funkce kvůli své kampani proti výsledkům posledních prezidentských voleb. Samotné rozhodnutí soudu ale Biden komentovat nechtěl.