reklama
CNN Prima News Connor McDavid

Connor McDavid

Výpis příspěvků ke štítku „Connor McDavid“

29 bodů v 10 zápasech? Není problém. Connor McJesus dává vzpomenout na Gretzkyho éru

Fakt, že je Connor McDavid naprosto výjimečným hokejistou, dostává sezonu co sezonu další a další stvrzenku. Ale to, co předvádí v NHL mladý Kanaďan z Edmontonu Oilers v tomto ročníku, se vymyká z toho, co bylo k vidění za poslední čtvrtstoletí. Po 53 odehraných zápasech má na svém kontě 100 bodů. Není překvapující, že vede bodování kanadsko-americké soutěže.

McDavid s Draisaitlem nepřestávají udivovat NHL. 11 bodů za zápas? Žádný problém

Sezony se mění, nadprůměrná individuální produktivita zůstává. Útočné hvězdy Edmontonu Oilers Connor McDavid a Leon Draisaitl započaly nový ročník hokejové NHL tak, jak skončily ten minulý. Body na jejich účtu přibývají raketovým tempem, ze kterého se točí hlava, a to především zásluhou posledního zápasu s Ottawou Senators. V něm toto duo zvládlo dohromady ukořistit 11 bodů.

Smutní Gretzky a celý Edmonton. Zemřel Joey, který dával naději lidem s hendikepem

Ve slavné hokejové organizaci Edmonton Oilers je poslední dny pochmurná nálada. Zemřel totiž muž, který byl v kanadském klubu z NHL od roku 1984. Nikdy nezářil na ledě, ovšem celému týmu „Olejářů“ dodával po dlouhá léta pozitivní energii. Joey Moss, jenž trpěl Downovým syndromem, vypomáhal se vším, co bylo třeba. Legendární útočník Wayne Gretzky a další na něj nezapomenou. „Oilers bez tebe už nikdy nebudou jako dřív,“ napsal současný kapitán Connor McDavid.

reklama