CNN Prima News David Kaše

David Kaše

Výpis příspěvků ke štítku „David Kaše“

Čeští hokejisté zastavili sérii porážek a porazili Švýcary. Na Švédských hrách skončili třetí

Čeští hokejisté porazili v závěrečném utkání na Švédských hrách v Karlstadu Švýcarsko 5:3 a po prvním zisku na turnaji skončili třetí. Vítězný gól dal v čase 52:33 obránce Libor Hájek. V tabulce Euro Hockey Tour drží svěřenci trenéra Radima Rulíka po šesté výhře z devíti utkání druhé místo. Proti Švýcarům, kteří na první výhru v sezoně čekají, zastavili sérii tří porážek.

Další nezdar na Švédských hrách. Čeští hokejisté podlehli i Finsku a v tabulce jsou poslední

Čeští hokejisté prohráli na Švédských hrách v Karlstadu s Finskem 2:4 a zůstávají i po druhém utkání na turnaji bez bodu na chvostu tabulky. Svěřenci trenéra Radima Rulíka, kteří ve čtvrtek neuspěli se Švédskem (1:4), po úvodních pěti výhrách podlehli v Euro Hockey Tour potřetí za sebou a v celkovém pořadí série mají na druhém místě už jen tříbodový náskok před třetími Finy. V neděli v poledne čeká český tým ještě duel se Švýcarskem.

Hrůzná smrt při hokeji vede ke změně pravidel. Federace tím chce podobným tragédiím předejít

Mezinárodní hokejová federace IIHF zavede povinné nošení chráničů krku na všech turnajích, které pořádá. Platit bude na mistrovství světa mužů a žen i olympijských hrách. IIHF tak zareagovala na smrtelnou nehodu Adama Johnsona, který zemřel po zásahu bruslí do krku na konci října při zápase britského poháru. O stanovení nového pravidla informovala na svém webu. Dosud byla ochrana krku povinná jen na turnajích kategorií hráčů do dvaceti a osmnácti let.

Extraliga s příchutí NHL. Kteří hráči z nejlepší ligy světa začnou sezonu v Česku?

Pandemie koronaviru způsobila, že se ještě v září bojuje o hokejový Stanleyův pohár, který by za normálních okolností měl majitele již v červnu. Proto další ročník zámořské NHL začne až 4. prosince. Někteří čeští hráči působící v amerických či kanadských klubech se proto rozhodli, že od září budou nastupovat v české extralize, aby se rozehráli, a až v potřebný čas se vydají za Atlantický oceán. Část z nich za sebou má už i zápasy v nejlepší hokejové soutěži světa.

Buchtela bojuje s rakovinou srdce. Hráči NHL prodávají své hokejky, aby mu pomohli

Hokejista Ondřej Buchtela, dvacetiletý ústecký odchovanec, který odehrál za Chomutov v extralize 27 zápasů, oznámil, že má rakovinu srdce. Peněžní a psychická podpora (nejen) hokejové komunity na sebe nenechala dlouho čekat. Hokejisté jako David Kaše, Martin Kaut nebo Martin Nečas se rozhodli vydražit své hokejové pomůcky. Vznikl také transparentní účet a 25. července se bude konat benefiční fotbalové utkání.