reklama
CNN Prima News David Pastrňák

David Pastrňák

Výpis příspěvků ke štítku „David Pastrňák“

Pastrňák hokejbalista? Přehled za jedna, pohyb za tři. Opouští komfort hvězdy, říká soupeř

Proč je David Pastrňák jedním z nejoblíbenějších hokejistů na světě? Protože kromě toho, že na ledě vymýšlí kouzla, se neustále snaží produkovat nějaké vtípky, být bezprostřední a mimo hřiště si na nic nehraje. Nezdráhá se dělat věci, do kterých by se řada hvězd stejné úrovně zřejmě nikdy nepustila. Třeba si jen tak zahrát extraligu hokejbalu.

Pastrňák skandující v kotli Baník p**o? Jsme rádi, že nám fandí taková hvězda, zní z klubu

Byl to okamžik, který opět ukázal, jak je zřejmě nejlepší český hokejový útočník současnosti David Pastrňák výjimečný. Výjimečný v tom, jak je i přes status celosvětové hvězdy obyčejný. V neděli večer začalo na sociálních sítích kolovat video, na kterém „Pasta“ oblečený do půl těla diriguje kotel fanoušků Baníku Ostrava při zápase se Slavií v Edenu.

NHL postavila zeď mezi Kanadou a USA. Co byste měli vědět před startem zámořské ligy?

Ročník NHL s označením 2020–2021 začíná až ve středu a bude to pořádný sprint. Oproti obvyklým 82 zápasům čeká na týmy z nejlepší hokejové ligy světa „jen“ 56 utkání. A pak je tu další pikantnost. Kvůli pandemii vedení soutěže přerozdělilo divize tak, aby se kanadské celky během základní části vůbec nepotkaly s americkými. V článku naleznete nejdůležitější informace před startem zámořského kolotoče.

Celkově to bylo divné, říká o své životní sezoně v NHL David Pastrňák

Nahoru dolů. Přesně tak se dá popsat uplynulá sezona čtyřiadvacetiletého Davida Pastrňáka, vítěze letošní ankety Sportovec roku ČR. Společně s Alexandrem Ovečkinem ovládl se 48 góly tabulku střelců základní části NHL a jeho Boston Bruins se pohyboval na špici. Po pauze vynucené pandemií koronaviru se ale v současnosti nejlepší český hokejista v NHL vedle překvapivého vyřazení už ve druhém kole play-off musel smiřovat i s tím, že kvůli operaci kyčle nestihne začátek nové sezony plánovaný na leden. Jak bude vypadat jeho příprava, co říká na prázdné stadiony a kde bude trávit Vánoce, prozradil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama