CNN Prima News divadlo

divadlo

Výpis příspěvků ke štítku „divadlo“

Žilková prožila chvíle hrůzy. Před začátkem představení jí zkolaboval kolega

16. listopadu 2022 19:40

Derniéru divadelní hry Mnoho povyku pro nic si Veronika Žilková bude dlouho pamatovat. Krátce před začátkem představení totiž zkolaboval její kolega Zdeněk Dušek a pomoci mu museli až záchranáři. Žilková, která v inscenaci hraje pět rolí, tak musela přibrat i postavu svého kolegy. Těžkou hlavu si z toho ale rozhodně nedělala a zbytek představení si užila.

Pytel na hlavě a mrtvý divák. Ruská propaganda panuje i mezi herci, „zastřelili“ návštěvníka

12. listopadu 2022 16:58

Hosté divadla v ruském městě Kaluga byli svědky těžko uvěřitelné scénky. Vešli mezi ně ozbrojenci v ukrajinských uniformách a několik osob vytáhli na pódium, některým dali pytel přes hlavu. Jednoho přítomného pak naoko zastřelili. Šlo o výstup herců, kteří údajně chtěli „ukázat, jak Ukrajinci zacházejí s ruskojazyčným obyvatelstvem ve své zemi“.

Svoboda: Ústup Rusů může být divadlo. Vždy velel Putin, je zajímavé, že náhle mlčí

11. listopadu 2022 11:28

Rusko stáhlo své jednotky z pravého břehu Dněpru v okupované Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny. Podle bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) je ale dost možné, že se jedná pouze o ruské divadlo. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se pozastavil také nad tím, že zatímco dosud každé důležité rozhodnutí tamní armády komentoval sám prezident Vladimir Putin, nyní vládce Kremlu mlčí.

Jak kultura přežije zimu? Z cen energií máme hrůzu, lidí chodí méně, shodují se pořadatelé

29. října 2022 19:33

Kultura v České republice trpí. Byla jedním z nejpostiženějších sektorů během covidové pandemie, po skončení lockdownů neustále zápasí se sníženým zájmem lidí a aktuálně ji trápí ceny energií. Přinášíme proto svědectví pořadatelů z několika kulturních institucí, které se těší velké prestiži. Mezi nimi například brněnské instituce jako Kabinet Múz či Divadlo Husa na provázku. Problémy mají také podniky jako La Fabrika v Praze či Tančírna v Račím údolí.

Příčina smrti oblíbeného herce ze ZOO: Osudným se mu stal i covid, potvrdil známý

26. října 2022 16:06

Herci a dabérovi Otmarovi Brancuzskému se osudnými staly následky prodělání covidu, prozradil jeden z jeho blízkých. Hvězda malých rolí zemřela v sobotu 22. října. Brancuzský se představil například v seriálu ZOO, ale také v několika filmech včetně Báječných let pod psa či Kolji, který získal Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek.

Rozpačité loučení s mimem Čejkou. Celebrity nedorazily, na pohřbu byli jen nejbližší

21. října 2022 18:44

Rodina a blízcí přátelé se v pátek 21. října na opavském Městském hřbitově rozloučili s Jaroslavem Čejkou. Slavný tanečník, choreograf a mim zemřel v úterý 11. října v Praze. Bylo mu 86 let. Poslední rozloučení se odehrálo ve městě, kde Čejka začal svou uměleckou kariéru. Podle informací CNN Prima NEWS na pohřeb nedorazil nikdo ze slavných osobností.

Zemřel Josef Somr. Zazářil v Ostře sledovaných vlacích nebo Třech veteránech

16. října 2022 12:58

Uznávaný divadelní, filmový a televizní herec Josef Somr zemřel ve věku 88 let. Smutnou zprávu oznámila jeho partnerka. Byl dlouholetým členem Národního divadla, Činoherního klubu a zářil například ve filmech Ostře sledované vlaky, Žert, Údolí včel, Soukromá vichřice, v Básnících nebo v seriálech Byl jednou jeden dům, Létající Čestmír či Cirkus Humberto. Obdržel několik cen Thálie i medaili Za zásluhy.