reklama
CNN Prima News divadlo

divadlo

Výpis příspěvků ke štítku „divadlo“

Vánoční cesta: Koncerty dětí a nebo úchvatné Lidické náměstí. To vše najdete v Ústí

3. prosince 2021 07:17

Vánoce jsou svátky klidu a trávení času s rodinou, říká se. Pro někoho jsou ale poslední dny o rozbalování dárků, vůni svařáku nebo písních či koledách. V Ústí nad Labem se letos rozhodli, že svým občanům dopřejí desítky koncertů a vystoupení. Město také sází na udržitelnost, novinkou jsou vratné kelímky a hrnky.

Pražské divadlo stahuje úspěšné představení. Nemá černošského herce, jak požaduje licence

2. prosince 2021 13:17

Činoherní klub v Praze pozastavil uvádění hry Martina McDonagha Ujetá ruka v režii Ondřeje Sokola, není totiž v současné době schopen splnit novou podmínku licence, aby jednu z hlavních rolí hrál potomek černošských obyvatel Afriky nebo Karibiku. Soubor o tom informoval na svém webu. Současně uvedl, že požadavku autora rozumí, trvání na něm v českých podmínkách ale nechápe. Věří však tomu, že hra bude jen pozastavena. Zatím byla zrušena představení, která se měla konat v neděli a 27. ledna.

Zazářila ve filmech Všichni dobří rodáci či Noc nevěsty. Oblíbená herečka zemřela

26. listopadu 2021 21:09

V úterý 23. listopadu zasáhla nejen šumperské divadlo smutná zpráva. V 85 letech zemřela dlouholetá členka místní činohry Jaroslava Vysloužilová-Wanieková. Ačkoliv více než 40 let zasvětila právě Divadlu Šumperk, diváci si jí mohli všimnout i v řadě filmových rolí, například ve snímcích Všichni dobří rodáci nebo Noc nevěsty. O její smrti informovalo vedení divadla.

Muzikály přišly o jednoho z největších géniů. Zemřel spoluautor West Side Story

26. listopadu 2021 00:25

Americkou hudební scénu zasáhla smutná zpráva. V 91 letech zemřel legendární textař a skladatel Stephen Sondheim. První velký úspěch zaznamenal již ve 27 letech, kdy napsal texty k písním pro broadwayský muzikál West Side Story. Podílel se i na řadě dalších slavných děl, jako jsou Sweeney Todd nebo Into the Woods. Svým přispěním změnil muzikálový svět.

reklama