CNN Prima News doživotí

doživotí

Výpis příspěvků ke štítku „doživotí“

Pětinásobný vrah Biederman zůstane ve vězení. V rozhovoru popsal zabíjení v devadesátkách

28. listopadu 2022 16:34

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Oty Biedermana, který si odpykává doživotní trest za podíl na pěti nájemných vraždách z 90. let. Po odpykání 25 let ve vězení žádal o podmínečné propuštění na svobodu, ale Okresní soud v Jablonci nad Nisou mu letos v červnu nevyhověl, stejně jako liberecký krajský soud. Ústavní soudci stížnost považovali za zjevně neopodstatněnou, jak vyplynulo z usnesení v databázi soudu.

Brutální vražda v Praze kvůli úklidu. Muž řezal do mrtvého těla, druhá oběť se musela dívat

12. října 2022 06:52

Zbyněk Prokop v lednu 2013 brutálně zavraždil své spolubydlící kvůli sporu o nepořádek ve společném bytě. Mladík se obhajoval tím, že zavraždění studenti byli bordeláři, kteří nechtěli uklízet. Do těla první oběti řezal nožem i po smrti, aby se přesvědčil, že je muž skutečně mrtvý. Ženu poté zardousil elektrickým kabelem.

Otec Natálky zabité při nehodě po verdiktu zuří: Manželka omdlela, nemohli jsme ji probrat

7. října 2022 09:42

Velké zklamání nad rozhodnutím okresního bratislavského soudu cítí Pavol Hamrák, otec Natálie, která zemřela při nedělní nehodě na autobusové zastávce v Bratislavě. Soudce ve čtvrtek rozhodl, že obviněný řidič Dušan Dědeček bude stíhán na svobodě. Když se o rozsudku dozvěděla Pavolova manželka, omdlela a ostatní ji dlouho nemohli probrat.

Dopis plný výčitek. Způsobil jsem nepopsatelné utrpení, píše viník tragédie v Bratislavě z cely

6. října 2022 09:12

Šéf slovenského deaflympijského výboru Dušan Dědeček, který způsobil nedělní nehodu v centru Bratislavy, rezignoval na svou funkci. Oznámil to v ručně napsaném dopise. Policisté Dědečkovi naměřili více než 1,6 promile alkoholu v krvi. Ve vozidle seděl i se svým synem Lukášem, který byl také opilý. Při nehodě zemřelo pět lidí.

Zastřelil ženu na úřadě práce v Praze, další poleptal. Soud mu uložil doživotní trest

5. září 2022 15:35

Soud poslal na doživotí do vězení sedmašedesátiletého Jiřího Dvořáka z Prahy za to, že loni zastřelil zaměstnankyni na úřadu práce, polil kyselinou svou bývalou kolegyni a nastražil střelné zařízení na pronajímatelku svého bytu. Pondělní verdikt, podle nějž se Dvořák ženám mstil za domnělá příkoří, není pravomocný. Nejpřísnější trest, který lze v Česku uložit, žádala pro muže i státní zástupkyně. Dvořák si ponechal lhůtu na rozmyšlenou, zda se bude bránit odvoláním.

Dva roky od požáru v Bohumíně: Žhář dostal za smrt 11 lidí doživotí, byt má nové nájemníky

8. srpna 2022 20:35

Dva roky uplynuly od nejtragičtějšího požáru v historii Česka. Zdeněk Konopka v Bohumíně zapálil dveře bytu, kde jeho příbuzní slavili narozeniny. Zemřelo jedenáct lidí včetně malých dětí, část uhořela, část se zabila skokem z okna v 11. patře. Pachatel se tehdy mstil za to, že ho opustila manželka. Po dohodě se státním zástupcem dostal doživotí.

Taxikáře zastřelil, dvě ženy napadl nožem a mačetou. Nejsem žádný vrah, hájil se u soudu

19. června 2022 17:03

Kulhavý vrah. Tak někteří novináři přezdívali muži, který za mřížemi tráví většinu svého života. „Já jsem zloděj, ale nejsem žádný vrah,“ tvrdil Luboš Miko u soudu. Za brutální pokusy a jednu dokonanou vraždu si přesto vyslechl doživotní trest. Svou oběť, sedmdesátiletého taxikáře, zastřelil, jeho tělo hodil do rybníka a auto zapálil.