CNN Prima News doživotí

doživotí

Výpis příspěvků ke štítku „doživotí“

„Největší zrůda našich dějin“. Opilec z Bohumína rozpoutal peklo, neušetřil ani syna a vnuka

Když Deník Aha! psal o Zdeňku Konopkovi, kvůli jehož šílenému žhářskému útoku zemřelo před třemi lety 11 lidí, nebál se použít označení „největší zrůda našich dějin“. Oprávněně. Moc odpornějších činů česká kriminalistika nezaznamenala. Kdo je Zdeněk Konopka, žhář z Bohumína, který se mstil na rodinné oslavě, zkoumá další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.

Báli se ho i ti nejhorší vrazi. Šumavský psychopat chtěl pomocí vos zabíjet také ve vězení

Chlápek, ze kterého mají špatný pocit i doživotně odsouzení vězni. To už musí být něco. Ivan Roubal. Pětinásobný, možná až osminásobný vrah. Nebo zabil lidí ještě více? Doživotní vězni se shodují: „Naprostý blázen.“ Chuť zabíjet měl nechvalně proslulý vrah i ve vězení. Řešil to bizarně. Kdo vlastně byl Ivan Roubal? Hluboko do hlav nejhorších českých vrahů a zločinců nahlížejí novináři CNN Prima NEWS Václav Janata a Jakub Kvasnička ve videopodcastovém projektu HLASY ZLOČINU.

Obětí se zbavoval v mlýnku na maso. Brutální vrah Horvát se vysmíval soudu hlasitým pšoukáním

Vulgární chování předvedl před soudem bývalý spolupracovník slovenských mafiánů Lehel Horvát. Celou dobu mlčel a na výzvy soudního senátu reagoval pouze hlasitým a zapáchajícím způsobem. Recidivista platil za jednoho z nejbrutálnějších vrahů našich východních sousedů. Svých obětí se zbavoval mlýnkem na maso. Za vraždy a krádeže dostal již před lety doživotí. A nyní se u soudu objevil znovu.

Dokumentární série Bez lítosti míří na Prima COOL. Vrahové líčí své kruté zločiny

Už od 12. září se diváci Prima COOL mohou těšit na novou dokumentární sérii Bez lítosti. Tento ojedinělý projekt přiblíží divákům, jaký je život za mřížemi, a ukáže vězeňský život těch nejhorších, tedy na doživotí odsouzených vrahů. Pořad představí například Jaroslava Stodolu, který vraždil a okrádal seniory, protože jeho manželka Dana nechtěla pracovat.

Hvězda seriálu Zlatá sedmdesátá míří do vězení. Za znásilnění si odsedí 30 let až doživotí

Soud v Los Angeles ve čtvrtek odsoudil amerického herce Dannyho Mastersona, známého z filmu Yes Man (2008) nebo seriálu Zlatá sedmdesátá (1998), na 30 let až doživotí za znásilnění dvou žen před dvaceti lety. Soudní porota složená ze sedmi žen a pěti mužů herce již dříve shledala vinným. Ze znásilnění Mastersona obvinily tři členky scientologické církve. Podle poroty herec zneužíval svého vlivného postavení v církvi a dvě z těchto žen znásilnil. Porota se nedokázala shodnout na tom, zda znásilnil i třetí ženu.

Své oběti Šťovíček svedl v restauraci, po sexu je hned zavraždil. S doživotím se smířil

Sériový vrah, který se smířil s tím nejpřísnějším trestem. Tak u královéhradeckého krajského soudu vzpomínají na Karla Šťovíčka. Během dvou týdnů postupně zavraždil dvě ženy, které náhodně potkal v Českém ráji. I přesto, že měl později šanci na mírnější trest, vybral si dobrovolně doživotní pobyt ve vězení. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Jedna z nejbrutálnějších vražd Česka. Na psychiatrii upálil oběť zaživa, pak oslavně tančil

Případ ze středočeských Kosmonos patří mezi ty nejbrutálnější vraždy, které čeští policisté kdy vyšetřovali. Vrahem i obětí byli pacienti tamní psychiatrické léčebny. Útočníka čekala ještě dlouhá léčba, zatímco zavražděný si v době smrti užíval první chvíle na svobodě. Byl totiž ze zdravotnického zařízení právě propuštěn a těšil se, až utratí peníze, které si během pobytu v léčebně našetřil. Jenže se o svých plánech rád chlubil a vrah po jeho penězích zatoužil. Místo na svobodě skončil zavřený v hořícím kontejneru na odpad. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Za vraždu ženy na Děčínsku dostal doživotí. Soud mu po odvolání ale zmírnil trest

Recidivista a sexuální agresor Karel Kalina si za ubití ženy na Děčínsku odpyká 28 let namísto doživotí. Původně uložený trest mu ve středu pravomocně zmírnil pražský vrchní soud, který tak částečně vyhověl mužovu odvolání. Kalina vinu odmítá. Podle verdiktu zmlácenou ženu ještě zaživa polil benzinem a po její smrti ji zapálil. Přímý důkaz proti němu neexistuje, usvědčil ho řetězec důkazů nepřímých.

Senior zastřelil ženu v herně ranou do hlavy. Teď je nejstarším doživotně odsouzeným v Česku

Olomoucký vrchní soud ve středu potvrdil doživotní trest třiasedmdesátiletému Adolfu Hlubikovi za loňskou loupežnou vraždu pracovnice herny v Olomouci. Zamítl tak jeho odvolání do viny i trestu. Výjimečný trest dostal muž nejen s ohledem na samotný čin, ale i kvůli jeho trestní minulosti. Podle znalců jeho náprava není možná. Senior při loupežném přepadení střelil ženu z bezprostřední blízkosti do hlavy. Hlubik byl už třináctkrát odsouzen, mimo jiné i za vraždu spoluvězně v Leopoldově. Za mřížemi strávil téměř 50 let života. Je nejstarším doživotně odsouzeným v ČR.

Sedmiletou neteř zabil zvlášť ohavným způsobem. Předtím ji Bayer nutil napsat hrůzný vzkaz

Akt pomsty, který chápal málokdo. Hlavou kroutili detektivové vyšetřující případ i soudci, kteří nakonec Vladimíra Bayera v roce 2001 poslali za mříže. Měl vztek na svou družku, která se s ním v době, kdy bojoval s rakovinou, rozešla. Agresi si ale vybil na vlastní rodině. Unesl teprve sedmiletou neteř a začal vydírat příbuzné. V době, kdy jim anonymně vyhrožoval zavražděním dívenky, byla ale už dávno po smrti. Děsivý příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.