reklama
CNN Prima News doživotí

doživotí

Výpis příspěvků ke štítku „doživotí“

U soudu zazněly hrůzné detaily zmizení britské manažerky. Policista dostal za vraždu doživotí

30. září 2021 20:33

Doživotí bez možnosti předčasného propuštění. Takový je trest pro bývalého londýnského policistu, který v březnu brutálně znásilnil a zavraždil 33letou Sarah Everardovou. K jejímu únosu zneužil služební průkaz i pouta. Otřesný případ vyvolal v Londýně navzdory lockdownu velké protesty a vážnou debatu o bezpečí žen na ulicích.

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

17. září 2021 18:31

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

17. září 2021 09:48

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Vrchní soud zrušil Tempelovi doživotí. Ve vězení ale zůstává kvůli jinému trestu

5. srpna 2021 16:03

Pražský vrchní soud rozhodl, že se Robert Tempel nebere do vazby, a zároveň vydal příkaz k jeho propuštění z výkonu doživotního trestu odnětí svobody. Na svobodu ale propuštěn nebyl, protože ještě nevykonal zbytek dřívějšího trestu uloženého jiným soudem. Sdělila to mluvčí vrchního soudu Kateřina Kolářová. Muž byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu spáchanou v roce 2001 na Sokolovsku. Ústavní soud ale toto rozhodnutí minulý týden zrušil.

Doživotně odsouzený Tempel má nárok na nový proces. Pustí ho z vězení?

29. července 2021 14:36

Robert Tempel, který si odpykává doživotní trest za dvojnásobnou vraždu spáchanou v roce 2001 na Sokolovsku, dosáhl nového projednání svého případu. Ústavní soud (ÚS) po zásahu Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku revidoval svá starší odmítavá rozhodnutí. Kauzou se musí znovu zabývat odvolací Vrchní soud v Praze.

Bývalá modelka pomáhala řídit drogový kartel. Přiznáním se chce „Prckova“ žena vyhnout doživotí

9. června 2021 06:02

Manželka jednoho z nejznámější mexických narkobaronů Joaquína Guzmána se chystá přiznat vinu před soudem. Uvedl to v úterý deník The New York Times. Emma Coronelová Aispurová čelí ve Spojených státech obvinění, že manželovi pomáhala s řízení drogového kartelu a že se podílela na jeho útěku z mexického vězení v roce 2015.

Doživotí pro Mladiče. Tribunál v Haagu mu potvrdil trest za genocidu ve Srebrenici

8. června 2021 16:41
Aktualizováno

Mechanismus OSN pro mezinárodní trestní tribunály (MICT) v úterý s konečnou platností potvrdil bývalému veliteli bosenskosrbské armády Ratku Mladičovi doživotní trest za genocidu spojenou se srebrenickým masakrem a další zločiny spáchané za války v Bosně a Hercegovině v letech 1992 až 1995. Nevyhověl tak požadavku Mladiče, který v odvolání žádal zproštění viny, nebo nový proces.

reklama