CNN Prima News exploze

exploze

Výpis příspěvků ke štítku „exploze“

Dokonalá ukrajinská trefa. Obří exploze rozmetala transportéry okupantů, ukázaly záběry

6. prosince 2022 06:01

Ukrajinci se pochlubili dalším úspěšným úderem na ruské vojáky na východě země. Video, jež koluje po sociálních sítích, zachycuje skupinku okupantů na hranici Luhanské a Doněcké oblasti. Ukrajinci pravděpodobně pomocí dělostřelectva naváděného bezpilotním letounem provedli na Rusy drtivý útok. Rozmetali při tom dvě transportní vozidla. Ruští vojáci buď utekli, nebo byli zneškodněni.

„Bomba“ pod autem otřásla Slovenskem. Svědek v kauze kolem Směr-SD dostal policejní ochranu

1. prosince 2022 19:41

Bývalý šéf slovenské finanční správy František Imrecze našel naspodu svého auta přilepený podezřelý objekt. Obával se možné bomby a na jeho žádost mu byla přidělena policejní ochrana. Imrecze je svědkem ve sledované kauze, která se dotýká lidí napojených na stranu Směr-SD expremiéra Roberta Fica. S výbuchy aut má Slovensko zkušenosti zejména z 90. let, bombový útok se tehdy stal osudným Robertu Remiášovi, který hrál roli v dodnes nevyjasněných případech kolem bývalého předsedy vlády Vladimír Mečiara.

Kyjev zveřejnil další brutální video. Výbuch vymrštil okupanta do vzduchu, ukazují záběry

26. listopadu 2022 06:04

Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo brutální záběry z bojů v Doněcké oblasti. Ukrajinské armádě se tam na začátku listopadu povedlo zničit ruský tank. Obrněnec nejdříve najel na protitankovou minu, poté jej dorazili ukrajinští vojáci střelou z raketového komplexu Stugna-P. Na videu je vidět, že exploze vymrštila jednoho z okupantů několik metrů do vzduchu.

Brutální exploze: Rusové usnuli v zákopu. Dron shodil bombu jednomu z nich skoro do klína

22. listopadu 2022 08:44

Rusové se nadále snaží dosáhnout postupu na území centrálního Donbasu. V posledních týdnech se na sociálních sítích objevuje mnoho krvavých záběrů především z okolí Bachmutu, na nichž ukrajinské bezpilotní letouny pomocí bomb masakrují bezmocné okupanty. Velmi činná je v tomto ohledu ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda, která videa svých útoků zveřejňuje na sociální síti. Obzvlášť brutální záběry se na Facebooku objevily začátkem týdne, jejich pravost nelze v době válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Drsné záběry z bojů: Tank se proměnil v ohnivou kouli. Rusům je trochu horko, rýpl si komik

19. listopadu 2022 12:46

Na internetu se objevily další záběry z bojů na východě Ukrajiny. Tentokrát je na nich zachycena mohutná exploze ruského tanku, který zřejmě najel na nástražné zařízení. Video sdílel známý ukrajinský moderátor Serhij Prytula, který pořádá finanční sbírky pro potřeby ukrajinských ozbrojených sil. Podobné záběry nicméně prakticky nelze v době trvání válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Zelenskyj slovy o raketě v Polsku nahrává Rusům. Je důležité být férový, říká generál Šedivý

19. listopadu 2022 06:08

V Polsku probíhá vyšetřování exploze rakety, při které zemřeli dva lidé. Žádná z dosavadních hypotéz neukazuje na úmysl. Šlo ale zřejmě o raketu odpálenou Ukrajinci. Armádní generál v záloze Jiří Šedivý v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že podobné incidenty se mohou stát. V takových případech je ale podle něj důležité zůstat férový a přiznat se. Ukrajince by podle něj nyní nikdo neobviňoval, protože konflikt vyvolalo Rusko a obyvatelé napadené země se musí bránit.

Další záhadná exploze v Rusku daleko od ukrajinských hranic. Gubernátor mluví o útoku dronu

16. listopadu 2022 17:18

U ruské vesnice Stalnoj Kon došlo ve středu k explozi. Výbuch zasáhl místní ropné skladiště. Podle gubernátora oblasti Andreje Klyčkova byl za incidentem „útok bezpilotního letounu“. Ukrajinci o explozi rafinérie, která se nachází zhruba 180 kilometrů od hranic Ruska s Ukrajinou, hojně informují, ale zodpovědnost za výbuch nepřiznávají.

Děsivá svědectví o výbuchu v Istanbulu: Byly tam rodiny s dětmi. Viděl jsem lidi na zemi

13. listopadu 2022 21:13

Nejméně šest mrtvých a 81 zraněných. Taková je bilance obětí po explozi v centru tureckého Istanbulu. Podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana mohlo jít o terorismus. K výbuchu došlo na pěší zóně frekventované ulice v historické čtvrti Beyoğlu. Na místě byl chaos, všude střepy z vysklených výloh a černý dým, popisují svědci tragédii. Z jejich výpovědí mrazí.

Během exploze v Istanbulu zahynulo nejméně šest lidí. Podle Erdogana to „zavání terorismem“

13. listopadu 2022 15:20
Aktualizováno

Exploze na rušné ulici pro pěší v centru Istanbulu v neděli zabila šest lidí a 81 dalších zranila, uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Podle něj se jednalo o bombový útok, který „zavání terorismem“. Generální konzulát ČR v Istanbulu v tuto chvíli nemá informace, že by mezi oběťmi a zraněnými byli čeští občané, sdělilo české ministerstvo zahraničí. Soustrast pozůstalým vyjádřila řada zemí včetně České republiky.

Záběry katastrofální exploze. Ruský obrněnec měl odstraňovat miny, sám ale na jednu najel

10. listopadu 2022 05:38

Už několik týdnů v kuse probíhají na území centrálního Donbasu tvrdé boje mezi ukrajinskou a ruskou armádou. Dokládají to i záběry, které se objevují na sociálních sítích. Jeden z dronů například na hranici Doněcké a Luhanské oblasti natočil katastrofální explozi ruského vozidla UR-77, které zřejmě najelo na minu. Ironií je fakt, že UR-77 je primárně určeno k odstraňování nepřátelských min.