reklama
CNN Prima News exploze

exploze

Výpis příspěvků ke štítku „exploze“

Exploze v Liverpoolu: Hrdinný taxikář odvrátil katastrofu, atentátníka zamkl v autě

14. listopadu 2021 23:23
Aktualizováno

Britská policie vyšetřuje výbuch taxíku před ženskou nemocnicí v Liverpoolu. K incidentu došlo v neděli v dopoledních hodinách. Zemřel jeden člověk, další skončil se zraněními v nemocnici. Podle informací médií taxikář uzamkl v autě sebevražedného atentátníka. V souvislosti s případem byli na základě protiteroristického zákona zatknuti tři muži.

V Damašku explodoval armádní autobus. Zemřelo 14 lidí, další utrpěli vážná zranění

20. října 2021 07:49
Aktualizováno

V centru Damašku ve středu v ranní špičce exploze zcela zničila autobus syrské armády. Zemřelo 14 lidí a několik dalších bylo zraněno. Podle syrské televize patří oběti k armádě, v autobuse byli vojáci. Syrští představitelé hovoří o teroristickém útoku. Za jiným středečním incidentem stojí syrská armáda. Ta útočila v Idlibu na severozápadě země a zabila tam podle záchranářů citovaných agenturou Reuters nejméně 13 civilistů, mezi kterými jsou i děti.

U mešity v afghánském Kábulu vybuchla bomba. Dva lidé zemřeli, další jsou zranění

3. října 2021 15:28
Aktualizováno

Při výbuchu bomby u vchodu do mešity v afghánské metropoli Kábul zemřeli nejméně dva lidé. Oznámil to podle agentury AP Zabihulláh Mudžáhid, mluvčí radikálního islamistického hnutí Tálibán. Radikálové v srpnu po stažení zahraničních vojsk převzali kontrolu nad Afghánistánem. K zodpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.

reklama