CNN Prima News exploze

exploze

Výpis příspěvků ke štítku „exploze“

Záběry ohnivého pekla a hromady šrotu. Ruský konvoj narazil na tvrdý ukrajinský odpor

Ukrajinská 79. vzdušná výsadková brigáda provedla překvapivý úder na ruský konvoj těžké techniky, který projížděl Doněckou oblastí. Pro některé okupanty měl střet fatální následky. O demolici opuštěných obrněnců včetně tanků či vozidel typu BMP se později postarali operátoři ukrajinských dronů. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Záběry ohnivé demolice stomilionového tanku. Ukrajinci ho zlikvidovali dronem za pár tisíc

Ukrajinští vojáci u Avdijivky zničili ruský tank T-80BVM, jehož cena přesahuje 90 milionů korun. K likvidaci modernizovaného kolosu přitom stačil obyčejný dron, který stojí asi 10 tisíc korun. Ukrajinci využívají konstrukční slabiny ruských tanků, která spočívá v umístění munice přímo pod dělovou věží. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů obsahujících mohutnou explozi je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Mohutná exploze rozmetala ruský tank. Kusy stroje létaly stovky metrů daleko, ukazuje video

Ukrajinský 501. prapor námořní pěchoty provedl další úder na ruskou kolonu těžké techniky v Chersonské oblasti. V důsledku náletu sebevražedného dronu došlo v jednom z tanků k masivní explozi, která stroj doslova roztrhala na kusy. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů i stavu zbytku zmíněného konvoje je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

V České Lípě vybuchla tlaková láhev, pro raněné letěly vrtulníky. Strašná rána, líčí svědci

Dva zraněné si vyžádal výbuch tlakové lahve v areálu továrny Alstom v České Lípě, oba skončili na popáleninovém centru vinohradské nemocnice. Explozi provázela ohlušující rána, okolní domy se podle svědků otřásly v základech. Láhev poháněla vysokozdvižný vozík. Podobné incidenty jsou naprosto výjimečné, uvedl specialista oslovený redakcí.

Ohnivé peklo v Tokiu: Mysleli jsme, že zemřeme. Cestující popsali hrůzy na japonském letišti

Zůstali naživu jen díky tomu, že nepodlehli panice, striktně se drželi pokynů a ihned se evakuovali. Cestující na palubě letadla Airbus A350, které se v úterý na tokijském letišti Haneda srazilo s letounem pobřežní stráže, popsali, co všechno během hororové události zažili. Někteří z nich uvedli, že se záchranou již nepočítali. Všech 379 lidí na palubě nakonec přežilo. V případě šestičlenné posádky letounu pobřežní stráže přežil pouze kapitán.

Záběry krvavé bitvy o Avdijivku: Bahno, plameny, hromada mrtvol a zničených obrněnců

Rozbombardovaná bahnitá krajina plná zlámaných stromů, plamenů, kouře, rozmlácené ruské techniky a bezvládných těl vojáků. Přesně tak vypadá krvavá bitva v okolí doněcké Avdijivky. Ukrajinci, kteří v tomto regionu nadále odolávají masivním útokům okupantů, zveřejnili nové záběry. Obsah těchto videí patří k nejbrutálnějším audiovizuálním materiálům, které Kyjev od vypuknutí ruské invaze ukázal.

Krvavé výročí Solejmáního smrti: Exploze si vyžádaly přes 100 obětí, mluví se o terorismu

Nejméně 103 obětí si ve středu vyžádaly dvě exploze nedaleko hřbitova v íránském městě Kermán, kde je pochován generál Kásem Solejmání, který zemřel při americkém atentátu v Bagdádu v lednu 2020. K výbuchům došlo během pietní akce v souvislosti s generálovou smrtí. Píše to agentura AFP s odkazem na íránská státní média. Podle zástupce guvernéra provincie Kermán Rahmána Džalálího šlo o terorismus.