reklama
CNN Prima News exploze

exploze

Výpis příspěvků ke štítku „exploze“

Silná exploze v německé chemičce si vyžádala první oběť. Na místě jsou zranění

Exploze chemičky v úterý otřásla průmyslovým parkem v západoněmeckém Leverkusenu. Kvůli výbuchu byla uzavřena frekventovaná dálnice A1, uvedla dopoledne na Twitteru policie. Příčina exploze zatím není známa, uvedla agentura DPA. Podle policie je na místě nejméně 31 raněných, z toho čtyři vážně. Čtyři osoby se navíc pohřešují. Potvrdila se i první oběť.

Kempem na jihu Čech otřásla série výbuchů. Hořelo sedm karavanů, na místě byly děti

Aktualizováno

V kempu Radava na hranici Středočeského a Jihočeského kraje došlo v pondělí večer k sérii výbuchů. Lidé je slyšeli i na vzdálenost několika kilometrů, na místo ihned zamířily cisterny, které požár během několika minut uhasily. Podle informací CNN Prima NEWS hořelo 14 karavanů a dvě osobní auta, na místě byly i děti. Při incidentu nikdo nebyl zraněn.

Čtyři zranění po výbuchu v Babišově továrně na řepku. Policie mluví o trestném činu

Aktualizováno

Škodu po výbuchu v areálu Preolu v Lovosicích provozovatel předběžně odhadl na 200 milionů korun. Zásah zatím hasiči neukončili, na místo už ale jen dohlížejí závodní hasiči Lovochemie, řekl v úterý večer mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Záchranáři po výbuchu ve výrobě biopaliv ošetřili čtyři lidi, policie událost vyšetřuje jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti a prověřuje, zda případně nebyly porušeny bezpečnostní předpisy.

Vrbětice: Obce a kraj si rozdělí stovky milionů. Na odškodné dosáhnou i obyvatelé

Mezi obce v okolí Vlachovic-Vrbětic na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady s municí, a Zlínský kraj by se podle návrhu zákona mělo při odškodnění v souvislosti s výbuchy rozdělit asi 350 milionů korun. Kraj a obce Vlachovice, Lipová, Haluzice, Bohuslavice nad Vláří a město Slavičín by peníze měly dostat do konce roku. Tamní obyvatelé by měli o odškodnění požádat. Pokud tak učiní všichni a za celé období, mělo by se mezi ně rozdělit asi 300 milionů korun, řekl v pondělí ve Zlíně novinářům europoslanec a advokát čtyř postižených obcí Stanislav Polčák (STAN).

Skákací hrad vybuchl a vylétl do výšky osmi metrů. Dvě děti jsou v kritickém stavu

Skákací hrad v Rusku zničehonic vzlétl do výšky skoro osmi metrů. Uvnitř byly dvě holčičky ve věku tří a čtyř let. Ty nakonec přeletěly přes kovový plot a dopadly nedaleko tramvajového kolejiště, jejich stav je kritický. Policie nejdřív za příčinu považovala silný vítr, což ovšem popřeli svědci, kteří uvádějí, že před vzletem něco v atrakci vybouchlo.

V Kladně vybuchl předmět na balkoně panelového domu. Střepy poranily 50letého muže

Výbuch na balkoně panelového domu ve Vodárenské ulici v Kladně v pátek rozbil skleněnou výplň a střepy zranily padesátiletého muže. Nikdo další zraněn nebyl, nebylo ani nutné hasit požár nebo evakuovat obyvatele domu. Novinářům to řekla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Co přesně explodovalo, policie neuvedla. Podle některých informací šlo o dělbuch, Šteinerová to ale nechtěla komentovat.

reklama