FC Viktoria Plzeň

Výpis příspěvků ke štítku „FC Viktoria Plzeň“

Senzace se nekoná. Fotbalisté Plzně padli ve Florencii a jejich tažení Evropou končí

Aktualizováno

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli v odvetě čtvrtfinále Evropské konferenční ligy UEFA na půdě italské Fiorentiny 0:2 v prodloužení a po úvodní remíze 0:0 se jako poslední český zástupce v této sezoně rozloučili s evropskými poháry. Plzeň hrála od 66. minuty bez vyloučeného Cadua, po obětavém výkonu ale dotáhla zápas až do prodloužení. Hned na jeho začátku skóroval domácí Gonzáles. Pojistku přidal ve 108. minutě Biraghi. Viditelně vyčerpaní Viktoriáni se už nezmohli na odpověď, a do semifinále tak postupuje italský celek.

Slavia prohrála v Plzni, vítězství v závěru vystřelil Šulc. Sparta získala zásadní výhodu

Fotbalisté Slavie ve šlágru 28. kola první ligy nečekaně prohráli v Plzni 0:1 a přišli o vedení v tabulce. Červenobílí dva duely před koncem základní části ztrácejí z druhého místa dva body na obhájce titulu Spartu. Pokud Letenští vedení udrží, získají v nadstavbě pro derby pražských "S" výhodu domácího prostředí, která v boji o titul může hrát zásadní roli. Šlágr ve vyprodané Doosan Areně rozhodl ve prospěch aktivnějších domácích v 87. minutě Pavel Šulc.

Plzeň drží naději na postup. Po remíze s Fiorentinou mají české kluby jistou Ligu mistrů

Fotbalisté Plzně v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy remizovali doma s favorizovanou Fiorentinou bez branek. Italský finalista minulé sezony soutěže měl před vyprodanou Doosan Arenou více ze hry, stejně jako domácí si ale vytvořil jen minimum šancí. Za hosty nastoupil jako střídající v 70. minutě český reprezentační záložník Antonín Barák. České kluby po remíze Plzně poskočily na 10. pozici žebříčku koeficientů UEFA a pro sezonu 2025/26 mají jisté místo v hlavní fázi Ligy mistrů.

Přísnější trest pro klíčového fotbalistu Sparty. Disciplinární komise přihlédla k recidivě

Fotbalista pražské Sparty Ángelo Preciado si za vyloučení v nedělním utkání 27. kola první ligy s Mladou Boleslavi (1:1) nezahraje čtyři soutěžní duely. Disciplinární komise mu udělila přísnější trest i z toho důvodu, že ekvádorský reprezentant dostal červenou kartu ve druhém zápase po sobě. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí v Česku profesionální soutěže, o tom informovala v tiskové zprávě.

Fanouška Plzně obvinila policie za hozený kelímek. Klub zvažuje vymáhání vzniklé škody

Plzeňští policisté obvinili z výtržnictví fotbalového fanouška, který při březnovém utkání Evropské konferenční ligy mezi domácí Viktorií a Servette Ženeva hodil na hrací plochu kelímek a zasáhl brankáře hostů. Muže policie zjistila a tento týden obvinila, sdělil policejní mluvčí Ondřej Hodan. Další příznivec byl obviněn již v polovině března za opakované vhození pyrotechniky na hřiště při prvoligovém utkání Viktorie.

Pikantní souboj pro Plzeň. Ve čtvrtfinále Konferenční ligy vyzve „Barákovu“ Fiorentinu

Fotbalisté Plzně zaznamenali ve čtvrtek historický úspěch, když přes ženevské Servette postoupili díky zvládnutým penaltám do čtvrtfinále Konferenční ligy. Nyní už je jasné, s kým se Viktoria utká o postup mezi nejlepší čtyřku. Los ve švýcarském Nyonu jí přisoudil italskou Fiorentinu, kde působí i český reprezentant Antonín Barák. Z pohledu českého diváka nabídne zajímavý střet také Evropská liga, kde se utkají Leverkusen s West Hamem. Teoreticky se tak mohou na hřišti potkat Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář proti Tomáši Součkovi s Vladimírem Coufalem.

Plzeň je poprvé v pohárech ve čtvrtfinále. Drama v odvetě rozhodl až penaltový rozstřel

Fotbalisté Plzně v domácí odvetě osmifinále Evropské konferenční ligy po penaltovém rozstřelu porazili Servette Ženeva 3:1 a poprvé v klubové historii postoupili v pohárech do čtvrtfinále. Zápas skončil po základní hrací době i po prodloužení bez branek stejně jako úvodní duel před týdnem ve Švýcarsku. Domácí brankář Martin Jedlička v rozstřelu zlikvidoval dva pokutové kopy.

Limberský o posledním telefonátu s Rajtoralem, který se oběsil. Co mu řekl před smrtí?

Fotbalista František Rajtoral by 12. března oslavil 38. narozeniny. Svůj život ukončil dobrovolně během angažmá v Turecku, kdy se v apartmánu, ve kterém pobýval, oběsil. Spekulovalo se o tom, že tehdy jednatřicetiletý sportovec měl velké dluhy, které nebyl schopný splácet, neboť mu klub dlouhodobě dlužil na výplatě. Jeho blízký kamarád a spoluhráč David Limberský na svého parťáka pro CNN Prima NEWS zavzpomínal a zmínil možné příčiny jeho kroku.

I když se jednalo o obrovskou osobnost, každému stiskl ruku, vzpomínal Straka na Beckenbauera

Bývalého fotbalisty a nyní trenéra Františka Straky se velmi dotklo úmrtí legendárního německého obránce a kouče Franze Beckenbauera, kterého považoval za výjimečného člověka. „Císaře“ osobně poznal. V rozhovoru Straka zavzpomínal na to, jakou poklonu Beckenbauer coby trenér pozdějších mistrů světa ze Západního Německa složil československé reprezentaci po čtvrtfinálové výhře 1:0 na šampionátu v roce 1990.

Luxusní bydlení Davida Limberského: Vpředu moderní vila, vzadu se mění v útulnou chalupu

Fotbalista David Limberský žije se svou manželkou Lenkou a dcerou Lilien v luxusním domě poblíž Plzně, který zakoupil před více než deseti lety. Postupně si ho přestavěli k obrazu svému a už by se ho nevzdali. „Máme tu všechno, co k životu potřebujeme. Nevyměnil bych ho za nic na světě,“ uvedl pro redakci CNN Prima NEWS, které své království ukázal. Jak to u nich doma vypadá?

Franz, co se u vás děje? Kvůli ostudě českých fotbalistů mi volali i z Německa, říká Straka

Absolutní šok, tak popsal fotbalový kouč František Straka situaci okolo tří českých hráčů, kteří před zásadním zápasem strávili noc na diskotéce. Podle svých slov se o celé situaci dozvěděl od německého novináře, který mu v neděli zavolal. Nepochybuje, že český národní tým postoupí na fotbalové mistrovství Evropy v Německu. Mužstvo je podle Straky kvalitní a místo trojice hráčů má trenér alternativy.