reklama
CNN Prima News fotbalista

fotbalista

Výpis příspěvků ke štítku „fotbalista“

Hrdinové mistrů Evropy: Trenér, co porazil rakovinu, hvězda bez finále i duo z Harvardu

Je rozhodnuto. Novými mistry Evropy ve fotbale se stali hráči Itálie. Za naprosto klíčové se dá označit několik postav zlatého týmu, mezi nimiž jsou i muži s pohnutými osudy. I díky nim Itálie potvrdila roli černého koně turnaje. Před EURO 2020 se svěřenci Roberta Manciniho v predikcích na vítěze tolikrát neobjevovali, ale formu načasovali nejlépe, na turnaji ani jednou neprohráli a zaslouženě se radují z trofeje. Přečtěte si příběhy některých z nich.

Rok od smrti fotbalisty Čišovského: Vdova Martina se vzepřela společnému snu

Šest let bojoval fotbalista Marián Čišovský se zákeřnou a nevyléčitelnou nemocí ALS, která se projevuje ochabováním svalů. Fotbalistovi, naposledy působícímu v plzeňské Viktorii, byla po celou dobu velkou oporou jeho rodina. Manželka Martina a děti Maroš (15), Martin (12) a Tina (8). Nakonec ale před rokem zemřel. Přestože se manželé – oba Slováci – plánovali vrátit do vlasti, vdova Martina se nakonec rozhodla zůstat s dětmi v západočeské metropoli.

Zprvu to rázně odmítal, teď ho Slavia oficiálně představila. Srdjan Plavšič je sešívaný

Na začátku května se v tuzemských médiích objevila informace o tom, že se srbský fotbalista Srdjan Plavšič vydal po třaskavé trase a coby hráč Sparty Praha, kterému končí smlouva, podepsal kontrakt se Slavií. To okamžitě způsobilo velké vášně, sám hráč rozhořčení sparťanských fanoušků krotil a na sociálních sítích avizoval, že usiluje o to, aby prodloužil na Letné. O více než měsíc později „sešívaní“ oficiálně potvrdili příchod rychlonohého křídelníka.

Záhada Guélor Kanga: Narodil se před 30 lety, matka však zemřela o čtyři roky dříve

Záložník gabonského fotbalového klubu a bývalý hráč pražské Sparty Guélor Kanga je uprostřed sporu ohledně svého věku. Ukázalo se, že datum jeho narození neodpovídá datu úmrtí jeho matky. Ta totiž zemřela čtyři roky před narozením svého syna. Navíc není ani jisté, jestli je Kanga skutečně Gaboňan, jak stojí v jeho pase. Případem se nyní zabývá Africká fotbalová konfederace, píší zahraniční média.

Bývalý hráč Plzně trpí stejnou nemocí, na kterou zemřel Čišovský: Říkám si, proč zrovna já

Exligový fotbalista Jiří Šámal, který během své kariéry hrával nejvyšší soutěž za Cheb nebo Viktorii Plzeň, se před pár týdny dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou nemocí ALS (amyotrofická laterální skleróza). Na tu před rokem zemřel Marián Čišovský. Osmačtyřicetiletý bývalý záložník na hřišti nevynechal jediný souboj a vždy býval velkým bojovníkem. Tím zůstává i nyní. Krutému osudu vzdoruje více než statečně.

reklama