CNN Prima News Hana Třeštíková

Hana Třeštíková

Výpis příspěvků ke štítku „Hana Třeštíková“

OBRAZEM: Nový domov Slovanské epopeje. Vystaví ji v paláci Savarin, který teprve vzniká

Slovanská epopej Alfonse Muchy bude umístěna v paláci Savarin blízko Václavského náměstí v Praze. Dohodu v pátek podepsali zástupci hlavního města, Nadace Mucha a společnosti Crestyl. Ta pro cyklus 20 pláten vybuduje v Savarinu příslušné prostory. Expozice bude koncipována jako cesta životem Alfonse Muchy, sdělil v pátek mluvčí společnosti Crestyl Ondřej Micka. Návrh dohody byl 31. ledna schválen pražskými radními.

Požár v Praze prakticky zničil vzácný dřevěný kostel sv. Michala. Zbyly jen ohořelé trosky

Aktualizováno

„Dohašujeme ohořelé části kostela. Požárem byl prakticky zcela zničen, zřítila se i jeho věž. Z vnitřní části kostela jsme vynesli několik tlakových propan-butanových lahví, které ochlazujeme,“ popsali z místa pražští hasiči. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Památkově chráněný objekt ze 17. století do parku přenesli za první republiky, aby se stal součástí sbírek Národopisného muzea. Pražská

Praha láká české turisty. Za pobyt dostanou hosté vstupenku do muzeí či zoo

Magistrát hlavního města Prahy zareagoval na výpadek turismu podpůrným programem, který by mohl pomoci přilákat české návštěvníky z regionu do metropole. Podle radní pro kulturu a cestovní ruch hl. města Prahy Hany Třeštíkové by měli hosté za přenocování ve vybraných partnerských hotelech dostat body, které vymění za vstupenku. V nabídce jsou muzea, galerie i zoologická zahrada.