CNN Prima News Jeseníky

Jeseníky

Výpis příspěvků ke štítku „Jeseníky“

Kolik stojí lyžování v Česku a kde jsou nejdelší sjezdovky? Nabízíme velký přehled skiareálů

2. února 2023 21:17

Začátek zimy vlekařům kvůli oblevě nevyšel, teď už je ale vše jinak. Svahy jsou bohatě zasněžené a nachystané na jarní prázdniny. Web CNN Prima NEWS dal dohromady přehled 25 velkých i menších českých a moravských zimních středisek. Zahrnuli jsme do něj ceny skipasů, půjčoven a některé zajímavosti. Dozvíte se, kde je nejdelší a nejprudší sjezdovka u nás nebo který areál je nejvýše a naopak nejníže položený.

Desítky hákových křížů, oslava wehrmachtu a Hitlera aneb Reportáž ze Sudet v roce 2022

19. prosince 2022 11:24

Asi nikde jinde v České republice nedochází na veřejném místě k tak masivní propagaci nacismu. Areál zchátralých lázní Jánské Koupele v sudetském podhůří Jeseníků je posprejován desítkami svastik či nápisy typu: Adolf Hitler, Heydrich, Himmler, SS, strýček Dolfík Hitler, Gott mit uns i mnohými dalšími. Třicet let zdevastované objekty chce nyní zachránit podnikatel Jan Ležatka. „Boj s vandaly zatím prohráváme, chceme to brzy změnit,“ slibuje.

Tropický východ a chladný západ dělí až 18 °C. Extrémní nerovnováha teplot rozpoltí Česko

19. srpna 2022 07:45

Po tropických vedrech během týdne teplota o víkendu značně klesne. Navíc se po slunečných dnech dostaví přeháňky a déšť, místy pak dokonce bouřky. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) předpovídají zataženou či oblačnou oblohu. Odborníci zároveň očekávají vysoké rozdíly v teplotách mezi západem a jihovýchodem republiky, kdy mohou teploměry ukazovat od 17 až po 35 stupňů.

Voda může zaplavit silnice, hrozí pády stromů. V části Česka platí přísnější výstraha

31. července 2022 08:44

Meteorologové zpřísnili výstrahu před velmi vydatným deštěm v Beskydech. Za 12 hodin tam může spadnout až 80 milimetrů vody, hrozí rozvodnění menších toků. Dopoledne by mělo hodně pršet také v Jeseníkách. Další části Česka v neděli vydatný déšť nečeká. V okolí Hřenska, kde hasiči bojují už týden s rozsáhlým požárem v národním parku, nebude pršet pravděpodobně vůbec. V této části Ústeckého kraje naopak až do odvolání zůstává v platnosti výstraha před vznikem požárů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Kontroverzní most na titulní straně. Časopis TIME oceňuje lávku na Dolní Moravě

13. července 2022 18:53

Visutý most v Dolní Moravě se objevil mezi nejlepšími místy světa roku 2022 podle amerického časopisu Time. Fotografie moravského mostu se dokonce dostala na titulní stranu časopisu. Na padesátimístném seznamu je také například Arktida či Mezinárodní vesmírná stanice (ISS). Nejvíce ocenění si podle žebříčku odnesl evropský kontinent.

Pobíhá v Jeseníkách vlk? Video zaskočilo místní, vše vysvětlila manželka hajného

14. dubna 2022 22:38

Po sociálních sítích aktuálně koluje video údajného vlka, které v Jeseníkách natočil jeden z řidičů. Místo, kde se zvíře pohybovalo, se hned dostalo do hledáčku médií i odborníků. Podle nich je ale výskyt vlka právě v této oblasti dost nepravděpodobný a šlo by o velkou vzácnost. Vysvětlení celé kauzy nakonec přinesla manželka místního hajného.