CNN Prima News Jeseníky

Jeseníky

Výpis příspěvků ke štítku „Jeseníky“

VÝSTRAHA: Na Česko se valí intenzivní deště. Podívejte se, kde hrozí největší nebezpečí

Severu Česka hrozí v nadcházejících hodinách vydatný déšť a rozdvodnění toků, varují meteorologové. Do pátečního poledne by mělo v Krkonoších spadnout přes 50 milimetrů srážek. Intenzivní srážky postihnou také Orlické hory, kolem Králického Sněžníku a Jeseníky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Rozvodnit se mohou toky v povodí horního Labe a Jizery a také v Českém lese a části Šumavy, vyplývá z výstrahy ČHMÚ.

Česko ohrožují povodně. Největší nebezpečí hlásí na Labi a Moravě, voda ale stoupne i jinde

Aktualizováno

Na Labi ve Vestřevi na Trutnovsku je stav ohrožení, voda má dál stoupat. Na třetí, tedy nejvyšší povodňový stupeň (SPA), může vystoupat řeka Morava v oblasti Jeseníků, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha s nejvyšším stupněm nebezpečí platí od nedělního dopoledne do odvolání. Déšť a tání sněhu podle meteorologů zvýší hladiny i některých dalších řek.

Řítil se dolů jako dělová koule. Svědci popsali ošklivý pád třináctiletého lyžaře v Karlově

Za ošklivým pádem 13letého lyžaře v pondělí ve skiareálu Karlov pravděpodobně stála rychlá jízda, kterou chlapec neustál. Podle svědků se po sjezdovce řítil obrovskou rychlostí, po ztrátě rovnováhy prorazil ochrannou síť i dřevěné zábradlí a zřítil se na parkoviště ze šestimetrové výšky. Následně bojoval o život, do akce šel vrtulník, který jej přepravil do nemocnice v Ostravě. Jen díky štěstí navíc nezpůsobil zranění někomu dalšímu. Chlapcův stav je nadále vážný, ale stabilizovaný.

Bezohlední motorkáři brázdili po hřebeni Jeseníků. Hledají se svědci, policii stačili ujet

Po zasněženém hřebeni Jeseníků se v sobotu proháněli tři jezdci na upravených motocyklech, projeli i územím, které spadá do kategorie přírodní rezervace. Podle Správy Chráněné krajinné oblasti Jeseníky trojice motorkářů porušila několik zákonů, za což jim hrozí pokuta až několik desítek tisíc korun. Policisté po jezdcích v sobotu pátrali, avšak nepřistihli je. Správa CHKO Jeseníky proto na sociálních sítích vyzvala případné svědky z řad turistů, aby jí poskytli informace či fotografie motorkářů.

Česku hrozí další přívaly sněhu, připadnou desítky centimetrů, varují meteorologové

V Česku bude nadále intenzivně sněžit. Během několika hodin má napadnout dalších 25 centimetrů nového sněhu. Nejhorší situace bude panovat na jihu Čech a na Vysočině, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoký stupeň nebezpečí platí podle expertů pro jih Plzeňského kraje a podhůří Jeseníků a Beskyd. V jižních Čechách je už vyhlášena kalamitní situace. Výstraha je v platnosti od sobotního rána do nedělních 12:00. V noci na neděli mohou teploty místy klesnout až k −13 °C.

Ukrýval Čáslavskou, na lyžích sjel Kilimandžáro. Horská služba truchlí nad smrtí náčelníka

Zemřel bývalý náčelník Horské služby Jeseníky Zdeněk Zerzáň. V čele organizace zachraňující životy návštěvníků hor stál v letech 1967 až 1987. Po okupaci Československa v srpnu 1968 ukrýval před tajnou policií gymnastku Věru Čáslavskou. Byl také vynikajícím sportovcem, jako první a nejspíš jediný sjel v roce 1980 na lyžích nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro, uvedla v pondělí Horská služba ČR na Facebooku.

V Česku řádily silné bouře. Prahu zasypaly kroupy, voda zaplavila i Státní operu

Česko ve středu odpoledne zasáhly silné bouřky s krupobitím. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se vyskytly v Praze a okolí, v Jeseníkách, na Plzeňsku a Jindřichohradecku. Hasiči vyjížděli k desítkám popadaných stromů a zatopených sklepů. Voda zaplavila i podzemí Státní opery, kde způsobila značné škody. Výstraha je nadále v platnosti pro celé území České republiky, hrozí také přívalové povodně.