Sbírka pro rodinu zesnulého hasiče Zdeňka: Vybralo se čtvrt milionu, vzkaz poslal i Trpišovský

Velkou finanční pomoc pro pozůstalé tragicky zesnulého hasiče Zdeňka Hejduka shromáždili obyčejní lidé. Do sbírky, kterou založil fotbalový klub z Kutné Hory, již veřejnost poslala čtvrt milionu korun. Peníze jsou určeny pro Hejdukovu manželku Karolínu a pomohou jí s výchovou dvouletého syna Zdeňka, na kterého zůstala sama. Hejduk byl odmalička zapáleným fotbalistou, svůj vzkaz poslal také trenér pražské Slavie, pod kterým si hasič jako dorostenec zahrál.

Slavia důvěřuje Trpišovskému. Trenérské stálici prodlouží smlouvu až do června 2026

Fotbalová Slavia se dohodla s trenérem Jindřichem Trpišovským na prodloužení smlouvy. Sedmačtyřicetiletý kouč podepíše v pátek po otevřeném tréninku na stadionu v Edenu před sobotním ligovým derby na Spartě nový tříletý kontrakt. Původní smlouva měla trvat do 30. června s následnou dvouletou opcí, kterou obě strany po vzájemné dohodě nevyužily a uzavřou nový kontrakt.

Končící Karoch: Vrba byl řízek, který to brousil. Já se vždy lišil, věřím na minulé životy

Fotbal je pro něj mystickou záležitostí, podle toho jej v televizi 15 let spolukomentoval. Někomu se „jiný“ přístup Pavla Karocha líbil, další iritoval. Někdy však měla tahle kritika dost iracionální podobu; i kvůli tomu se nyní rozhodl pozici u mikrofonu opustit. Nudit se nebude – může se alespoň intenzivněji věnovat milovanému kreslení či duchovnu. Jak sám v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, z fotbalového prostředí vyčníval už coby hráč.

Slavia zažila derby snů. Se Spartou zametla čtyřmi góly, na destrukci jí stačila první půle

Jedna strana zažívá absolutní euforii, druhá nejhorší noční můru. Od nedělního ligového derby mezi Slavií a Spartou se čekalo ledacos, ale ne takováto jednoznačná záležitost. „Sešívání“ doma v Edenu dali dokonale zapomenout na porážku od rivala z května a po triumfálním vítězství 4:0 jim opět patří Praha. Všechny branky letenskému týmu nasázeli už v prvním poločase. Pod debakl přidali gólový podpis Václav Jurečka, Jakub Hromada, Lukáš Masopust a Peter Olayinka.

Derby umocněné o přeběhlíka Kuchtu. Typ, kterému nenávist Edenu pomůže, míní Zelenka

Největší fotbalový zápas v Česku je opět tady. Derby mezi Slavií a Spartou bude vždy tahákem. A to nedělní – historicky 304. – je poctivě okořeněné o nezvykle vyrovnané šance i útočníka Jana Kuchtu. Přeběhlíka, který to od „sešívaných“ vzal oklikou přes Lokomotiv Moskva na Letnou. Zákon rivality říká, že ho na druhém břehu Vltavy v Edenu nečeká hezké přivítání. „Typologicky je hráč, který toto hodí za hlavu,“ říká pro CNN Prima NEWS před ligovým šlágrem expert Luděk Zelenka.

Bujaré oslavy v Edenu: Slavia udolala Raków a prošla do skupiny Konferenční ligy

Fotbalisté pražské Slavie porazili v odvetě závěrečného 4. předkola Evropské konferenční ligy Raków Čenstochová 2:0 po prodloužení a postoupili do skupiny. V první minutě nastavení rozhodl střídající Ivan Schranz. Souboj českého a polského vicemistra ve vyprodaném Edenu skončil po základní hrací době 1:0 gólem Mosese Usora z 62. minuty, Raków před týdnem vyhrál doma 2:1.

Žádný zanďour, Plzeň se musí na Slavii chovat jako lídr, radí Uhrin. Spartu nezatracuje

Klubová pokladna fotbalové Viktorie Plzeň krvácí, klub nutně potřebuje nového investora. Ale i ve složité ekonomické situaci Západočeši udivují Fortuna ligu. V roli outsidera si drze vyšlápli na pražské „S“, po prvním zápase nadstavby dokonce vedou tabulku o dva body před Slavií. A právě s ní se tým trenéra Michala Bílka utká v neděli. Svůj pohled na klíčovou bitvu o titul přidal pro CNN Prima NEWS kouč Dušan Uhrin mladší.

Takto „děravá“ nebyla Slavia sedm let. Pokud chce titul, musí vyzrát na fantoma Staňka

Pořádné grády dostala nadstavbová skupina o titul fotbalové ligy hned v úvodu. Slavii Praha překvapivě rozmrzel novic nejvyšší soutěže Hradec Králové a „sešívaní“ se propadli na druhé místo. K titulu má nyní nejblíže Viktoria Plzeň, která v neděli pojede uhájit pozici lídra do Edenu. Momentálně slibuje bitva mezi „sešívanými“ a Západočechy ještě větší drama než před pár dny.

Když i rozhodčímu bylo Mandouse líto. Omlouvám se, hlesl gólman a tým ho podržel

Byl to klíčový, nakonec i vítězný gól Feyenoordu Rotterdam. Slavii Praha dost rozhodil, protože patřil do kategorie „nejlacinější“. Ke zmaření naděje na postup v odvetě čtvrtfinále Evropské konferenční ligy značně přispěla hrubá chyba brankáře Aleše Mandouse. Jeho následné slzy dokonce dotlačily hlavního rozhodčího k tomu, aby gólmana konejšil.

Vyrovnat maximum a vydělat další miliony. Jaký bonus čeká Slavii při vyřazení Feyenoordu?

Slávisté vedení Františkem Ciprem na jaře roku 1996 dokráčeli až do semifinále Poháru UEFA, dnes známého pod názvem Evropská liga. O 26 let později červenobílé z lavičky diriguje Jindřich Trpišovský a je velmi blízko tomu, aby vyrovnal počin s podpisem Cipra, který znamená nejen klubové, ale také české maximum v evropských pohárech. V odvetě Konferenční ligy s Feyenoordem Rotterdam (čtvrtek, 21:00) hraje Slavia nejen o prestiž, ale také o slušné peníze.

Divočina v Rotterdamu. Slávisté vedli, remízu 3:3 nakonec zachránili v nastaveném čase

Aktualizováno

Fotbalisté Slavie remizovali v úvodním utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy v Rotterdamu s Feyenoordem 3:3. V 10. minutě otevřel skóre domácí Luis Sinisterra, v 41. minutě srovnal Peter Olayinka. V polovině druhého dějství poslal Pražany do vedení Yira Sor, ale brzy odpověděl Marcos Senesi a v 86. minutě obrátil stav Orkun Kökcü. V páté minutě nastavení ale zařídil českému mistrovi příznivou výchozí pozici do odvety za týden v Edenu Ibrahim Traoré.