CNN Prima News Jizerské hory

Jizerské hory

Výpis příspěvků ke štítku „Jizerské hory“

Bydlel zde jizerskohorský Faust. Odhalte tajemství, jež skrývá Kittelův dům v Krásné

14. září 2022 23:15

Říkali mu jizerskohorský doktor Faust. S pomocí kouzelného pláště prý létal až do Vídně a od ďábla měl mít čarovné byliny. Po věhlasném doktoru Janu Antonínu Eleazaru Kittelovi ovšem nezbyly jen pověsti, ale i jeho výjimečný roubený dům v Krásné na Jablonecku. Někdejší horské sanatorium se díky usilovnému snažení místních nadšenců podařilo zachránit a zrekonstruovat a vy se teď s námi můžete vydat na prohlídku.

Meteorologické jaro začalo v Česku mrazivě. V příštích dnech si užijeme sluníčka

1. března 2022 10:51

Meteorologické jaro začalo v Česku mrazivým ránem. Na horách klesla teplota v úterý nad ránem i pod minus 20 stupňů Celsia. V nižších polohách bylo obvykle tři až osm stupňů pod bodem mrazu, ojediněle minus deset, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na Facebooku. Jako meteorologické jaro se označuje období od začátku března do konce května.

Na Šumavě stouply hladiny řek o metr za den. Voda zatím žádné větší škody nezpůsobila

4. ledna 2022 09:46
Aktualizováno

Vydatný déšť a tání sněhu na horách zvedly hladiny řek na Šumavě. Otava v Sušici a Rejštejně během odpoledne dosáhla třetího povodňového stupně, večer se ale situace začala uklidňovat. Meteorologové ráno varovali, že v povodí Vydry, Křemelné a horní Otavy hrozí až dvacetiletá povodeň. Mírně se v úterý rozvodnily také některé řeky v Orlických a Jizerských horách, Krkonoších, v Podkrkonoší a Jeseníkách. Voda zatím žádné větší problémy ani škody nezpůsobila.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí ozdobí smrk z Jizerek. Rozsvítit by se mohl v sobotu

21. listopadu 2021 13:08

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze ozdobí smrk z Jizerských hor. Strom, který bude po úpravě měřit 21,5 metru, vyrostl na soukromé zahradě v Dolní Černé Studnici na Jablonecku ve špatně přístupném místě. Jeho nedělnímu kácení tak předcházela náročná několikadenní příprava, při které musela dodavatelská firma rozebrat některé okolní ploty a vybudovat provizorní zpevněnou cestu, aby se rozměrný tahač ke stromu vůbec dostal.