reklama
CNN Prima News Jizerské hory

Jizerské hory

Výpis příspěvků ke štítku „Jizerské hory“

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí ozdobí smrk z Jizerek. Rozsvítit by se mohl v sobotu

21. listopadu 2021 13:08

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze ozdobí smrk z Jizerských hor. Strom, který bude po úpravě měřit 21,5 metru, vyrostl na soukromé zahradě v Dolní Černé Studnici na Jablonecku ve špatně přístupném místě. Jeho nedělnímu kácení tak předcházela náročná několikadenní příprava, při které musela dodavatelská firma rozebrat některé okolní ploty a vybudovat provizorní zpevněnou cestu, aby se rozměrný tahač ke stromu vůbec dostal.

První česká přírodní památka UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

28. července 2021 17:07

Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách. O jejich zařazení ve středu rozhodl výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). O výsledku informoval ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Jde o první tuzemskou přírodní lokalitu na tomto seznamu.

V Jizerských horách je stále sníh. Silnice zůstávají zavřené a obce nemohou nic dělat

12. května 2021 19:00

Po tropických teplotách přišlo výrazné ochlazení a ve středu na většině míst v České republice prší. Meteorologové dokonce vydali výstrahu před silným deštěm, která platí pro velkou část našeho území, zejména pro Plzeňsko. Jenže jsou i místa, kde se lidé na déšť vysloveně těšili. Třeba v Jizerských horách se stále potýkají se zasněženými vozovkami.

Česko se probudilo do nejchladnějšího rána této zimy. Na Jizerce bylo −28°C

1. února 2021 08:15

Česko se probudilo do nejchladnějšího rána této zimy. Teploty na severu a severovýchodě Česka v pondělí ráno klesly místy až na −15 stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Jizerce v Jizerských horách, kde meteorologové naměřili −27,8°C. V ostatních částech Česka bylo po ránu nejčastěji mezi pěti až deseti stupni pod bodem mrazu. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost zejména v Libereckém kraji, kde teploty klesají k −15°C.

Zima je pro zisk klíčová, uzavření by byla podpásovka, bojí se horští hoteliéři

11. prosince 2020 19:01

Hoteliéři po celém Česku se obávají opětovného uzavření horských hotelů a penzionů. V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn pokládají záměr ministerstva zdravotnictví za likvidační pro své podnikání. Stejné obavy mají také provozovatelé v Jizerských horách či Beskydech. Horská města a obce jsou na cestovním ruchu totiž závislé a zima patří mezi stěžejní části roku.

Spor o nacistický kříž v Krkonoších pokračuje. Padají trestní oznámení

25. listopadu 2020 06:52

Obnovený žulový kříž padlým vojákům wehrmachtu i příslušníkům SS u rozhledny Štěpánka na pomezí Krkonoš a Jizerských hor nadále budí vášně. Krkonošský národní park (KRNAP), na jehož území pomník stojí, jeho existenci hájí. Sdružení osvobozených politických vězňů proto nově žádá o odstranění kříže přímo ministra životního prostředí.

reklama