CNN Prima News Josef Hanzlík

Josef Hanzlík

Výpis příspěvků ke štítku „Josef Hanzlík“

Kouř je znovu cítit až v Praze. Vrtulníky ukončily zásah, hasiči ale zůstávají

26. července 2022 08:27

Hasiči pokračují v boji s požárem, který vypukl v národním parku České Švýcarsko na severu země, hoří na 1000 hektarech. Vrtulníky v úterý večer ukončily zásah, na místo se vrátily ve středu ráno. Požár se totiž zatím nepodařilo dostat pod kontrolu. Hasiči chrání domy v obcích. Policie zatím šetří požár pro podezření ohrožení z nedbalosti.

Budeme se péct, varuje před víkendem meteorolog. Na co si dát při tropech pozor?

18. června 2022 08:49

O víkendu nás velmi pravděpodobně zastihnou nejteplejší červnové dny letošního roku. V neděli se rtuť teploměru může v ojedinělých případech vyšplhat až k 38 °C. „Budeme se péct,“ shrnul počasí v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS meteorolog Josef Hanzlík. Tropické teploty v Česku vydrží až do středy, poté se mírně ochladí. Ojediněle se objeví také přeháňky nebo bouřky.

Česko čekají tropická vedra i silné bouřky. Mohou padnout i rekordy, říká meteorolog

17. června 2022 07:49

Denní teploty v Česku budou o víkendu dosahovat až 35 °C. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorolog Josef Hanzlík z ČHMÚ ve vysílání CNN Prima NEWS upozornil, že jde o mimořádně vysoké teploty vzhledem k tomu, že je teprve polovina června. Rovněž by mohly přijít silné bouřky. Ve Zlínském kraji už ve čtvrtek odpoledne a vpodvečer poškodily několik střech a lámaly větve i celé stromy.