CNN Prima News Karel Gott

Karel Gott

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Gott“

Státní pohřeb pro Schwarzenberga? Takový případ tu ještě nebyl, říká Forejt

Zesnulý Karel Schwarzenberg by se mohl dočkat státního pohřbu, přestože nebyl hlavou státu, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. Pravděpodobnější je, že by to mohl být pohřeb se státními poctami, tak jak tomu bylo například při posledním rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem. Ceremonii může ovlivnit i skutečnost, že někdejší ministr zahraničí měl významné postavení mezi vládnoucími šlechtickými dynastiemi v Evropě, připomněl Forejt.

Umělá inteligence je noční můrou českých dabérů. Připraví nás o práci, děsí se herci

Český dabing byl dlouhá léta proslulý a patřil k nejlepším na světě. Stačí připomenout pár jmen: František Filipovský, Stanislav Fišer, Vladimír Ráž, Václav Voska, Václav Postránecký, Věra Galatíková, Jana Šulcová... Brzy se ale možná dočkáme toho, že lidský hlas už nebude k dabingu potřeba a nahradí ho umělá inteligence. Redakce CNN Prima NEWS zjišťovala, jak to vnímají herci působící v dabingu.

Smigmator o Carnegie Hall: Tři Honzové a americká jazzová extraliga. Ohromný zážitek

„Tři čeští Honzové a americká jazzová extraliga. Ohromný zážitek,“ shrnul své vystoupení ve vyhlášené newyorské Carnegie Hall uznávaný swingový zpěvák Jan Smigmator, který měl na této scéně možnost koncertovat letos v dubnu. Stal se třetím umělcem populární muziky z Česka, který v koncertní síni vystoupil. Přesto si, jak se posléze dozvěděl, může připsat jedno prvenství. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradil, na který moment z celé události nikdy nezapomene, i to, kam by se nyní mohly ubírat jeho kariérní kroky.

Zemřel textař Krečmar. Jeho hit Až na vrcholky hor proslavila Martinová, další zpíval Gott

Ve věku 81 let po dlouhé těžké nemoci zemřel v neděli textař a libretista Eduard Krečmar, autor hitů pro řadu hvězd tuzemské populární hudby. Otextoval mimo jiné písně Karla Gotta, Petra Nováka, Jitky Zelenkové či Mikiho Volka. Společně s Pavlem Vrbou napsal recitál Listy důvěrné pro Martu Kubišovou, Helenu Vondráčkovou a Václava Neckáře v divadle Rokoko. Z pověření rodiny o tom informoval moderátor Martin Hrdinka.