CNN Prima News Karlos Vémola

Karlos Vémola

Výpis příspěvků ke štítku „Karlos Vémola“

Jako bychom koukali na Titanic. Dojalo nás to k slzám, vzpomíná Martínek na nástup Vémoly

Patří mezi nejvýraznější české MMA bojovníky. V roce 2018 v organizaci Oktagon vybojoval titul těžké váhy, v současnosti zápasí pod polskou značkou KSW. Na obřím turnaji v Edenu ale nemohl Michal Martínek chybět. Měl navíc důležitou pozici, byl posledním sparingpartnerem Karlose Vémoly před jeho bitvou s Attilou Véghem. „Šli jsme za Karlosem, všichni chlapáci, a byli jsme, jako když koukáme na Titanic,“ přiznává dojetí Martínek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS během unikátního večera.

Budu jíst jako Vémola a pak pokoušu sousedku, vtipkoval Kraus. A zavzpomínal na Gotta

Karlos Vémola se dočkal trilogie. A to v Show Jana Krause, kde byl potřetí hostem. Tentokrát hned po velkém triumfu nad Attilou Véghem. Bojovníkovi se navíc ve slavném pořadu dostalo mimořádného přijetí, jeho příchod totiž doprovázela melodie písně C’est La Vie, kterou proslavil Karel Gott. Stejný song Vémolu doprovodil do posledního zápasu. Moderátor dostal od bijce dva dárky – sportovní výživu a zápasnické šortky. „To vás osvalí, zhubnete a budete v těch trenkách nějak vypadat,“ vtipkoval Vémola.

Zpěv Karla Gotta mi dal emoci, kterou jsem potřeboval, říká Vémola po triumfu nad Véghem

Duel, který se zapsal do sportovní historie. Organizace Oktagon uspořádala v sobotu největší MMA turnaj v Česko-Slovensku, vrcholem večera byl střet velikánů – Karlos Vémola vs. Attila Végh. Celkem 28 tisíc diváků tak na fotbalovém stadionu v Edenu vidělo mimořádně napínavou bitvu, z níž jako vítěz odcházel osmatřicetiletý Čech. Ten si užil už samotný nástup do klece díky písni C’est la vie v podání Karla Gotta a přihlížejících diváků. „To jsem potřeboval, takovou emoci od davu,“ říká Vémola v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Vémolova první slova po výhře: Něco takového už dlouho neuvidíte. S Véghem se potřebujeme

Byla to historická událost. Taková, kterou už dlouho v České republice neuvidíte, vzkázal bojovník Karlos Vémola po své „Odvetě století“, v níž porazil Attilu Végha. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS hned po zápase prozradil, co pro něj sobotní oktagonový kotel znamenal. „Na to do smrti nezapomenu. Jestli jsem pro něco umíral 30 let v gymu, tak pro tento moment,“ řekl. A jak hodnotí svého protivníka Végha? „Znamená pro mě víc, než si lidi myslí. Možná se v ringu nenávidíme, ale jeden druhého potřebujeme,“ dodal Vémola a prozradil, že si pořídil nové zvíře, a to orlici.

Karlos Vémola to dokázal: V „Odvetě století“ porazil Végha. Bude „Terminátor“ pokračovat?

Aktualizováno

Jeden z nejpopulárnějších českých bojovníků MMA Karlos Vémola porazil v „Odvetě století“ Attilu Végha ze Slovenska a je i nadále šampionem organizace Oktagon v polotěžké váhové kategorii. Na dosud největším turnaji smíšeného bojového umění v Česku před 28 000 diváky na fotbalovém stadionu pražské Slavie v Edenu ukončil Vémola zápas ve druhém kole a soupeři oplatil porážku z listopadu 2019.

Vémolova vítězná rozlučka. Ve šlágru Oktagonu ukončil rivala Végha ve druhém kole

Oktagon 58 na stadionu v Edenu má za sebou velkolepý vrchol. Zápasník Karlos Vémola se dočkal své vysněné odvety a ve druhém kole porazil svého oponenta Attilu Végha tzv. arm trianglem, což promotér Ondřej Novotný nazval „neuvěřitelnou věcí“. Pro Vémolu jde také o symbolickou derniéru, třebaže po souboji prohlásil, že možná nejde o konec jeho kariéry. Na pražském stadionu deseti zápasům přihlíželo téměř 27 tisíc diváků, na místě byl také nejlepší český bojovník Jiří Procházka.

Konec kariéry přišel dřív, než jsem čekal, přiznal Vémola. Překvapil vyjádřením o dopingu

A je to tady! Už v sobotu se Karlos Vémola postaví znovu tváří v tvář Attilu Véghovi, slovenskému rivalovi, který ho před pěti lety jako vůbec první soupeř dokázal knockoutovat, navíc už v prvním kole. „Motivace. Dlouhé roky. Moje motivace je hon za odvetou století. Myslím, že jsme vzájemně posouvali svoje hranice,“ odpovídá Karlos Vémola v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na otázku, co pro něj právě Végh znamená. Řeč byla také o konci kariéry nebo dopingových testech.

Konec kariéry? Až si budu slintat na košili, vtipkuje Kozma. Řekl, komu fandí ve velké odvetě

Patří mezi nejpopulárnější MMA bijce v Česku. Největší základnu podporovatelů má přitom David Kozma v Ostravě, do pražského Edenu se i kvůli tomu na sobotní turnaj Oktagon 58 určitě sjede mnoho fanoušků Baníku. Jejich oblíbenec se totiž vrací do klece po devíti měsících. Soupeřem mu bude Moldavan Ion Surdu. Půjde o mimořádně zajímavou bitvu. „Když jsem si představil, že i ta plocha bude plná diváků… Bude to opravdu masakr,“ těší se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na unikátní atmosféru na stadionu rodák z Karviné.

Kincl o těžké volbě: Musel jsem zapomenout na emoce. Duel Vémola vs. Végh rozhodne zákulisí

Křeslo krále střední váhy obhájil v pekelné bitvě, která nadchla fanoušky Oktagonu. Stále však ještě není jisté, zda Patrik Kincl bude dál pokračovat pod žlutočerným logem. Je mnoho aspektů, na které při tom musí myslet. „Dával jsem si čas, abych se zbavil emocí po poslední výhře,“ vysvětluje šampion v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Prozradil i svůj názor na odvetu Vémola vs. Végh 2.