CNN Prima News Karlovo náměstí

Karlovo náměstí

Výpis příspěvků ke štítku „Karlovo náměstí“

Lékárníci neočekávají zlepšení ve výpadcích léčiv. Některá si vyrábějí sami, mají-li suroviny

3. ledna 2023 23:41

S výpadky léčiv se kromě pacientů potýkají i nemocnice. A nechybí jim jen nedostupná antibiotika. Některým klinikám schází léky na srdeční arytmii, jinde nemají prášky na žaludek. Co nemocniční lékárny zvládnou, snaží se vyrobit samy. Někdy jim ale chybějí suroviny a technologie. Podle lékárníků ale mohou výpadky léků zhoršit péči o hospitalizované pacienty.

V centru Prahy vykolejila tramvaj, narazila do zábradlí. Provoz byl po hodině obnoven

20. prosince 2022 15:57

Na křižovatce ulic Lazarská a Spálená v centru Prahy v úterý odpoledne vykolejila tramvaj, narazila do zábradlí. Nikdo nebyl zraněn. Uvedl to policejní mluvčí Richard Hrdina. Provoz tramvají byl v místě zcela přerušen zhruba půl hodiny. Další částečná omezení, jež se týkala celkem deseti linek, se podařilo odstranit zhruba po hodině. Vyplývá z informací na webu dopravního podniku.

Dojemné gesto Margity. Zdravotníkům poděkoval koncertem, sestřičky neudržely slzy

8. prosince 2022 21:15

V srpnu slíbil Štefan Margita lékařům a sestřičkám z Ústavu hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) na Karlově náměstí, že pro ně uspořádá v prosinci koncert. Chtěl tím vyjádřit poděkování za péči, kterou věnovali jeho nemocné manželce Haně Zagorové. Svůj slib operní pěvec dodržel a pozval je na své vystoupení, které uspořádal v kostele svatého Štěpána na pražské Malé Straně.

Tragédie v centru Prahy. Při požáru bytu zemřela jedna žena, 80 lidí bylo evakuováno

6. června 2022 07:02
Aktualizováno

Při požáru bytu v činžovním domě na Karlově náměstí v Praze zemřela v noci na pondělí asi šedesátiletá žena. Osmdesát lidí bylo evakuováno. Záchranáři na místě ošetřili tři lidi, kteří nepotřebovali převoz do nemocnice. Vyplývá to z informací hasičů a záchranné služby. Příčinu a výši škod zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policistů.

Znovu se objevíme na jevišti, věří Margita. Oslaví se Zagorovou 30. výročí svatby doma?

4. června 2022 16:55

Hanu Zagorovou by mohli příští týden pustit z nemocnice. Redakci ShowTime to exkluzivně sdělil její manžel Štefan Margita, který jí je velkou oporou. Po sobotním kolapsu a následné hospitalizaci zpěvačky zrušil všechny své pracovní závazky. Dvakrát denně ji navštěvuje v Ústavu hematologie a krevní transfuze na Karlově náměstí.