CNN Prima News Karlovo náměstí

Karlovo náměstí

Výpis příspěvků ke štítku „Karlovo náměstí“

Tramvajový chaos v Praze: Výluky ochromí dopravu na měsíce. Podívejte se, co všechno se mění

Četné výluky a změny tramvajových linek ochromí hromadnou dopravu v Praze od pondělí 29. dubna a měly by trvat dva měsíce. Důvodem je rekonstrukce kolejí na frekventovaných trasách v Dlážděné a Havlíčkově ulici, informuje Dopravní podnik. V okolí Florence a ulice Na Poříčí budou od konce dubna výrazná omezení také pro automobilovou dopravu.

Odpůrci Pochodu pro život visí v Praze na lanech z mostu Legií. Na místo míří říční policie

Dva odpůrci Pochodu pro život se podle policie spustili po lanech z mostu Legií. Na místo míří i poříční policie. Most v centru Prahy odpůrci pochodu v sobotu kolem 15:00 zablokovali. Přes výzvy policie a kordon těžkooděnců si část z nich sedla na silnici a skandovala hesla. Pochod tak na most nemohl vejít a po policejních manévrech upravil trasu přes vedlejší Jiráskův most. Akci podle nich nesli nelibě turisté a další kolemjdoucí, kteří se nemohli dostat přes Vltavu, jejich nespokojenost řešily antikonfliktní týmy.

MAPA: Tramvaje se vrátí na Václavské náměstí. Podívejte se, jaké linky by tam mohly jezdit

V únoru započne dlouho očekávaná rekonstrukce horní části Václavského náměstí. Po více než 40 letech se tak obnoví tramvajové spojení mezi Vinohradskou třídou a nejdůležitějším náměstím v Praze, což má ambici výrazně ulehčit hromadné dopravě v centru města. Pražská integrovaná doprava (PID) již přišla s plánem, jaké tramvajové linky by mohly na nových kolejích jezdit.

Nastane v Praze přes léto dopravní peklo? Podívejte se, kde můžete očekávat kolony

Letní prázdniny bývají obvykle obdobím, kdy pražské komunikace ovládnou stavaři. Jinak tomu nebude ani letos a řidiči se kvůli opravám musejí připravit na řadu dopravních omezení kvůli rozkopaným ulicím. Rekonstrukce se vedle již té probíhající na Barrandovském mostě budou týkat například Karlova náměstí či Průmyslové ulice. Seznam oprav má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Opozice se obává, zda vedení města dokáže stavební sezonu zkoordinovat.

Lékárníci neočekávají zlepšení ve výpadcích léčiv. Některá si vyrábějí sami, mají-li suroviny

S výpadky léčiv se kromě pacientů potýkají i nemocnice. A nechybí jim jen nedostupná antibiotika. Některým klinikám schází léky na srdeční arytmii, jinde nemají prášky na žaludek. Co nemocniční lékárny zvládnou, snaží se vyrobit samy. Někdy jim ale chybějí suroviny a technologie. Podle lékárníků ale mohou výpadky léků zhoršit péči o hospitalizované pacienty.

V centru Prahy vykolejila tramvaj, narazila do zábradlí. Provoz byl po hodině obnoven

Na křižovatce ulic Lazarská a Spálená v centru Prahy v úterý odpoledne vykolejila tramvaj, narazila do zábradlí. Nikdo nebyl zraněn. Uvedl to policejní mluvčí Richard Hrdina. Provoz tramvají byl v místě zcela přerušen zhruba půl hodiny. Další částečná omezení, jež se týkala celkem deseti linek, se podařilo odstranit zhruba po hodině. Vyplývá z informací na webu dopravního podniku.

Dojemné gesto Margity. Zdravotníkům poděkoval koncertem, sestřičky neudržely slzy

V srpnu slíbil Štefan Margita lékařům a sestřičkám z Ústavu hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) na Karlově náměstí, že pro ně uspořádá v prosinci koncert. Chtěl tím vyjádřit poděkování za péči, kterou věnovali jeho nemocné manželce Haně Zagorové. Svůj slib operní pěvec dodržel a pozval je na své vystoupení, které uspořádal v kostele svatého Štěpána na pražské Malé Straně.