CNN Prima News Košice

Košice

Výpis příspěvků ke štítku „Košice“

Detaily masakru v Michalovcích: Odhalili možný motiv. Sousedé přišli s důležitou stopou

18. ledna 2023 16:07

Slovenskými Michalovcemi otřásá nález čtyř mrtvých těl. Den poté, co policisté objevili zavražděnou rodinu, včetně dvou dětí, vycházejí najevo podrobnosti tragédie. Místní tvrdí, že se děti od pátku neukázaly ve škole a jejich matku dlouho neviděli na veřejnosti. Navíc se ukazuje, že otec Stanislav T. řešil dlouhodobé finanční problémy. Mohly právě potíže s penězi vést k tomu, že by se rozhodl ukončit život svých dětí, manželky a poté i svůj vlastní?

Do roka stejná radost. Lékaři v Košicích pečují o čtyřčata, kdy se miminka dostanou domů?

18. listopadu 2022 09:11

Čtyřnásobnou radost zažívají rodiče ze Slovenska. Před měsícem v Dětské fakultní nemocnici v Košicích přivedla na svět maminka Nikola ve 32. týdnu těhotenství sourozence Sofii, Alexe, Maxima a Matěje. Novorozenci vážili od 1 150 do 1 750 gramů, každé z dětí následně dostalo osobního lékaře. Radost je navíc o to větší – přesně před rokem se v nemocnici lékaři starali o jiná čtyřčata.

ORLEN Unipetrol: Spoluprací s vysokými školami k úspěchům i výchově profesionálů

5. listopadu 2022 05:03

Už několik dekád spolupracuje společnost ORLEN Unipetrol s vysokoškolskými fakultami. Jsou jí velkým pomocníkem v pokroku ve výrobě petrochemie a paliv. Jedním z posledních společných úspěchů je třeba technologie na výrobu dicyklopentadienu, kterou společnost vyvinula ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou. Dalším spolehlivým partnerem je také ČVUT v Praze a před necelým rokem se jím stala i Technická univerzita v Košicích.

Bolestné zpovědi Ukrajinek: Vracíme se domů. Máme strach, ale je to možná poslední šance

8. srpna 2022 10:31

Bojíme se, ale rodina nás potřebuje, vysvětlily v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na pražském Hlavním nádraží čtyřiadvacetiletá Margarita a její matka, devětačtyřicetiletá Aljona, těsně předtím, než nastoupily do vlaku směrem Košice. Odtud chtějí přejet na Ukrajinu, cílem je Záporoží. Cestují ve třech, za ruku drží tříletého Míšu.

Zuzanu obžalovali z vraždy manžela, teď vyjde z vazby. Poslala mi lebky, bojí se tchyně

31. března 2022 23:20

Slovenskem otřásá pokračování dva roky starého případu z Košic. Sedmačtyřicetiletou Zuzanu K., obžalovanou z vraždy manžela Petera, poslal soudce z vazby domů s monitorovacím náramkem. Matka zavražděného muže je z rozhodnutí zděšená a bojí se jak o sebe, tak o třináctiletého vnuka Matěje K., kterého má od tragické události v péči. Seniorce nahání hrůzu zejména Zuzana, která jí zpoza mříží poslala dopis s namalovanými lebkami.

Drama na slovenských hranicích: Muže vyvedli z autobusu, aby šli bojovat. Děti plakaly

25. února 2022 09:30

Dramatické scény na ukrajinsko-slovenských hranicích sledoval v noci ze čtvrtku na pátek reportér CNN Prima NEWS na přechodu Užhorod –⁠ Vyšné Nemecké. Pocity uprchlíků byly smíšené. Někteří si vydechli, že utekli z dosahu Putinových bomb. Jiní propadali zoufalství, protože ukrajinská pohraniční policie nepustila za čáru část jejich rodin – muže ve věku od 18 do 60 let. V průběhu noci se totiž začala přísně dodržovat všeobecná mobilizace. Promrzlé děti plakaly, starci si zoufali, humanitární pomoc zaspala. Válka se ovšem s nikým nemazlí.

Konec úchvatného příběhu běžkyně v balerínách. Annamária se o sport už vůbec nezajímá

28. ledna 2022 13:03

Rodil se příběh, který jednou mohl být námětem pro hollywoodské filmaře. Dnes 17letá Annamária Horváthová pocházející z chudých poměrů začala před časem udivovat svými běžeckými výkony v ošuntělých balerínách. Těšila se podpoře celého Slovenska, našla sponzora, stala se mistryní republiky, jenže postupem času se vše zvrtlo. A nyní už ve sportu pokračovat nechce.