reklama
CNN Prima News Košice

Košice

Výpis příspěvků ke štítku „Košice“

Na Hanku spadl stojan a už se neprobrala. Nejspíš mě osvítil Bůh, oddychl si Margita

30. září 2021 18:41

Zpráva o hospitalizaci zpěvačky Hany Zagorové v úterý večer vyděsila fanoušky i její blízké. V kritický moment ještě před převozem do nemocnice jí sice nemohl přímo pomoci manžel Štefan Margita, který byl v té době v Košicích, ale sehrál zásadní roli v tom, aby celá situace neskončila tragicky. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradil, co se české zpěvačce stalo.

Papež navštívil největší romské ghetto na Slovensku. Jak vzniklo sídliště Luník IX

14. září 2021 07:59

Sídliště Luník IX v Košicích je největší vyloučenou lokalitou na Slovensku. Na rozpadajícím se panelovém sídlišti žije nejméně 4 500 Romů, které v úterý 14. září navštívil papež František. Z některých kvartýrů tu vlastně zůstávají jen betonová jádra bez oken, přesto se v nich nadále bydlí. V 80. letech sídliště „založil“ primátor Košic a pozdější slovenský prezident Rudolf Schuster, aby vystěhoval Romy z historického jádra města.

Přestřelky na ulicích, pokus o atentát i těžký konec. Kdo byl mafiánský boss „Borža“?

19. května 2021 19:27

Slovenský mafiánský boss Dušan Borženský několik let v podstatě šéfoval podsvětí v Košicích a měl svůj podíl mimo jiné na několika vraždách. „Borža“, jak se mu přezdívalo, kvůli nim strávil více než dvě desítky let ve vězení. Přežil pokus o atentát, ale nakonec se mu osudným stala rakovina. Nemoc vedla i k jeho předčasnému propuštění z vězení do hospice, kde dožil.

reklama